Agresivita manžela - jak z toho ven?

Od: Datum: 17.09.13 12:19 odpovědí: 4 změna: 17.09.13 16:38
Jsem vdaná již 25 let za stejného muže.Máme spolu 2 děti,školou povinné.Prošli jsme mnoha problémy,které nám život přichystal,a že to někdy bylo opravdu zlé.Vydržela jsem nevěru,i alkohol z jeho strany.Ale již nepije..Dostali jsme se do obrovských dluhů,i to bych přežila.Na co mi ale dochází síla je jeho slovní agresivita..Byli časy,kdy mě i uhodil,ale to bylo v době kdy pil. Jsme uvolnění když je v práci,ve stresu když je doma...chci s dětmi pryč,ale nemáme kam,a také za co,mám pújčky a tak bych to nezvládala..neuživili by jsme se..mam jit pod vlak? Nevim kudy kam..co sem tak zleho provedla? Nepiji,nekourim,pracuji..chci tak moc,kdyz chci aby me nekdo obcas obejmul misto stekani drz hubu nez prez ni dostanes?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.13 12:54

Zdravím, máte rodiče nebo sourozence, ke kterým byste se dětmi mohla přechodně odstěhovat? Nebo dobré kamarády? Sice už dnes lidi spíše hledí pouze na sebe, ale leckdy člověk narazí na opravdového přítele, který v nouzi pomůže.

Pokud máte dluhy a půjčky, dají se různě konsolidovat, každopádně splácejte, co to půjde. Pokud Vám současný stav rodiny a kamrádů nedovoluje odejít z domova, za pár let můžete mít splaceno a hnout se z místa.

O nějakém vlaku a poobných kravinách vůbec nepřemýšlejte, máte dvě děti a doufám, že nejste tak sobecká, abyste je zde nechala sama s násilníkem.

A co jste provedla zlého? Zlého zřejmě nic, ale každopádně několik hloupostí. Povaha člověka se většinou ukáže před svatbou, tudfíž první možnost je ta, že jste prostě věděla, co si berete za muže. Druhá hloupost - tentokrát už reálná - je ta, že jste zůstala s násilníkem i potom, co Vás uhodil, zřejmě tedy opakovaně. Tehdy jste měla okamžitě sebrat děti a vypadnout.

Ohodnoceno: 0x

Od: rnk*
Datum: 17.09.13 13:50

Těžko věřit, že by byla chyba jen na jeho straně. A možná i je, ale on si ji neuvědomuje. Co takhle zkusit Poradnu pro rodinu? Jsou tam zkušené psycholožky, které pomohou najít problém. A je to bezplatné, hradí to kraj.

Od: ivik®
Datum: 17.09.13 16:23

Zkuste vyhledat v místě bydliště Občanskou poradnu, bývají pod hlavičkou Charity,sama to asi nevyřešíte, hlavně něco dělejte a řešte situaci co nejdříve.Prošla jsem si také mnoha složitými situacemia např. v té Obč.poradně mi hodně moc pomohli.Zadejte si do vyhledavače Občanská poradna a místo bydliště a ono vám vyjede, kde se nachází, bývají i v okr.městě vašeho bydliště.Zkuste to!

doplněno 17.09.13 16:27:

Ještě jsem zapomněla : poradna je bezplatná.

Od: davidp*
Datum: 17.09.13 16:38

Milá Jaranko,

ačkoli jste uvězněná ve vztahu, neznamená to, že neexistuje způsob, jak svou situaci zlepšit tak, aby se Váš život stal snesitelnějším. Základ je to, že zlé okamžiky vyměníte za dobré. Kontakt s partnerem omezte na minimum. Neočekávejte, že se změní a hledejte obejmutí někde jinde. U dětí, u kamarádek, u příbuzných. Čím více budete v kontaktu s lidmi, které máte ráda, tím méně budete čelit zlu, kterým pro Vás je Váš manžel.

Pokud jej nemůžete opustit fyzicky, opusťte ho psychicky. Nastavte si hodnotu a důležitost jeho slov na minimum, nejlépe na nulu. Neočekávejte od něj nic hezkého a ušetříte si zklamání. Obejmutí může přijít jen od lidí, kteří jsou toho schopni a Váš manžel to evidentně není.

David

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.