Úřad práce

Od: Datum: 13.09.13 09:08 odpovědí: 16 změna: 17.09.13 15:52

Za jak dlouho dokáže úřad práce najít práci?..mně například vadí, že mi má najít práci někdo cizí..na úřadu práce jsem se musela zaevidovat kvůli pojištění, ale práci se snažím si najít sama, teď tam mám přijíd podruhé od doby zaevidování, bojím se, aby mi třeba už nenabídli práci, která mně nebude vyhovovat, chtěla bych se totiž přestěhovat do jiného okresu než bydlím, takže by mi nevyhovala práce, kterou by mně případně nabídli v otm okresu, ve kterém já už nechci bydlet. a také můžu odmítnout práci, kterou mně budou nabízet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.13 09:19
avatar

Popravde...UP nenajde praci :) Muj syn byl pul roku veden na UP a nenabidli ani jednu :( Takze nakonec nasel 2 brigady a lital jak hadr na holi. Ne, neublizilo mu to :), al ebyly problemy kvuli tomu, ze si brigadnik smi vydelat jen 4000,-Kc. Pak si plati vsechno sam, takze kdyz ho nepotrebovali, tak mu to nedalo ani ty 4000 a zase letel na UP, aby splnil povinnost vuci zdravotnimu a zase se nahlasoval. Dalsi mesic to vyslo nad 4000 a zase letel na UP :) Jak u bbejch na dvorku. Pak uz jsme nadavala taky jak spacek. A kdyz rekl na brigade o techto vecech, rekli, ze muze jit jinam :( Prace je problem a pokud vam UP pomuze, verte, ze mate obrovske stesti. Tak hodne zdaru a pevne nervy

*palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 17.09.13 15:52

to: monika123:

Zákon je špatný a vědí to i úředníci.Nechci nabádat k porušení zákonů, ale jednotlivci to řeší pravděpodobně jinak, protože by mohli zemřít hlady.

Podívejte se na ministerstvo práce, jaký tam našel NKÚ b...l.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jh11
Datum: 13.09.13 09:27

Tak se informujte v tom druhém okresu, možná by to vše šlo řešit přihlášením tam na UP

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imbecilobijec
Datum: 13.09.13 09:47

Za jak dlouho dokáže úřad práce najít práci?... Nikdy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 13.09.13 09:52

mně práci našel :D po půl roce evidence, mě eletrikářa, poslal smažit hranolky do mc donaldu :D naštěstí jsem zrovna v té době měl podezření na žloutenku z důvodu píchnutí se o jehlu, takže mě nevzali, uf :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 13.09.13 09:54

Nabídky práce od úřadu práce myslím nehrozí. Říká si zprostředkovatelna, ale jen hradí pojištění. Pomoz si jak umíš. Dříve i hledal, ale teď s vyšší nezaměstnaností je převis uchazečů. Pokud je někdo neúspěšný, je to jeho problém. To je vše co se na úřadě práce asi dozvíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 11:35
avatar

Nevím, co se všichni tak strašně divíte, že úřad práce vám práci nenajde.

Jak by to také mohl zvládnout, když je nějakých 120 míst na 9000 nezaměstnaných jako v našem kraji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 11:45
avatar

ÚP někdy vypadá, jako by si z uchazečů dělal srandu. Paní mi vyjela místo nějaké grafičky. Nikdy jsem nic podobného nedělala, ale jsem ochotná se učit novým věcem. Na můj dotaz, zda nepotřebuji nějaké odborné vzdělání řekla, že ne. Bylo to 25 km od mého bydliště. Jak jsem zůstala překvapená, když ve firmě po mně chtěli grafickou školu, praxi a navíc znalost práce se speciálním programem na PC. Na ÚP prý tyto požadavky nahlásili. Tak jsem ztratila den, projela dost peněz a navíc mi bylo trapně, že se deru někam, kde to neumím. Docela bych chtěla znát někoho, komu ÚP sehnal práci, dotyčný ji dělá, vydržel tam a je spokojený. Já to štěstí neměla. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.09.13 13:21
avatar

"opq", v prvé řadě je to povinnost Vaše, hledat si zaměstnání. ÚP Vám bude dávat doporučenky na volná pracovní místa, ale neovlivní zaměstnavatele, aby Vás přijal. Pokud se Vám zdá, že zaměstnavatel Vás nechce přijmout, např. kvůli věku, jedná se o diskriminaci a můžete si na ÚP stěžovat, ale jinak nic. Samozřejmě, že nesmíte na ÚP volné pracovní místo odmítnout z jiného důvodu, než povoluje zákon, např. zaměstnání, které je v rozporu s Vaším svědomím. Pak byste byla vyřazena s trestem na zákonnou dobu, po kterou byste si musela hradit sama zdr. poj., proto Vám radím, hledejte si zaměstnání sama, choďte na domluvené schůzky a na výběrová řízení a při každé návštěvě ÚP o tom informujte svoji zprostředkovatelku. Pokud zprostředkovatelka bude vidět Vaši snahu, nebude Vás posílat s doporučenkou na nekvalifikovaná a bůh ví, jaká prac. místa. Také není Vaší povinností být v evidenci ÚP, je to vaše svobodná vůle. Vyplývá z toho pak jedna povinnost vůči Zdr. poj., kdy si pojištění platíte měsíčně sama a doba neevidence se nezapočítává do důchodu, což můžete řešit měsíčním dobrovolným placením důch. poj. to ovšem jde pokud máte úspory, nebo finanční podporu rodičů, či partnera. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 15:00
avatar

Svéprávný člověk si najde práci sám (nebo s pomocí nějaké perzonální agentury) a nespoléhá na úřad, jehož hlavním úkolem je vyplácet dávky a ne hledat místa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 14.09.13 13:55

Je velice úsměvné, pokud radí lidé, kteří nikdy nezaměstnaní nebyli...*zed*

Zpočátku jsem si myslel, že Úřad by se měl jmenovat Úřad na evidenci nezaměstnaných.Je to omyl.Tato instituce dokonce poskytuje dávky v nezaměstnanosti a sociální dávky.

Další mýtus je, že si normální člověk práci najde sám pokud chce a jsou dokonce volná místa, o které není zájem.Chtěl bych, aby si ti, kteří toto tvrdí uvědomili, že tyto práce jsou na hranici minimální mzdy. Vůbec se nevyplatí takovou práci vzít, když to nedá ani na nájem.Chybí ona tzv. motivace - zvýšení minimální mzdy na evropskou úroveň vyspělých států.

V mém případě probíhal soud kvůli neoprávněnému propuštění, našel jsem si práci, úřad mi našel práci a zaměstnavatel mne pozval do práce.Štěstím jsem se mohl zbláznit! *modla*

Je tedy možné, že do roka úřad práci najde.Podnik Vás nemusí přijmout nebo práce bude za minimum.Taky můžete běhat po zaměstnavatelích, kteří budou dělat, že o ničem neví.Taky je možná rekvalifikace např.na strážnou za 8000 Kč měsíčně.

Bez vlivných známých to u nás nejde, bohužel ani v tomto případě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.09.13 14:23
avatar

Ještě se pokuste najít zaměstnání, jako vězeňská služba. Maturitu si doděláte při zaměstnání /sice bude třeba platná jen pro Vaše zaměstnání v oboru a v civilu neuznaná/, budete mít ubytovnu a nějaké výhody a pokud vydržíte 10 let, tak i výsluhy. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 14.09.13 14:35

Ano, hrubá mzda do 18 000 Kč a celý den v objektu za mřížemi...nevím zda přijímací řízení netrvá pět měsíců a nepřihlíží se ke zdravotnímu stavu?

Ale ta výsluha je pro mladší ročníky motivační, jen jesti tam nemají plný stav?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 16:52
avatar

Úřad práce bych ihned zrušil a 90% úřednic z nich bych poslal zameta ulice,dle mne by byli prospěšnější.

Poprvé, kdy jsem po týdnu odmítl jednu práci pro cvičené opice tak mne protiprávně vyhodili z evidence a ještě mi drze řekla,že bych stejně podporu nedostal (psal se rok 1997) neboť jsem dostal vysoké odstupné (4 platy,ale registroval jsem se až po 1/4 roce od propuštění)Třetí den po vyhazovu z ÚP jsem nastoupil do firmy,kde jsem vydržel až do jejího krachu vloni!

Loni mne sice nikam nehonili,jen se snažila být hrozně chytrá s internetem,tak jsem ji řekl ře na intu jsem vše porpátral a případné možné zaměstnavatele oslovil.Tak mne zaregistrovala a do 3 měsíců jsem si místo pro změnu opět našel sám,(sice jen na tři měsíce,ale od března jsem tam opět zaměstnán,bez přičinění či alespoň malé snahy ÚP (ta skončila hned se slovy,že mám od jara další příslib).

Manželka-3,5 roku bez práce a z jejich strany snaha za -5 (dle školního hodnocení) .Samozřejmě že byla na snad sto možných místech,některé oslovuje cca 1xměsíčně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.13 15:18
avatar

Ve vašem příspěvku je hodně zloby, ale četl jste papír od UP, který dostáváte při "nástupu?" Na něm a i na tránkách mpsv je jasně psáno, že pokud nepřijmete nabízené místo, tak tím porušujete pravidl a evidence Vám ude ukončena. Bohužel máte pravdu, nabízená místa jsou děs, nicméně vyhození tím nebylo protiprávní.

Omlouvám se, že oponuji, ale Vaše věta, jak byste úřednice poslal na ulici, mě fakt nadzvedla. Mám na UP mámu a práce rozhodně není ani fajn, ani příjemná, a už ani normální. Samozřejmě se to liší úřa od úřadu, co jsem viděla, tak v Praze si paničky akorát válí šunky a vaří si kafíčko. Ne tak u nás, kde mají 3 lidi "podstav", fyzické i verbální útoky jsou na denním pořádku (před týdnem zaútočila cigánka na těhotnou slečnu na hmotné nouzi, která musela do nemocnice a nyní je na rizikovém). Úřady bijí na poplach od začátku roku, lidi jsou čím dál agresivnější, zastání žádné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 15.09.13 21:19

On to prý podělal pan Drábek.Chtěl, aby se úřednice věnovali administrativě a ne pomoci při hledání pracovního umístění.Přesto asi nějaká oddělení ještě mají a práci i hledají.Dost inzerátů je přes úřady práce.

Myslel jsem si, že se po zaměstnavatelích a výběrových řízeních se dnes moc běhat nemusí, stejně to dělají firmy jen pro reklamu a nemusí nic platit. Dvě, tři firmy v mém okruhu zájmu nabízí zaměstnání už rok pořád stejné.

Na internet.síti je tolik nabídek, že se dvě stovky odmítnutí během měsíce sežene?

doplněno 15.09.13 21:21:

Opravuji: úřednice mají tvrdé y

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.