Nachlazení - bolest ucha

Od: Datum: 23.09.13 05:58 odpovědí: 2 změna: 23.09.13 10:07
Ahoj, potřeboval bych poradit... Už asi 5 dní jsem nachlazený. Chytil jsem strašnou rýmu a když smrkám , tak mi zalehnou uši. To by mi zase tak nevadilo, ale to jedno ucho hrozně bolí. Prosím nevíte co s tím? Doma zůstat nemůžu, protože kvůli tomu bych zameskal moc hodin ve skole, prosím poraďte
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 06:27

dojít si na ORL, tam vás ušař vyšetří. pravděpodobně vám napíše kapky do ucha (nebo ucho píchne) a možná i usoudí, že by nebyly od věci antibiotika. k tomu bych koupila kapky do nosu, pokud ještě nemáte a Sinupret tablety.

doplněno 23.09.13 06:28:

zameškat kvůli tomu ve škole nijak extra nemusíte, léky můžete polykat i tam. ale to ucho by to chtělo vyšetřit, čím dýl se to odkládá, tím je pravděpodobnější nutnost píchnutí nebo praskutí a ani jedno není nic extra.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.09.13 10:07

Tohle musí řešit ušní lékař. Nejspíše se z nosu zanesla infekce do ucha a máte zánět středního ucha. Je na lékaři, jestli v bubínku udělá malou jehličkou otvůrek, aby mohl hnis vytéci, nebo ne. Není to bolestivá procedura, jen zlomek vteřiny je to velice nepříjemné, ale úleva se dostaví ihned. Určitě pak dostanete antibiotika. Jinak by zánět mohl udělat velký průšvih. Až do mozku. Zánět mozkových blan. Vnuťte se se k ušnímu nebo alespoň do nemocnice na ušní, na urgentní případy. Nezanedbejte toto nebezpečí tím, že zánět budete sám rozhánět. I s antibiotiky se dá chodit do školy. ;)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.