Zamiloval se do první - dostane rozum?

Od: Datum: 19.09.13 18:03 odpovědí: 14 změna: 20.09.13 18:03
avatar

Dobrý podvečer.Můj 20-letý synovec se před půl rokem šíleně zamiloval do o 19 let starší ženy,která má 6-ti letého syna a 13-ti letou dceru a bydlí v 1+1 bytě. Ona je jeho první ,,holka,,tak se jí nechce vzdát a ,,kope,,kolem sebe.Rozhádal se s rodiči i prarodiči a odstěhoval se k ní.Dodělal maturitu a zatím práci nemá.Ona je ,,divná,,existence,jeden známý ji zná a říkal,že ještě nedávno se mu vtírala do přízně a chtěla s ním miminko! On je totiž docela ,,za vodou,,tak hledala sponzora. Rázně ji odmítnul. Teď viděla,že rodiče synovce mají velký dům,slušné platy a pěkný majetek a zřejmě se už viděla,jak se se svými dětmi,které má každé s jiným tatínkem ,,uhnízdí,,u nich v baráku,jenže jeho rodiče jí dali jasně najevo,že si jí tam nepřejí vídat ani na návštěvy,tak proto se synovec sebral a odstěhoval k ní.Teď mají obavy,že bude chtít miminko pro změnu s ním a že by se tam k nim pak chtěla ,,nakvartýrovat,,ale to ona netuší,že ani v tomto případě by to oni nedovolili.A navíc,barák stejně není uzpůsobený na bydlení 3 generací,celý vrch ještě užívá vitální děda.Zůstala by se 3 dětmi a 20 letým klukem v 1+1 bytě.Ona sama pracuje jen na 4 h.a tahá jen peníze od tatínků dětí.Sestra říkala,že se jí syn vůbec neozývá a mrzí jí to,ale ustupovat nechce.Divíme se všichni,že aspoň ona nemá rozum.Tady je zřejmě,,každá rada ,,drahá,,.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: davidp*
Datum: 19.09.13 18:13

Dobrý den, podle toho, co píšete, už nemá smysl do toho nějak zasahovat, protože o to víc se synovec zasekne. To, že šlápl vedle, musí zjistit sám a je-li takový paličák, pak si musí dostat pořádnou ránu od života. A i kdyby s ní měl rodinu, tak ať. Až dostane rozum, dá vám všem za pravdu.

David

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.13 18:17

Já osobně bych se do toho nepletl.Historie,romány,klasika i život říká,že je zbytečné tohle násilím měnit.Nejlépe to vystihuje slovenské rčení " Keˇsa kokot postaví,tak sa rozum zastaví". Nakonec roiče nejlépe ví,jak svého syna vychovali a co o něho mohou očekávat. A proti intrikám starší zkušené ženy bojovat je stejné jako čůrat proti větru. Ale jsou i případy,že z takových vtahů jsou štastná manželství.Sám mám takové jedno v přízni.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.13 19:21
avatar

Jestli ti jde o ty finance, tak ať jí dá třeba 20 000, místo toho domu Jo, a ať jí klidně miluje, ostatně-- není to jeho věc?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 20.09.13 08:27
avatar

My si tykáme? Plácáte ,,páté přes deváté,,až váš syn si najde o generaci starší a ještě k tomu ,,pěkně vyčůranou,,ženskou s dětma,tak pak mluvte.

Datum: 19.09.13 20:09
avatar

Dobrý večer. Tady je opravdu dobrá rada drahá, v tom s Vámi naprosto souhlasím. Je-li on zamilovaný, nikdo ho nepřesvědčí o tom, že by na sebe měl být i opatrný. A čím více mu budou rodiče, v dobré víře, tuto známost rozmlouvat, tím spíše se jí bude držet. Dokáži se vžít do postavení rodičů a jak těžce to asi snášejí. Ale pravda je, že s tím nenadělají nic. Syn si musí na všechno v životě přijít sám a natlouci si trochu nos, aby je lépe pochopil. Teprve pak jim dá za pravdu, anebo je přesvědčí o tom, že se rodiče mýlili. Jsou v životě prostě chvíle, kdy jsou i rodiče bezradní. Nezbývá, než si toto odžít. Mrzí to, ale jsou-li děti dospělé, mají své představy o životě a je třeba je nechat žít si svůj vlastní život, byť bychom si mysleli, že dělají tu největší chybu ve svém životě. Jak říkám, na to si musí přijít každý sám. I my jsme si své životní zkušenosti chtěli sbírat od určitého věku sami...Tak držím palce rodičům i Vašemu synovci.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: martin1965*
Datum: 19.09.13 20:38

Já mám zase přísloví " K... proti vodě utahne tři lodě". Ale vážně - nikdy nemůžete vědět, jak to mezi nimi funguje. Samozřejmě každý chce, aby to u něj i v širší rodině fungovalo, to je jasný. Každý má své zkušenosti. Ale každý jsme individualita a každý jsme trochu jiný. Co ale dokáže bezpečně zafungovat, je dle mého mínění někomu řikat co nemá dělat. Skoro si myslím, že se pak ten dotyčný člověk zatvrdí a občas dělá na just i to, co by vlastně ani nechtěl.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: davidp*
Datum: 20.09.13 10:55

Dobrý den,

situace je to nepříjemná a určitě byste byli rádi, kdyby si to rozmyslel a nejlépe, aby vztah skončil, ale synovec je ve fázi, kde se kombinuje nezkušenost, tvrdohlavost s příležitostí mít partnerku. Tu tvrdohlavost znám. Můj bratr se v 19 letech navzdory všem oženil a k radosti všech se ve 20 rozvedl. Myslím si, že Váš synovec nechce slyšet žádné argumenty. Je slepý a hluchý a probudit ho může jedině náraz na realitu.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 20.09.13 11:53
avatar

Milá "růže", je to nemilá situace a naprosto Vás chápu. Zatím neuděláte vůbec nic, srdce mu spadlo do kalhot a kdo ví, co s ním ta ženská dělá v posteli dělá za brikule, proto jedná bezhlavě. Může se stát, že s ní to dítě bude mít a tím zkomplikovaný život. To dítě bude Vaše vnouče, bude jednou po Vás dědit a věřte, že taková osoba si to pohlídá a také tak dítě vychová. Je to o nervy, obzvláště pokud jste pracovití, něco jste vybudovali a čekali jste, že si syn najde k sobě přiměřenou partnerku z podobné rodiny, jako jste Vy. Ještě není všem dnům konec, ještě se může kluk vrátit, dokud není pozdě, naděje umírá naposledy. Ale holt jsou na světě takové pijavice, které žijí a cucají z práce druhých. Držím palečky. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 20.09.13 17:43
avatar

Chvála bohu,kdyby náhodou,tak moje vnouče to rozhodně nebude,ale mé sestry,jedná se o synovce,ale i tak je mi ho i jeho rodičů líto,je to přece rodina.

Od: pt®
Datum: 20.09.13 18:03
avatar

"růže", přehlédla jsem se, ale sestru teda lituju. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrcolina*
Datum: 20.09.13 13:20

Osobně bych v podobné situaci jednal velmi rychle a rázně. Drahému snílkovi bych bez obalu řekl, že tímto vztahem nás tolik zklamal, že ho prostě vydědíme (nebo za života darujeme jinému příbuznému). Ale hlavně bych se postaral o to, aby tohle věděla a viděla taky ta jeho princezna. A to se budete divit, co se začne dít, až zjistí, že její mladíček je švorc a bude švorc. Nic lepšího Vám neporadím. Pamatujte _ na hrubou díru, hrubá záplata.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.09.13 14:36
avatar

Ja souhlasim s tim co tady napsal "petrcolina" jako rodič,bych napsal doporučeny dopis slušny bez emoci a k věci te pani v tom smyslu:Sna jsem nevychovali,proto aby mu vy jste mu zkazila život měla,byste se stydět mohla byste byt jeho matkou.Vzhledem k tomu,že mate 2 déti a to každe s jinym jsme se po dohodě s celou rodinou rozhodli udělat pravni opatřeni-syn od nas nedostane ani korunu,zrušime mu u nas trvaly pobyt,nikdy nic nezdědi a to ani jeho děti ne,dale bude vyděděn.Timto je pro nas tento problem jednou provždy vyřešen syn je dospěly,tak kdo ho bude dale živit se nas,už netyka.Jemu,bych už neŕikal nic jak psali ostatni přislovi vystihuji všechno- bylo by to zbytečne...Držim palce cele rodině on se 1x vrati,ale...i ja mam přislovi...když bida vejde do dveři laska uteče oknem!Držte se

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 16:54
avatar

pro "ruze"

- synovec rozum asi jen tak hned nedostane -! - a řekla bych, že byste ho měli nechat, aby si dělal co chce - ale neměli byste mu svěřovat nějaké tzv. "rodinné jmění" - jistě se to dá právně nějak ošetřit, aniž byste ho zrovna vyděďovali.

- za čas uvidíte - třeba to dopadne dobře - ale spíše jeho partnerka "spláče nad výsledkem" - protože se synovec zákonitě zamiluje do mladší - !

Já bych to tedy neriskovala - ale třeba je ta žena natolik inteligentní osobnost, anebo "krasavice Jelena Překrásná" - že se mladíkovi nemůžete nyní divit. Musíte počkat. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 20.09.13 17:57
avatar

,,Jelena Překrásná,,ani náhodou ! Viděla jsem jí,postavu sice má dobrou,ale jinak ,,vyžilý,hospodský tip,,.Škoda slov.K žádnému majetku se dotyčná rozhodně nedostane a synovec má ještě mladší sestru.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.