Nezaplatil - Dohoda o prov. práce

Od: Datum: 19.09.13 07:32 odpovědí: 2 změna: 19.09.13 15:01

Dobrý den,

mám problém a částečně jsem si jej i sám způsobil. Napsal jsem webové stránky jedné firmě, protože jsem student a normálně se tím neživím, použili jsme dohodu o provedení práce, kde bylo vše popsáno, začalo to pevným dnem a konec byl stanoven jako den, kdy budou stránky nahrány na server - zpřístupněny.. Klient požadoval po emailu zveřejnění nejdůležitější části předem, tak jsme se domluvili, že ano, ale poměrnou částku zaplatí, to byly asi 3000,-Kč. Postupně jsem stránky dodělával a klient je rovnou kontroloval a já opravoval. Nyní mi odepřel přístup a nezvedl ten den telefon, protože je (prý) v zahraničí, ale reagoval přes sms, vzešlo z toho, že asi kolega stránky procházel a došel k tomu, že jsou již hotové a není třeba změn, tak heslo změnil.. Zažádal jsem tedy o zaslání peněz (zbývá necelých 13000,-Kč) na můj účet podle dohody v den, kdy tam ty stránky hotové jsou.. - to bylo ve čtvrtek, v pátek nic, tak jsem volal - vesměs to samé, napsal jsem, že peníze očekávám do 3 pracovních dní, tedy do včerejška - středy - ale nic nemám. Včera jsem se pokoušel dvakrát zavolat a napsal jsem sms.. Prostě se zdá, že nereaguje. Co mohu dělat?

Lze jej nějak efektivně donutit zaplatit bez toho se obrátit na právníka..

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: verony321*
Datum: 19.09.13 13:00

Dobrý den,

základem je, že máte danou dohodu. Měl byste v ní mít napsanou i částku, kterou jste po klientovi požadoval. Jestli to tak skutečně je, máte poměrně velkou šanci peníze získat zpět.

Nejrpve bych být vámi na klienta neustále apelovala a pohrozila i případnou žalobu. Ukažte mu, že znáte svá práva, že znáte zákoník práce.

Pokud to nepomůže, můžete podat podnět ke ktrole ke státní inspekci práci. Tady je jejich webová stránka: http://www.suip.cz/pracovnepr…/podani-podnetu-ke-kontrole/. Ale obávám se, že jestliže nebude nadále váš klient reagovat, nic jiného, než řešit danou situaci právní cestou, vám nezbývá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 15:01
avatar

Vyzvěte (nežádat!) zaměstnavatele písemně k okamžitému doplacení dlužné částky, můžete mu sdělit, že se svého nároku budete v případě nutnosti domáhat soudní cestou. Stanovte termín a zašlete zaměstnavateli doporučeným dopisem s dodejkou.

Na SÚIP se sice obrátit můžete, ale ten neřeší problémy jednotlivých zaměstnanců, kromě toho může trvat řadu týdnů (až měsíců), než u zaměstnavatele provede kontrolu.

Vše řešte pouze písemně, od všeho uchovávejte kopie (telefonáty byste těžko dokládal).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.