Nepřiznaná stavba na FÚ

Od: Datum: 21.09.13 11:21 odpovědí: 3 změna: 22.09.13 23:38

Zdravím, máme už 8 let po kolaudaci nadstavby rod. domku. Vlastník je tchán a investoři já a manžel. Do dnešního dne není nadstavba přihlášená na finančáku. On o tom ví a je mu to jedno. Chtěla jsem jeho plnou moc k vyřízení, ale neprošlo mi to. Uznává jen povinnosti, ke kterým je vyzván. Myslela jsem, že tchýně je rozumnější, ale je typu "mařka v konzumu povídala". Jak je to se sankcemi?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.09.13 11:35
avatar

Dobrý den, předpokládám, že jde o daň z nemovitostí. Našel jsem podobnou otázku, ale nemohu říct, že bych to zcela pochopil. Asi bude záležet i na tom, jakým způsobem se to na F. Ú. bude prezentovat. Lepší bude s pokorou a zkusit se domluvit na splácení, zřejmě jenom části. Něco se již zřejmě vymáhat ani nedá. Ale, vzhledem k situaci to zřejmě odložíte dalším generacím. Zdravím!

http://www.penize.cz/dan-z-ne…55-dan-z-nemovitosti-a-penale

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.09.13 14:26

Já bych do toho nevrtala, nejste majitelé. Penále může tchán dostat vždy max. 3 roky zpětně, tak je to jedno, kdy se na tohle přide, za který rok to budete platit. Možná vám jde o to, než tchán zemře nebo dům na někoho přepíše, aby tu dal do pořádku a daň z nemovitosti zaplatil on, což chápu. Ale na druhou stranu vím, že třeba při dědickém řízení a přepisu na nového majitele se tohle řešilo v naší rodině a prošlo to bez penále. Prostě se papíry daly do pořádku. Jistě záleží na konkrétní osobě na FÚ, ale nepředpokládám, že by byl někdo tak aktivní a mrtvému předepisoval penále a to zahrnoval do dědictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.13 23:38

Ahoj. Jo děvče, ale spoléhat se na to a v našem státě asi nejde. Už taky pro ty konkrétní osoby kdekoliv.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.