Proplacení kurzu úřadem práce

Od: Datum: 08.10.13 08:56 odpovědí: 4 změna: 08.10.13 14:03

Dobrý den,

chci se zeptat, zda moji žádost o proplacení úřad práce rovnou nesmete, když nemám dokončené střední vzdělání. Z úřadu práce mi úřednice psala, že o takové podmínce neví, ze školy, kde budu kurz absolvovat psali, že pokud nemám SŠ, kurz mi úp proplatit nemůže. Nevíte někdo, jak to tedy je?

Normálně bych si podala žádost a nějak to bude, ale já kvuli tomu pojedu 200 km. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.13 10:24
avatar

A jejda, já tady mám na poradně kolegu Ježibabáka. A ani si nemůžu přečíst, co napsal, už je to pryč. Nejlepší by bylo udělat si rekvalifikaci prostřednictvím úřadu práce. Co oni zorganizují, to i zaplatí. Pokud si seženete sama, občas to neprojde. Našla bych si kurs v jejich kompetenci a v jejich režii. Pokud nemáte dokončené střední vzdělání, nemůžete si třeba dělat kurs na ekonomku. Máte zkrátka zatím jen základní vzdělání. Ale moje známá, soustružnice, která přišla někdy ve 45 letech o práci, si prostřednictvím ÚP udělala kurs pedikérky, pustila se do toho a nemohla si to vynachválit. Zkuste tedy spíš nějakou dělnickou rekvalifikaci, určitě jsou. Jen nevěřím tomu, že byste kvůli podání žádosti jela 200 km. Úřady práce jsou všude, třeba v našem okrese je hlavní ÚP v Pardubicích a pobočky v Holicích, Přelouči a Chvaleticích. Stejně to má třeba i okres Chrudim. To tedy přeháníte, každý, kdo chce jednat s ÚP to má nejdál, podle mě tak do 20 km. Já bydlím na zapadlé vesnici a mám to 8 km. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olie*
Datum: 08.10.13 10:29

Neprehanim, Jsem v evidenci v Praze, nebot tam mam trvale bydliste, kurz budu delat take v Praze, ale bydlim v Aši. A zadost musim podat osobne s predstihem min 3 dnu. Takze pojedu do Prahy mnohem driv, mam rodinu, proto pokud je predem jasne, ze mi kurz neschvali, nema smysl se tam plahocit. Ale jet az primo na kurz.

A vim, ze kvalifikacni kurz si clovek muze udelat jen se SŠ, ale rekvalifikaci i bez.

Datum: 08.10.13 10:46
avatar

Dobrý den. Oli, ono záleží na tom, o jakou rekvalifikaci máte zájem, ale k některým je třeba opravdu mít příslušný stupeň vzdělání. Viz:

Podmínky pro zařazení fyzické osoby do rekvalifikačního kurzu:
být v evidenci Úřadu práce jako uchazeč nebo zájemce o zaměstnání
mít odpovídající vstupní kvalifikační předpoklady pro daný rekvalifikační kurz a pro výkon profese, na kterou se rekvalifikuje (např. příslušný stupeň vzdělání, některé znalosti a dovednosti – záleží na typu rekvalifikace)
být zdravotně způsobilý/lá pro absolvování rekvalifikačního kurzu a pro výkon nové profese
rekvalifikace musí být potřebná – dosavadní kvalifikace uchazeče nebo zájemce o zaměstnání neumožňuje získání vhodného pracovního místa
rekvalifikace musí být účelná - po ukončení rekvalifikace je reálná šance získat zaměstnání.

Více info zde:

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/rekvalifikace

Toto musíte vykomunikovat s ÚP jakou šanci máte. Ale pokud Vám ze školy tvrdí, že bez dokončené SŠ Vám ÚP rekval. kurz ÚP neproplatí, věřila bych tomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 14:03
avatar

Olie, škole věřte! Škola ví, pro koho kurz organizuje, a jaké vstupní vzdělání pro zařazení do kurzu požaduje.

Úřad práce Vám zaplatí kurz v oboru, ve kterém Vám stačí základní vzdělání. Pro kurz určený absolventům středních škol byste musela mít SŠ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.