Urad prace - jak to chodí?

Od: Datum: 24.11.12 18:47 odpovědí: 8 změna: 24.11.12 23:47

Dobrý den,jak je to na Úřadu práce?Když tam půjdu,kolik jsou dávky,jak dlouho,ještě posílají po zaměstnavatelích?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.12 19:12

Dobrý den, splníte-li podmínky pro přiznání podpory, budete mít nárok na standardní podporu v nezaměstnanosti (od 65 do 45 % čistého průměrného výdělku).

Chcete-li konkrétnější odpověď, doplňte prosím informace.

Nerozumím otázce ohledně posílání zaměstnavatelům.

Informace k podpoře

doplněno 24.11.12 20:02:

Ano, doporučenky vystavuje ÚP stále, jenom je jich méně (ubývá volných pracovních míst). Délka podpory závisí na Vašem věku v den podání žádosti o podporu (viz můj odkaz výše).

___ Kapko, opakování (odkazu) matka moudrosti?

doplněno 24.11.12 23:18:

Tak to já se na odkazy z odpovědí dívám, abych neodkazovala opakovaně na totéž.

Opakování již řečeného? Může se stát - občas zde odpovědi pod dotazem nenaskočí ani po obnovení stránky. Objeví se až po vložení další odpovědi (Poradte mne zlobí hlavně v Opeře.)

Jindy Poraďte "nebere" odkazy, tobrazí je pouze jako text, ...

A jindy je potřeba uvést na pravou míru nepřesnosti nebo doplnit nevyřčené (polovičaté odpovědi podle mne nikomu moc nepomáhají).

Ohodnoceno: 2x

Od: kaja11
Datum: 24.11.12 19:20

Myslím to,že pracák dal člověku adresu,kam se měl jít ptát na práci.Prostě nějaký zaměstnavatel.Nebo už se to nepraktikuje?Už lido neposílají?Průměrný výdělek se rozumí za rok?

Od: peha
Datum: 24.11.12 19:28

Pracák to praktikuje stále a navíc to rozšířil o tzv. veřejnou službu a docházku na poštu. Nudit se určitě nebudete.

Datum: 24.11.12 19:18

Dobrý den. Kájo mrkněte sem, zde najdete veškeré info a můžete si jej v klidu přečíst.:

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Jinak pokud se zaevidujete, tak se ÚP bude snažit najít Vám zaměstnání, to se nezměnilo. Může Vás ovšem též poslat na veřejně prospěšné práce, či vykonávat veřejnou službu.

doplněno 24.11.12 20:32:

Ivzez - já jsem na Váš odkaz neklikala. Vy sama jste zde několikrát zopakovala to, co bylo ve vlákně již řečeno jiným rádcem. A nikdo Vás za to nenapadal. Opakovat rady po někom, není můj styl. Prosím nevšímejte si mně, ani mých rad. Děkuji.

Od: uska®
Datum: 24.11.12 20:38

Kájo, já z vašeho dotazu cítím, že máte úplnou hrůzu z toho, že byste někdy musel pracovat. Nedej bože, že vám pracák najde místo. Pokud se mýlím, tak pardon.

Od: kaja11
Datum: 24.11.12 23:21

Víte prd.Právě že je to pod mou úroveň,někde žebrat a říkám si,že tak neschopnej ještě nejsem,abych šel na pracák.a tam aby mě posílali jako exota někam

Od: peha
Datum: 24.11.12 23:26

Naštěstí na žádný pracák chodit nemusíte, není to povinné.

Od: pt®
Datum: 24.11.12 23:47

Při evidenci na ÚP vyplňujete žádost o zprostředkování zaměstnání, proto se ÚP snaží Vám zaměstnání zprostředkovat, dostáváte doporučenku na volné místo, kam se jdete o místo ucházet. Ale pokud nechcete, není to povinnost být v evidenci ÚP. Pokud znáte svoje kvality a kvalifikaci, či praxi, pak si samozřejmě obejděte firmy, které se Vám zamlouvají sám a při pohovoru si pracovní místo vybírejte. Vemte jen to, které se Vám bude líbit a bude Vám naprosto vyhovovat. - pt

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.