Úrazové pojištění - lze přestat platit?

Od: Datum: 19.09.13 19:23 odpovědí: 2 změna: 19.09.13 20:48

Pár let jsem měla u jedné pojišťovny úrazovou pojistku. Pak se změnila situace a proto jsem přešla loni v listopadu k jiné pojišťovně. Protože jsem po čase zjistila, že mi taky nevyhovuje, tak jsem přešla opět jinam. Kdykoliv předtím jsem chtěla pojistku zrušit, tak mi bylo řečeno, že buď ji musím vypovědět a nebo přestat platit a ona se zruší sama. Teď po víc jak 3 měsících mi přišel dopis z té druhé pojišťovny, že musím zaplatit co dlužím + peníze za upomínku + penále. Hned jsem šla do pojišťovny kde mi úřednice sdělila, že mě dají k soudu pro neplacení. Je to normální? Vždyť úrazovka není povinná a když už ji nechci, tak mě snad nemůže nikdo nutit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.13 19:32
avatar

Máte pravdu, nutit Vás nikdo k ničemu nemůže. Ovšem pravdu má i pojišťovna: Každá smlouva má svá pravidla, a to i pro její ukončení.

Doporučuji pročíst si důkladně obě předchozí smlouvy a obě řádně ukončit. (Přestat platit pojistné neznamená automatické ukončení pojistné smlouvy.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.09.13 20:48
avatar
Z důvodu neplaceni vám sice pojišťovna smlouvu vypoví, ale dlužnou částku musíte zaplatit. Pojišťovna sice nemůže vymáhat částky nižší nez 1000 Kč, ale tyto pohledávky skupuji různé firmy a pak je soudně vymáhají a spolu s náklady to stojí několikanásobně více. Zpravidla to nestihnou do tři let, pak je pohledávka promlcena. ale u soudu se toto musí uvést.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.