Podnikání od 15ti let

Od: Datum: 22.09.13 10:02 odpovědí: 6 změna: 03.03.14 14:39

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je možné podnikat již od 15ti let (prodej zboží). Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.13 10:06
avatar

Někde jsem nedávno viděl, nebo slyšel, že to momentálně nejde. Ale snad se tuším možná plánuje nějaká změna v zákoně. Ale jak říkám, jen si to tak matně vybavuju, někdo tu určitě bude vědět, jak to přesně je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 22.09.13 10:29

Prodávat na někoho, jeho jménem, pomáhat při prodeji, jinak viz živ. zákon. A nakoupit a prodat lze, kdo ví na intu o věku?.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.13 10:31

ne, protože abyste mohl podnikat, tak musíte být plnoletý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.13 11:15
avatar

prodávat můžeš ovšem můžeš prodat zboží do určitě celkové hodnoty do té doby mužeš prodávat bez různého papírování jako jsou daně a podobně... Náš zákon nijak neupravuje pojem koupit-prodat ,dělá to tak hodně lidí. A kdo ví na internetu o věku?

doplněno 22.09.13 11:16:

K řádnému podnikáni musíte být ovšem plnoletý, tedy dosáhnout hranice 18 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.13 13:46
avatar

Vstoupí-li 1. 1. 2014 v platnost nový občanský zákoník, mělo by být snažší získat zplnoletnění po dovršení 16 let. Ovšem pokud opravdu bude platit...

doplněno 22.09.13 15:49:

Pozor: "Prodej na někoho jiného" by byl podvod!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skool
Datum: 03.03.14 14:39

Zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání
Hlava I, §12
(1) Jménem a na účet fyzické osoby, která z důvodu nedostatku věku nebo rozhodnutí soudu nemá plnou způsobilost k právním úkonům, může být živnost provozována se souhlasem soudu, navrhne-li to její zákonný zástupce. Živnost ohlásí nebo o koncesi požádá jménem zastoupeného zákonný zástupce.
(2) Zákonný zástupce ustanoví odpovědného zástupce podle § 11 se souhlasem soudu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.