Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
teď se dohadujeme s kolegou jaká je ještě rozumná nejnižší mzda za pomocné stavební práce. (přines, podej, podrž... nic odborného)
Samozřejmě většinou prosazuji čím nižší tím lepší, ale zase nechci aby to hraničilo s otroctvím
Jaký je na to Váš názor?
60 - 80
Jednoho mladého kolegu z této poradny jsem si vzal na pomoc, za 100,-/hod, ale je opravdu šikovný a má již určité elektrikářské zkušenosti, takže jsem mu nemusel říkat co přesně dělat, jen jsem jeho práci kontroloval, oba jsme byli spokojeni.
Pokud by to měl být obyčejný "podržtaška", přidavač , míchač malty či betonu nebo nosič či kopáč, tak těch 60 až 80, podle ochoty, iniciativy, rychlosti a šikovnosti. Raději bych domluvil nižší částku, "prémii" za dobrou práci lze doplatit vždy...
80 - 100
Když jsem byl v létě pár dní na brigádě u známého co má stavební firmu tak jsme dostavali 100 kc hod
ale byla to raubířina strašná celej den s pikovačkou skoro v kuse bourat podlahu venku vedro jak v ... potom jsem janom padnul do busu a smerem domu .
měl tam potom jednoho dost něšikovnýho a protože se mu ta práce nezdála tak dostal jen 60 kc hod...
a platil od chvile přijetí na stavbu takž jsem musel bejt u něj v 8 ale platil mě až od 9... a končilo se v Kopči v 5 odpoledne .D
Zajímavé, že se málokdo zajímá o pojištění "co kdyby se něco stalo...". Když si student udělá úraz, nebo nastydne na stavbě a pak týden marodí, neutečou mu peníze, ale když se něco stane víkendovému brigádníkovi, který v týdnu chodí do práce a zůstane doma, tak přijde o výdělek - není pojištěný pro úraz na pomocných pracích, takže místo výdělku má ještě prodělek. Také lidé, kteří si pozvou řemeslníka a zaměstnají ho a tomu se něco stane, nevědí, jakou mají zodpovědnost za případný úraz.
Další věc je pracovní oděv. Při špinavé práci si ho pracant umaže (musí se vyprat), nebo i postupně onosí a musí si koupit nový a tuto investici si musí odečíst od mzdy kterou dostane. A také doprava. Něco jiného je práce v místě bydliště a něco jiného, když se musí dojíždět - a platit za dopravu.
Někomu vyhovuje práce na pár hodin denně (úklid, mytí nádobí v restauraci, hlídání dětí, výpomoc ve skladu, atd) a někomu se krátká práce nevyplatí a když už tam dojde, tak chce pracovat osm i víc hodin (na stavbě, v supermarketu, hospodě, lesní a zemědělské práce, atd.)
Zajímá někoho, kolik dávají zaměstnavatelé mládeži na různých brigádách? Většinou to berou jako malý přivýdělek k tomu, co dostanou od rodičů a nechávají se vykořisťovat za směšnou částku 50 Kč (za 2 euro za hodinu by snad nikdo v Evropě nepracoval).
Ale jsou práce, kde nabízejí 80 až 100 korun a nikdo ji nechce dělat (úpravy zeleně a úklid v obci, atd.) Určitě máte další vlastní zajímavé zkušenosti.
Pokud si pozvu řemeslníka domu,tak předpokládám,že zváží případné riziko a podle toho buď práci vezme nebo ne.I když letos v létě jsem měl na baráku na střeše klempíře,který po sedlové střeše chodil v pantoflích s tím,že se vázat nebude,to mě celkem dost mrazilo,ale na druhou stranu snad věděl,co dělá...Jinak hodinová sazba pro "podržtašku" se pohybuje 80-100kč/hod.Pryč jsou doby,kdy ukrajinci dělali tyto práce za 50kč...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.