Přivýdělek k životnímu minimu

Od: Datum: 17.09.13 18:20 odpovědí: 3 změna: 19.09.13 19:00

Dobrý den,

jak je to prosím s přivýdělkem k životnímu minimu? Je vůbec povolené když někdo pobírá životní minimum - v současné době tuším že je to cca 4.800,- Kč aby mohl vykonávat nějakou brigádu nebo jinou formou přivýdělku k této "sociálce"? Pokud ano, do jaké výše? Děkuji za informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: verony321*
Datum: 17.09.13 23:25

Dobrý den,

vzhledem k informacím, které jsem získala z prostudování dostupných sociálních dávek, bych řekla, že to možné je. Ale musíte počítat s tím, že jakmile budete mít příjem (myslím přiznaný), který bude vyšší, než je životní minimum (pro jednotlivce něco přes 3000), tak vám dávky seberou. Když budete mít příjem nižší, než je životní minimu, doplatí vám danou částku do minima, které je spočítané pro vaši rodinu - záleží na počtu osob a jejich věku.

Tyto infromace jsem ale odvodila pouze z dostupných informaci na stránkách MPSV, radila bych vám raději se poradit přímo na úřadě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 00:05
avatar
Životní minimum je životní minimum. Pokud si vyděláte částku, která nepřesahuje životní min, tak o tuto částku vám vyplatí míň . Lidově řečeno, budete pracovat zadarmo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 19:00
avatar

Pracovat nebude zadarmo, nýbrž za mzdu/odměnu, kterou si sjedná. Získá tím však pocit, že se o sebe do určité míry dokáže postarat sám (že už nepotřebuje plně "viset státu na krku").

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.