Jaká je rozumná mzda za pomocné práce

Od: Datum: 17.09.13 23:13 odpovědí: 8 změna: 18.09.13 22:10

Zdravím,

teď se dohadujeme s kolegou jaká je ještě rozumná nejnižší mzda za pomocné stavební práce. (přines, podej, podrž... nic odborného)

Samozřejmě většinou prosazuji čím nižší tím lepší, ale zase nechci aby to hraničilo s otroctvím :)

Jaký je na to Váš názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: verony321*
Datum: 17.09.13 23:55

Osobně bych se přikláněla k 60-80/hod. Ale v podstatě dle zákona je minimální mzda 50,60 Kč/hod. a nikdo se vás již neptá, jaká práce to byla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 23:57
avatar
No nejnižší mzda je ta minimální. Jestli je rozumná , to uz záleží na tom otrokovi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 18.09.13 00:04
avatar

Jednoho mladého kolegu z této poradny jsem si vzal na pomoc, za 100,-/hod, ale je opravdu šikovný a má již určité elektrikářské zkušenosti, takže jsem mu nemusel říkat co přesně dělat, jen jsem jeho práci kontroloval, oba jsme byli spokojeni.

Pokud by to měl být obyčejný "podržtaška", přidavač , míchač malty či betonu nebo nosič či kopáč, tak těch 60 až 80, podle ochoty, iniciativy, rychlosti a šikovnosti. Raději bych domluvil nižší částku, "prémii" za dobrou práci lze doplatit vždy...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.09.13 00:37
avatar

Když jsem byl v létě pár dní na brigádě u známého co má stavební firmu tak jsme dostavali 100 kc hod

ale byla to raubířina strašná celej den s pikovačkou skoro v kuse bourat podlahu venku vedro jak v ... potom jsem janom padnul do busu a smerem domu .

měl tam potom jednoho dost něšikovnýho a protože se mu ta práce nezdála tak dostal jen 60 kc hod...

a platil od chvile přijetí na stavbu takž jsem musel bejt u něj v 8 ale platil mě až od 9... a končilo se v Kopči v 5 odpoledne .D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 18.09.13 07:03

Zajímavé, že se málokdo zajímá o pojištění "co kdyby se něco stalo...". Když si student udělá úraz, nebo nastydne na stavbě a pak týden marodí, neutečou mu peníze, ale když se něco stane víkendovému brigádníkovi, který v týdnu chodí do práce a zůstane doma, tak přijde o výdělek - není pojištěný pro úraz na pomocných pracích, takže místo výdělku má ještě prodělek. Také lidé, kteří si pozvou řemeslníka a zaměstnají ho a tomu se něco stane, nevědí, jakou mají zodpovědnost za případný úraz.

Další věc je pracovní oděv. Při špinavé práci si ho pracant umaže (musí se vyprat), nebo i postupně onosí a musí si koupit nový a tuto investici si musí odečíst od mzdy kterou dostane. A také doprava. Něco jiného je práce v místě bydliště a něco jiného, když se musí dojíždět - a platit za dopravu.

Někomu vyhovuje práce na pár hodin denně (úklid, mytí nádobí v restauraci, hlídání dětí, výpomoc ve skladu, atd) a někomu se krátká práce nevyplatí a když už tam dojde, tak chce pracovat osm i víc hodin (na stavbě, v supermarketu, hospodě, lesní a zemědělské práce, atd.)

Zajímá někoho, kolik dávají zaměstnavatelé mládeži na různých brigádách? Většinou to berou jako malý přivýdělek k tomu, co dostanou od rodičů a nechávají se vykořisťovat za směšnou částku 50 Kč (za 2 euro za hodinu by snad nikdo v Evropě nepracoval).

Ale jsou práce, kde nabízejí 80 až 100 korun a nikdo ji nechce dělat (úpravy zeleně a úklid v obci, atd.) Určitě máte další vlastní zajímavé zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 19:25

Pokud si pozvu řemeslníka domu,tak předpokládám,že zváží případné riziko a podle toho buď práci vezme nebo ne.I když letos v létě jsem měl na baráku na střeše klempíře,který po sedlové střeše chodil v pantoflích s tím,že se vázat nebude,to mě celkem dost mrazilo,ale na druhou stranu snad věděl,co dělá...Jinak hodinová sazba pro "podržtašku" se pohybuje 80-100kč/hod.Pryč jsou doby,kdy ukrajinci dělali tyto práce za 50kč...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 22:06
avatar

Za takovedle peníze dneska ukrajinec už dělat nebude... škoda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 22:10

Nejsmutnější na tom ale je, že dost čechů za to běžně pracuje...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.