Změny krevního tlaku

Od: Datum: 15.09.13 18:01 odpovědí: 3 změna: 15.09.13 21:40

Jsem seniorka 70+, pořídila jsem si tlakoměr krevního tlaku a ten mi naměřil vysoký krevní tlak, což je v mém věku asi už normální. Když se jdu proběhnout, nebo si dám 2 skleničky bílého vína, systolický tlak mi poklesne o 40 mmHg (diastolický méně), takže najednou se dostanu do hodnoty "normální tlak". Jak je toto možné? Bylo by možné si tento nízký tlak nějak udržet napořád, když to jde tak jednoduše a je to zdravější? Výše popsaný efekt vydrží u alkoholu zhruba 7 hodin, u běhání zhruba 12 hodin, pak se to ale vrátí opět nahoru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.13 18:14
avatar

Jednomu mému známému kardiakovi doporučil lékař, že když mu bude zle, ať si dá panáka ferneta. Alkohol (v jednorázové malé dávce) prý roztáhne cévy, což může být důvod ke snížení tlaku. Bohužel, být pod parou trvale nelze, nehledě na to, že pak jsou účinky opačné.

doplněno 15.09.13 20:38:

Tak asi jeden medicinální panák s pocvěcením lékaře je OK *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzena*
Datum: 15.09.13 19:37

No právě. Navíc mě říkali, že se na vysoký tlak alkohol nesmí vůbec, tak nevím, co si o tom myslet.

Datum: 15.09.13 21:40
avatar

Asi bude správnější to s těmi roztaženými cévami, ale napadá mě, jestli to nejsou věci, po kterých jste prostě spokojenější. Trochu vína a svět je krásnější, no a běhání, to vyplavuje endorfiny velice. Nefungují hezké zážitky taky tak?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.