Co je potřeba pro stavební úřad?

Od: Datum: 20.09.13 12:39 odpovědí: 2 změna: 20.09.13 15:25

Zdravím,

chceme k domku přistavit malou verandu (cca 5-6 m2) jen z důvodu, abychom nemuseli do dílny atd. přes otevřený dvůr.
Bude jen montovaná, žádné velké zdění.
Myslím, že na tohle není povolení potřeba a stačí to jen ohlásit stavebnímu uřadu.
Co vše pro to potřebuji?
A jak je to se stavebním úřadem, pokud měním okna (2 ks, velikost zůstává stejná jako původní) a nebo kopu skrz dům novou kanalizaci? (jedná se o pár metrů, máme pidi domek cca 60 m2).
Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 20.09.13 13:45

Výměnu oken se stejnými rozměry i opravu kanalizace si můžete udělat bez jakéhokoliv papírování - neměníte vzhled stavby. Jiné to bude s verandou. Měníte půdorys stavby a tam musíte zažádat na st. úřad. Načrtněte si verandu a společně s mapou z katastru se vydejte na st. úřad. Bohužel, každý st. úřad takové drobnosti posuzuje jinak.

doplněno 20.09.13 15:43:

Jedná se o přístavbu (závětří). V daném případě lze aplikovat ustanovení § 104 odst. 2 písm. a) stavebního zákona, tj. ohlášení bez předchozího územního rozhodnutí nebo územního souhlasu (§ 104 odst. 1 SZ), pokud bude vydána územně plánovací informace (§ 21). Projektová dokumentace musí být zpracována autorizovanou osobou dle vyhlášky č. 499/2006 Sb

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fribble*
Datum: 20.09.13 15:25

Pokud jak píšete půjde o stavbu montovanou (ne zděnou), bez pevného základu - třeba na beton. patkách - do rozměru 25 m, jedná se o stavbu dočasnou a není třeba ji hlásit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.