Podpora v nezaměstnanosti vs. studium

Od: Datum: 23.09.13 15:48 odpovědí: 10 změna: 27.09.13 00:11

Dobrý den,

praocval jsem rok v jedné nejmenované firmě, následně jsem ukončil pracovní poměr dohodou, tedy na svou žádost.

Nyní pobírám podporu ve výši 45% svého původního platu. V současné době jsem se stal studentem VŠ, tak se chci zeptat, zda-li o tuto podporu mohu přijít.

Děkuji,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 16:41

Zdravím pokud budete studentem VŠ, ode dne nástupu nárok na dávky zaniká a jste vyřazen z evidence.

doplněno 23.09.13 17:16:

Při dálkovém studiu v evidenci ovšem zůstáváte, dálkové studium není překýžkou pro pobírání podpory, má výjimku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.13 16:50

ano prijdete , protoze budete studentem VS

Datum: 23.09.13 17:04

Ale proč? Vždyť přeci můžete v průběhu studia pracovat pokud se nepletu, práci stále hledám...

Studium mi nebrání při zaměstnání...

Datum: 23.09.13 17:12

To, že práci hledáte nemá nic společného s podporou.

Datum: 23.09.13 17:20

Zákon o zaměstnanosti říká, že do evidence uchazečů o zaměstnání nemůže být zařazena osoba, která se soustavně připravuje na budoucí povolání, s výjimkou osob, které v uplynulých 24 měsících získaly minimálně 12 měsíců důchodového pojištění.

Podle mne patříte mezi uvedené výjimky a o podporu byste přijít neměl.

Jenom připomenu, že jste povinen změnu (že jste stal osobou připravující se soustavně na budoucí povolání) do 8 kalendářních dnů ode dne zahájení přípravy nahlásit ÚP.

___ Viz: Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.09.13 17:26

Líbí se mi jak tady každý píše něco jinýho, bojím se studium nahlásit na UP i když na to mám ještě 4 dny čas, abych právě nepřišel o tu podporu...

Datum: 23.09.13 18:04

Info přímo od zaměstnance UP - u prezenční, denní formy o podporu přijdete a budete vyřazen. U dálkové formy i kombinované formy v evidenci zůstáváte a podpora běží nadále.

Datum: 26.09.13 19:54

Co když to do 8mi prdacovních dnů nenahlasím?

Datum: 26.09.13 19:59

Ne do osmi pracovních, ale kalendářních, pozor na to.

Tak budete trestně vyřazený na půl roku. Samozřejmě, leckoho napadne - nenahlásím to, oni to stejně nezjistí. Ovšem v momentě, kdy se zapíšete jako student, za Vás začne odvádět pojištění odbor školství (nebo cosi podobného, nevím, zda to píšu správně), se kterým jsou samozřejmě UP propojeny, takže se dozví takřka ihned.

Od: magak
Datum: 27.09.13 00:11

Ahoj,
tak maličko to ujasním já. Řešila jsem to samé. UP také nevěděl, ale jelikoz jsem splnila podmínku, že jsem odpracovala 12 měsíců, podpora mi zůstane celých 5 měsíců i při denním studiu! Ale nahlaš to, že jsi studentem VS a dojdi tam s potvrzením. S pozdravem Magda

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.