Dluží mi peníze

Od: Datum: 04.11.12 17:13 odpovědí: 13 změna: 04.11.12 21:27

Známé jsem půjčila peníze(moje chyba),mám notářský zápis a je na ní pro neplnění pohledávky uvalena exekuce.Momentálně je v insolvenčním řízení.Chci zjistit,co to pro mě znamená a jak mám dále postupovat? Zda dostanu své peníze zpět nebo jsem je takzvaně vyhodila komínem? Poradˇte mi prosím,věřitel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.12 17:21
avatar
Dostanete to, co je ještě její a da se zabavit. Záleží, jak se na vás připravila, i když prepsany majetek ne někoho jiného v době řízení soudu se považuje za ucelove.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.11.12 18:03
avatar

To není vůbec pravda pokud je dlužník v IŘ je věc dosti složitá zvláště pokud již bylo schváleno!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 20:18
avatar
No moment, to jsem snad nepochopil dotaz. Mel jsem za to, že dlužník mel jeden dluh a to u tazatelky. Nevím v jakem jsou vztahu, takže dotaz jsem pochopil tak jak byl položeny. Pokud je věřitelů více, samozrejme přihlásit pohledávku, ale i tak plati, co jsem psal vyse. Ono by taky někdy chtělo říct nebo napsat vše, jinak jsou to jen domněnky, víte tazatelko.?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.11.12 17:57
avatar

Kdepak, pokud ste se nepřihlásila v ,,přípravným řízení" jako věřitel tak nedostanete nic.

Pokud si od vás známá pučila peníze v době když už jí běžel splátkový kalendář tak je to důvod k ukončení insolvenčního řízení ale musíte si rozmyslet jestli když jí to oddlužení ,,zrušíte" neztratíte šanci dostat z ní aspoň něco.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 18:00
avatar

Podle mne byste se měla o její insolvenční řízení zajímat, přihlásíte-li do stanovené doby svou pohledávku, mohla byste z ní alespoň část dostat zpět.

Pokud svou pohledávku neuplatníte, můžete o půjčenou částku přijít.

___ Viz:

Oddlužení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 18:02
avatar

Dobrý den záleží v jaké je části insolvenčího řízení.. Víte to?

Pokud ji bylo již schváleno a vy jste se nepřihlásila jako věřitel, což není podmínka dlužníka vás o této věci informovat tak máte smůlu. Ona je tudíž pod ochrannou SOUDU. A pokud byla teprve daná přihláška na povolení oddlužnění, máte možnost se ještě přihlásit o svoji pohledávku, ale je na to krátka doba a vyplnění přihlášky pohledávky je docela složité. A i pokud v době a to i než je insolvence schávena podáte exekuci tak je nevykonatelná a peníze by jste musela vrátit insolvenčí správkyni či správci vašeho dlužníka, který dle rozhodnutí soudu odesílá veřitelům peníze dle procent od soudu, ale chtělo by zjistit v jaké fázy dotyčná je.

https://isir.justice.cz/isir/common/index.do k tomuto odkazu zadejte její jméno a dovíte se podrobnosti o jejím řízení.

Když tak dodejte více informací.

PS.: Příklad.

Známy pronajímal byt do roku 2009, nájemník dlužil 30,000 .- kč nejdříve se snažil smírčí cestou. Dlužník nejdříve podal v prosinci návrh na oddlužnění v dubnu mu byl schválen povolením oddlužněním splátkovým kalendářem, bez majetku... apod! Známý poodal TO v květnu řízení bylo v srpnu a zkráceně otřel slzy a šel! Dlužník gho uvedl a věřitel se nepřihlásil a bylo hotovo! A po ukončení 5-let nesmí vymáhat, takže má prostě smůlu nemá to jak napadnout... Jedině, že by s formy oddlužnění přešlo do insolvence tak se smí přihlásit, nebo pokud nesplní oddlužnění podmínky.

S pozdravem Tomáš

Ohodnoceno: 0x
 
Od: penizevhaji
Datum: 04.11.12 18:21

Exekuce byla podána v květnu a dnes jsem se dozvěděla,že je před schálením insolvence.Nevím ,kam mám zajít a kde podat svoji přihlášku pohledávky.Jsem z Náchoda,mám se vypravit na soud nebo kam? Exekutor se mnou přestal komunikovat,po opakované výzvě na mobil se neozval.Ona se mi směje do obličeje s tím,že je za vodou.Už vážně uvažuji o vymahačích. díky za pomoc Hana

Datum: 04.11.12 18:25

napište mi do vnitřní pošty jméno a příjmení plus bydliště toho, kdo Vám dluží. Podívám se, v jakém stádiu je insolvence. Pak se domluvíme co a jak dál

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lujs®
Datum: 04.11.12 19:00
avatar

Tady zadejte jméno a příjmení a měl by vám vyjet štítek v jakým stádiu je její oddlužení a kde(u jakýho soudu) a kdo jí to všechno vyřizuje.

Zkuste se probrat těmi ,,lejstry". Tam zjistíte kolik má dluhů, věřitelů a všechny další potřebný věci.

doplněno 04.11.12 19:02:

Aha, tak odkaz na rejstřík už vám sem dal Tomáš @people .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vydrysek*
Datum: 04.11.12 19:19

Děkuji Vám Všem za pomoc.V tuto chvíli jsem již ve spojení s člověkem,který se mnou bude spolupracovat na mém případu.

Datum: 04.11.12 20:01

jejky... A máme nového rádce *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 20:20
avatar
A Vy jste kdo? Vidim, že těch "neznamych" mame více.
doplněno 04.11.12 22:09: Sebod: už tady chodim nějaký patek a modre listy jsem si všiml až teď O no ale to nic nemeni na tom, že nám tu muze dělat chaos ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 21:27

stirecek. Na koho se ptáte? Snad poznáte podle modré lišty, že je to tazatelka. Nejdříve se optala jako nezaregistrovaná a posléze se zaregistrovala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.