Rodiče mé přítelkyně z nás tahají jen peníze!

Od: Datum: 17.09.13 09:33 odpovědí: 30 změna: 22.10.13 10:28

Dobrý den, mám přítelkyni, která je polka a pracuje v Čechách.Žijeme spolu ve společné domácnosti a jezdíme jednou za 3. měsíce k jejím rodičům na návšťevu do Polska. Na tom by nebylo ješťě nic špatného.Ale k bodu zlomu dojde vždycky, když se na nás celá jejich rodinka vrhne s otázkou co jste nám dovezli za dárky a kolik nám dáte"peněz na přilepšenou" S úměrem by se to dalo ješťě zvládnout,ale nastává situace,kdy se jim obyčejné dárky nelíbí a peníze, které jim dá moje přitelkyně jsou pro ně málo. Řeknou si sami co chtějí a kolik chtějí.A to co jim přivezeme sami od sebe,jako pozornost toho si vůbec neváží. Oni sami nás nikdy nepohostili a nic nedali jako pozornost na uvítanou.Jsou v lepší finanční situaci než my a chtějí ještě víc a nás zruinovat finančně,abysme neměli my vůbec nic a taky je nezajímá,jak my na tom jsme.Prosťě když jsem čechem,to u poláků znamená automaticky bohatý švýcar ze západu.Máme s přítelkyní půjčky, které musíme platit a přítelkyně se nedávno rozhodla,že jim bude celou svoji výplatu posílat domů a že já jako chlap mám táhnout z jednoho příjmu celou domácnost i půjčky.Rozhodla se tak na základě toho, že ji rodiče řekli,pokuď nás nebudeš podporovat, tak už Tě nikdy nechceme jako svoji dceru vidět.Dokonce to došlo tak daleko,že platit semnou půjčky není pro ni tak podstané a chce na to všechno kašlat, jen aby své rodiče podporovala.Nedávno mi řekla,že jela v MHD.načerno, protože na to nemá už peníze,že je poslala domů rodině do Polska.A když si s ní chci o tom promluvit,tak se uraží, stojí na jejich straně a dává svým rodičům za pravdu,je tam silné citové pouto i v situaci, kdy oni se chovají k nám špatně a nemají ani špetku citu a pochopení.Když jsme byli u nich doma,chtěli zaplatit po své dceři i za mne za přespání na jednu noc, stejně jako by jsme platili v hotelu a nutili nás udělat nákup pro celou rodinu. A toaletní papír a mýdlo si u nich musí návšteva přinést vlastní.Je to moc peněz investovat do návštěvy i do vlastní dcery,ale nejsou žádní chudáci, právě naopak jsou zámožná rodina s dosti vysokým postavením v podnikatelské sféře a chrtí se o drobek a furt chtějí se mít líp a víc peněz i na úkor toho, že nás potopí na dno.Prý je to polská tradice, že děti musí finančně podporovat své rodiče.Nevím, co mám dělat,když i ona stojí na jejich straně a cokoliv já řeknu,tak to použije proti mne a jsou z toho akorát hádky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.13 09:37
avatar

Co máte dělat?

To snad víte sám...jen si to možná nechcete připustit.

"Nůž" přítelkyni na krk...a dát dvě možnosti-.-.Buď Vy...nebo rodina.

Ale sponzorem jako Vy bych nikdy být nechtěl, i kdyby se jednalo o "královnu krásy"..a její rodinu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ifkali*
Datum: 17.09.13 09:45

Dobrý den,

z toho jak píšete , to na mně působí, že se jedná o jednostranný vztah pouze z Vaši strany a zbytek je citové vydírání , nátlak na Vás s jediným účelem- a to dostat s Vás co jde a pak udělat pá a až nic nebudete mít , jenom dluhy, tak už Vás s velkolepo scénou na závěrečnou nechá.

Vy se z toho budete dostávat těžko. Není to normální, chování její je nezodpovědné --už jenom jízda na černo, když evidentně přijem svůj má.

To není vztah pro budoucnost.

Držím Vám palce a omlouvám se za tak reálný názor.

doplněno 17.09.13 10:39:

Když jsme byli u nich doma,chtěli zaplatit po své dceři i za mne za přespání na jednu noc,-...píšete.

To je...no já to raději nenapíšu, vždyt´ to musíte jasně vidět, že jste pouze dej a zaplat´.

doplněno 17.09.13 10:43:

Bud´te rád , že v tom ještě není i dítě, páč toto není zrovna ideální rodinný vztah do budoucna- můj názor.Třeba nějaký milionář by takovou zlatokopku chvilku déle toleroval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.09.13 09:48

Je to blbé, ale problém není na straně rodičů. Ty si člověk nevybírá a tihle jsou viditelně "divní". Ale musí to dojít přítelkyni, že takovéhle chování není normální a říct DOST. I s rizikem důsledků, které to bude mít.

Určitě takhle "praštěná" není celá polská část rodiny, bude to problém jen některých jedinců co nechápou situaci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svycar
Datum: 17.09.13 09:52

tož ju kopni do (_|_) ať si svoju famigliu sponzoruje sama

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 10:03
avatar

prohlašme to za jejich kultůru - buď to jste ochoten to akceptovat nebo ne. Druhá možnost: ona se přizpůsobí naší kultůře nebo ne. Víc možností v tom nevidím. Těžko se sejít na půl cesty.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: au1
Datum: 17.09.13 10:07

chce bydlet? ať platí. na co máte ty úvěry? chce věci za tyto peníze používat? ať platí. sorry, ale buď chlap, a nenech se vydírat. přítelkyně už má svůj život a nežije u rodičů, tak musí pochopit, že zadarmo se žít nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 10:14
avatar

Přítelkyně měla dost času se poptat kolegů v práci, jaké jsou zvyklosti v této zemi. Že zde naopak je (možná dožívá, ale je) zvyk, že rodiče podporují své děti.

Ale spíš si celkově myslím, že o zvyk moc nejde, že jste byl vybrán jako vhodná "dojná kráva".

Přeju vám šťastný rozchod. Co nejdříve.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mischmasch*
Datum: 17.09.13 10:22

A jak by se asi přítelkyni líbilo, kdybyste se rozhodl celý váš plat posílat vaší rodině? Pokud žijete ve společné domácnosti, měli byste platit věci půl napůl (v případě, že nejste ve výhodnějším postavení a netrváte na tom, že budete platit všechno..) a i tohle své rozhodnutí měla konzultovat s vámi.

Nemůže vás stavět do situace "jsi chlap, starej se" - do té se můžete postavit pouze vy sám na základě vlastního rozhodnutí.

Slečně bych dala ultimátum, protože tímhle stylem nebudete mít nikdy nic. Jen dluhy, protože nebudete mít na splácení půjček.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 17.09.13 10:23
avatar

Take to vidim jako bimbam.

Ste pro ne takovy "Oslicku, otres se!". I pro "pritelkyni".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 10:29
avatar
Podle me, to zadna kultura neni.
Radim vzit nohy na ramena, dokud je cas. Dokud placeni pujcek zvladnete, protoze predpokladam, ze jsou jen na Vase jmeno. Vase "pritelkyne" si z Vas dela jen dojnou kravu.
Predpokladam, ze casem budete chtit zalozit rodinu a to si nedokazu predstavit s clovekem, ktery je nezodpovedny a nemohu se na nej spolehnout.
Takze si bouchnete do stolu a nastavte pravidla a pokud se to pritelkyni nebude libit, at se o ni postaraji rodice.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 11:12

ja znam hodne polskych rodin, ale tohle urcite polska tradice neni. Nasel ste si jednoduse zlatokopku a i ona, tak cela jeji rodina z vas delaji vola. Nebo dojnou kravu, chcete-li. Jak uz bylo receno, zachovejte se jako chlap a bouchnete do stolu s jasnymi pravidly, nebo dopadnete hodne zle (rozchod, plno uveru na vasi hlavu a v depresich.). Pokud vas ta holka opravdu miluje, tak to pochopi a dojde ji to (i kdyz nemohu verit, ze ji neni jasny o co de.)

Jedna otazka, vsechny ty pujcky co si spolecne s pritelkyni berete, jsou pouze na vase jmeno predpokladam, protoze ona jako cizinka by pujcky dostavala obtizneji. A k cemu ty pujcky vlastne pouzivate? Radim vam dobre, tohle pro vas smrdi velkym pruserem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferguson
Datum: 17.09.13 11:17

Bacha! Být tebou tak si s ní sednu a pomalu rozeberu celou problematiku. Dojde to tak daleko, že ji z lítosti začneš půjčovat, a nakonec i ty peníze co ji dáš na lístek, tak pošle rodině. Poláci jsou divný národ. Znám je dost dobře, mají jinou mentalitu a proto je celosvětově nikdo nemusí. Neříkám že všichni jsou špatní ale poláci, to je prostě epizoda sama o sobě. Podle toho co píšeš, bych se ji zbavil, nezlepší se to a bude ještě horší. Dokud s ní nečekáš dítě, tak ji vyexpeduj do Polska. Po svatbě to budeš mít ještě horší, to mi věř. Už jen to, že tam pošleš na prázdniny děti a až se vrátí, tak si budeš házet mašli. Jako polku nikdy nebrat, NIKDY! A na poláky bacha, jsou to výteční obchodníci ale taky skrblíci - a to platí nejen o prachatých.

Ještě se ti může stát, že ti oškrábou auto... neli rovnou lohnou.

Být tebou, tak ji pakuju dom, měním zámky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 11:33
avatar

To vypadá, že rodiče vaší přítelkyně jsou dva lakomci, kteří objevili zdroj peněz.

Začali ji vydírat psychicky a teď už i fyzicky. A vy zřejmě netušíte, že vyděračům se neustupuje.

Radím : Neposílat nic, nedávat nic, přítelkyni od nich držet co nejdál. Když vaše přítelkyně na tato pravidla nepřistoupí, najděte si jinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madla*
Datum: 17.09.13 12:15

Hochu ty jsi tedy dopadl až na úplný dno. Musíš se jich zbavit a jestli se přítelkyně nebude chtít musíš jít od ní. To byl celý život dělal na prarodiče a sám máš plno dluhů. Okamžitě ukonči jezdění k nim a nakupováním darů. Pokud nebude chtít přítelkyně tak se s ní rozejdi protože by tě všichni ti vyžírkové úplně zničili. Řeknu ti kdyby to byla normální ženská tak se sama od nich odstřihne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rebeka*
Datum: 17.09.13 12:17

Bydlím na hranici s Polskem, znám je. Jejich tradice je : "každého, kdo se dá, oškubat". Přehodnoťte Váš vztah.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madla*
Datum: 17.09.13 12:22

To nemáš na to, aby sis našel českou holku a ne pšonku, víš co se o nich říká, navrch huj a vespod fuj. Rodiče českých holek naopak se snaží mladým pomoci, ale ne je takhle nestydatě vydírat to je hnus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 13:02
avatar

Tak to je hnus, velebnosti.

Buď se přítelkyně vzpamatuje, anebo se poohlédněte jinde. Vaše "rodina" je teď ona, nevidím důvod, proč dárky a penězi sponzorovat ještě její rodinu (neřeknu, občasná výpomoc a dárky jsou všude, ale to, co popisujete, už je těžce za hranicí).

Jo, ať jim posílá celou výplatu, ale ať rozhodně nečeká, že se Vy ztrháte, zatímco si její rodinka bude užívat vaše společné peníze. Když chce kvůli rodičům jezdit načerno a nemít co do huby, tak je to její rozhodnutí.

V žádném případě na toto nepřistupujte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 17.09.13 14:17

Dobrý den, pokud nevidíte rozchod jako řešení, pak jediná možná šance je, že Vy nebudete navštěvovat její rodiče a přítelkyni jasně řeknete, že je nepřijatelné, aby všechny své peníze posílala domů a nepodílela se na spolufinancovaní vaší vlastní domácnosti. Pokud na tyto podmínky nepřistoupí, odstěhujte se sám do nového bydlení, kam se k Vám bude moci přistěhovat, až se rozmyslí. Dejte ji šanci, ale nepodbízejte se. Nejste ničí sluha ani sponzor Polska.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 17.09.13 14:34
avatar

"sebastiane", pokud je toto všechno pravda, tak si udělejte pápá a jděte od sebe. Ať si přítelkyně vezme takového, který je ze stejného těsta a pytle a bude takové tradice dodržovat. Určitě je správné udržovat rodinné vazby a pomáhat rodičům a rodiče dětem, pokud je z čeho a netrpíte tím vy dva. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 18:23
avatar

Můžete napsat, co Vás u ní drží? Bod fergusonovi i ostatním, také je znám a přesně vystihli povahu Poláků. Nebudu opakovat již zde napsané. Nebude to lepší, jenom horší. Najděte si jiný vztah. Děvče tu má práci, bydlení zajištěné, žádná ubytovna a bude posílat všechny peníze domů? Jste využíván a zneužíván. Jestliže ji rodina takto vydírá a dokáže toto říci, tak jsem si jistá, že přitvrdí a bude hůř. Víte, jak vypadá spirála? Nemáte - li společné dluhy, rozejděte se s ní, toto není základ spokojené a šťastné rodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 21.10.13 11:19

Aká matka taká Katka. Hloubku totohle přísloví poznáte až bude pro vás pozdě. Jestli tomu chcete předejít tak tu svoji "Katku" urychleně vykopněte bez ohledu na to, že je k vám dneska milá a v posteli prostě božská.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 11:51

Zkuste si s přítelkyní naposled promluvit, a pokud nebude chtít přehodnotit situaci, vyražte s ní zavčasu dveře. Tady není jiné řešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.13 17:07

Koukam ze jste narazil -tohle je takto zavedene v Asii (Vietnam,Thajsko) a pod.zeme ,kde je chudoba a tak se devcata snazi dostat do Evropy a odtud podporovat svou (opravdu)chudou rodinu,coz myslim o Polsku nelze rict-narazil jste na vychc... familii,jeste si vybirat a urcovat vysi daru- no to tedy ani nahodou- ale pokud se prilezitost nabizi!(VY) tak proc toho nevyuzit ze?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sebastian
Datum: 21.10.13 18:13

pokračování:Dobrý den, mám přítelkyni polku a moc mne trápí chování jejich rodičů ke mne.Já se k nim chovám zdvořile s úctou a oni mne všechno vyčítají.Byli jsme s přítelkyni pozváni k nim na návšťěvu do Polska.Chtěli po nás její rodiče peníze za nocleh i stravování, tak jsme jim za to zaplatili přiměřenou částku,ale bylo vidět že pořád jim to nestačilo a chtěli víc a tvrdili,že v hotelu bysme to měli ještě dražší.Tak jsme měli jen skromné jídlo u nich ráno chleba se sádlem a s cibulí, a k obědu jen polévku a k večeři jeden rohlík suchý.Mne z toho bylo špatně psychicky,tak jsem ani nejedl nic a seděl 4h.v parku na lavičce.Moje přítelkyně za mnou nepřišla a věnovala se své mámě s úklidem.V těžkých chvílích,kdy jsem si připadal u nich jako kus bezceného hadru jsem přemýšlel nad životem.Vždycky jsme jim pomáhali jejím rodičům finančně dokuď to šlo. Nedávno jsem ztratil práci a přítelkyně vydělává malý plat pod pracovní agentůrou,tak máme jen na ty nejnutnější potřeby,ale přesto v rámci možností jsme jim přispěli.Moje přítelkyně jim řekla,že jsem kvůli propouštění z firmy,ne moji vinou přišel o práci a její máma která nikdy v životě nepracovala,jen se nechala od táty živit,tak o mne prohlásila,ať jdu makat a přijedu s většíma penězma abych je mohl podpořit,že prý sami nemají.Když už z nás nic nevytáhli,tak se domáhali i posledních peněz které máme na cestu domů a to jsem jim řekl,že to nejde.My jsme jim přivezli i dárky a oni si toho neumějí vážit.Moje přítelkyně kvůli výjezdu do Polska měla neplacené volno celý týden a po příjezdu domů se ji šéf mstil,že ji dal další týden neplaceného volna,jako že není práce,naschvál aby dostala malou výplatu a tak se stalo.Teď nám ty finance kvůli výjezdu za jejíma rodičema chybí i na jídlo.Její rodiče ale nedávno dostali obrovskou sumu z pojišťovny a když jim moje přítelkyně volala,že jsme v tíživé situaci,tak ji nepomohli nic a vyčítali mne,že jsem ztratil práci a ať jdu makat a jestli do týdne neseženu práci,ta k naváděli svoji dceru ať mne odkopne-nemá práci-peníze je jako nepotřebný odpad !"Sami si teď hodují a pijí vodky a rozhazují za blbosti. Ta výplata nevyšla,protože ona měla kvůli polsku neplacené volno a utratila před tím za ně všechno,spíše to z ni vytáhli a dokonce její ségra 15letá ji ukradla v noci moji přítelkyni z kabelky mobil.Jejich máma ji za to ani nepotrestala,a řekla to je vaše věc a ještě tu druhou rozmazlenou dcerušku rozcapuje a všechno koupí co ona chce a ta si doma hraje na generála.Nechápu,proč ti její sobečtí rodiče nemají špetku citu a pochopení a jen citově a rýpavě ubližují,když my se k nim chováme dobře.Já už do Polska k nim nepojedu,mám z toho trauma,ale moje přítelkyně chce každý 2.měs je navšťevovat a neuvědomuje si,že ji o všechno oberou a následující měsíc bude za neplacené volno mít jen almužnu a trpět.Veškerou vinu dávají jen mne.Prosím o malou radu,jak z toho všeho ven, nemůžu ani spát a to neférové jednání mne moc trápí.děkuji

Datum: 22.10.13 09:04
avatar

Žádáte o malou radu, jak z toho všeho ven. Před měsícem jste dostal mnoho rad, všichni jsme zde různými slovy doporučovali rozchod.

Teď jste evidentně v mnohem horším rozpoložení než před měsícem. Za další měsíc to bude pravděpodobně ještě smutnější, pokud si neuvědomíte, že v tomhle zvláštním vztahu opravdu nejste brán jako partner, jako někdo, s kým by vaše přítelkyně chtěla budovat trvalý vztah, s kým by chtěla zestárnout.

Vy ji zřejmě máte rád, ale otevřete oči! Jak by mohla milující partnerka dopustit, abyste slyšel ta škaredá slova její matky, abyste makal a přijel s většími penězi? Nebo jste je neslyšel na vlastní uši, ale jen vám to takto převyprávěla partnerka? To by snad bylo ještě horší. To děvče vás rádo nemá, to je opravdu jen pijavice.

Zkusil jste někdy naznačit, že i vy máte svou rodinu a že by bylo vhodné i tam přijet s dary? Zkusil jste někdy bouchout do stolu a zařvat dost!? Zkusil jste někdy v Polsku sednout za stůl a se stejnou samozřejmostí, s jakou oni chtějí dárky, žádat tradiční slovanské pohoštění? Určitě ne, ani jedno. Nemáte na to povahu. Tak vycouvejte nějakou oklikou, třeba nedůstojně, ale vycouvejte. Tohle pro vás nemá pěknou budoucnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.13 09:18
avatar

Píšete, že jsou její rodiče sobečtí...A Vaše partnerka ne? Nezlobte se, ale když se necháváte využívat a zneužívat, proč by měli své chování vůči Vám měnit? Dokud si to necháte líbit, nářky a litování sám sebe Vám nepomohou...Jaké si to děláte, takové to máte..Je i spousta jiných ženských a každý vztah je dobrovolný. Ale jinak platí - komu není rady, tomu není pomoci...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.10.13 09:48

MY ti nepomůžeme, musíš něco udělat ty. Buď si to s přítelkyní konečně na rovinu vyjasnit, ale se prostě s tím stavem smířit a dál posílat peníze do Polska. Jiná cesta není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olivie82*
Datum: 22.10.13 10:19

To mi prijde trochu na hlavu postavene.

Urcite to takhle v polskych rodinach nefunguje vsude, mozna je to i trosku prikraslene, i ja desne supim, kdyz mame jet k tchyni, cela vychcana rodinka jak se tvari, (mam nejstarsiho ze synacku kterej se vzdy o vsechny staral) dodnes stara, ale taky dokaze rict ne, vi kde je hranice, mame uz svoji rodinku a ta je nejdulezitejsi.

Zajimalo by me jak probihaji navstevy u vasich rodicu.

Ta jeji rodinka je pekne vycurana, bezohledna a pro vas nevimdim v tomhle budoucnost, zkuste jednou rict ne, i vasi partnere, stanovit pravidla a uvidite, zda ji stojite vubec o to aby s vama pokracovala. byt netolerovan, respektovan, ve vzahu ten posledni bycch byt vami nesnasela. Prece jde o vas, o vasi budoucnost, oni vas nezachrnani. Vy se musite postavit, jednou zivit svoji rodinu a ne dotovat takovy *** reknete jednoduse NE, Ukazte trochu silu, oni vas maji na haku, copak nechcete byt respektovan od rodicu sve partnerky?

at vam vlezou na hrb, takovy vydirani!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 10:28
avatar

No, to jste pěkně splakal nad výdělkem.

Máte dvě možnosti. Buď se konečně začnete chovat jako chlap, dupnete si a s rodiči své milé okamžitě přerušíte veškeré styky a veškeré! finanční transakce. Tak se rozumí i peníze, které by jim chtěla poslat přítelkyně. Bohužel bude zřejmě nutný dohled na financemmi přítelkyně.

Nebo to vezmete trochu od podlahy a milou přítelkyni, které nevadí, že Vás její rodiče vydírají a sama tomu jen přihlíží, kopnete do zadku.

Obávám se, že více mžoností neexistuje.

doplněno 22.10.13 10:30:

A ve své povaze bych vzala telefon a jednou větou jim oznámila, že pro mě přestávají existovat a nedorazí k nim ani jediná koruna z mých (nebo společných) peněz. Ať vydírají a okrádají někoho jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 21.10.13 18:34

Ty tam nejezdi, dvakrát si s ní promluv a pak ji pošli domůůů! Jsi-li schopen, řekni jim, že tě vyžírají.

doplněno 22.10.13 10:37:

Nesouhlasím s obecným míněním, my si myslíme, že jsme nejlepší, že ostatní jsou h..., jenže oni jsou i zde. V Polsku mám známé, jezdil jsem tam od 1970, Mazury, Wolfschance, na lodě a nestěžoval jsem si. Naopak, my jsme se měli lépe a oni snášeli až mi to bylo nepřjemné. Vyčuranci jsou všude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.