Faktura za hotové/ se splatností?

Od: Datum: 14.09.13 17:17 odpovědí: 16 změna: 16.09.13 14:13

Dobrý den ,

chtěla bych se zeptat ,zda mi může odmítnout dodavatel vystavit fakturu se splatností ,pokud o ni požádám ,a trvat pouze na platbě v hotovosti?

Podotýkám,že jsem nepodepsala smlouvu ani dohodu o dílo ,prostě nic jsem nepodepsala,mechanik měl diagnostikovat závadu ,na kterou vystavil jen doklad za hotové 1200kč , popis závady z diagnostiky chyběl,žádala jsem fakturu se splatností 14dní,řekl že musím zaplatit jen hotově. Je tohle standartní postup? domnívám se totiž že ne ,jelikož na dokladu sice napsal ručně ,že provedl diagnostiku a za kolik kč ,nicméně popis závady nikde ,takže vlastně po mně chtěl zaplatit hotově za to ,že diagnostiku nesdělil ...Co s tím? řekla jsem mu ,at mi fakturu pošle poštou i s popisem závady a on mi začal vyhrožovat ,,že budu mít velké problémy .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: davidp*
Datum: 14.09.13 18:09

Dobrý den, chování dodavatele je divné a dost za hranou, nicméně fakturu se splatností nemá povinnost vystavovat. Může vyžadovat okamžitou úhradu. Vy, pokud jste zboží/službu převzala, musíte provést úhradu bez prodlení a to v hotovosti nebo na účet.

David

doplněno 14.09.13 19:08:

Pokud jste převzala auto, on skutečně odvedl práci a Vy jste práci písemně nereklamovala, pak jste v podstatě odešla bez placení. Po dodavateli nelze vyžadovat víc, než je předem sjednáno a pokud provedená diagnostika nemá výstup, pak to může být standardní postup a Vy možná požadujete něco víc, než jste měla dostat.

David

doplněno 14.09.13 19:23:

Reklamujte to, že služba nebyla poskytnuta v souladu s původní ústní dohodou, kdy bylo řečeno, že v rámci diagnostiky bude sdělen stav resp. diagnostikované závady. Každopádně se musíte nějak oficiálně vyjádřit na obhajobu nezaplacení, protože bez toho bude právo na straně dodavatele. Musíte oficiálně uvést, že služba nebyla řádně dodána, abyste u případného soudu mohla zdůvodnit nezaplacení za "nedodanou" službu.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 18:30

no ten doklad jsem nepřevzala ani nepodepsala ,zůstal mu na stole ,protože mi písemně nevystavil závadu ,na dokladu bylo pouze to ,že provedl diagnostiku ,ale nebyl popis závady .Doted nemám jistotu ,co s vozem je ,přestože diagnostiku provedl ,ale písemně nezaznamenal ,což myslím ,že by snad měl?

Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 19:17

sjednáno bylo ústní formou ,ne písemně ,a šlo o to ,zjistit závadu .pokud už mám platit ,měla bych znát průběh toho ,jak závadu zjištoval a k čemu dospěl ,ne? jinak si troufám tvrdit ,že je to klamání zákazníka . A na základě čeho mám reklamovat ,když se mnou nesepsal dohodu o provedení díla či práce?

Datum: 14.09.13 19:29
avatar

I ústní smlouva je platná. Proč jsi ty nevyžadovala smlouvu písemně? Pravděpodobně by jsi se tam dočetla obchodní podmínky, způsob platby i podmínky pro reklamaci. Ale taky by tam mohlo být specifikováno, co je vlastně předmětem smlouvy. Takhle je to značně sporné. Fakt je ten, že když dám jakoukoli věc do opravy, tak mi ji před zaplacením nevydají. Takže jsi vlastně utekla bez placení a chyba (porušení smlouvy) je jednoznačně na tvé straně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 19:43

dobře ,děkuji

Od: artik*
Datum: 14.09.13 20:03

a co když žádná závada na voze nebyla? Můžete být ráda , že vám dal auto bez placení . Proč by vám měl dávat splatnost? Kadeřník vám taky dává na fakturu? Byl jsem na diagnostice ve škodovce , protože auto mělo špatnej tah a nebyla zjištěna žádná závada, ale stejně jsem platill 800,- .

doplněno 14.09.13 20:49:

ale tohle jste nenapsala :( , vůbec jsem netušil , že auto je nepojízdné . Nic to nemění na tom , že dodavatel si rozhodne sám jestli dá splatnost nebo ne .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 20:31

tak auto bez závady asi být nemůže ,neb jsme jej táhli na laně tam i zpět,pokud by bylo pojízdné ,nepídila bych se po závadě

doplněno 14.09.13 20:34:

jinak nejde tu vůbec o to ,že by se mně nechtělo platit za službu ,to jste mně špatně pochopil ,nebo jsem se neúmyslně špatně vyjádřila,nevím ,ale jde o to ,že diagnostika u nepojízdného vozu byla sice odvedena ,dle toho ,že si ji naúčtoval ,ovšem chybí mi ty závady ,a ony nějaké asi jsou ,když auto nejezdí .Mám li platiti za diagnozu ,chci vědět ,jaká je diagnoza?na tom je něco špatně,nebo nepochopitelné?

Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 21:00

víte ,když půjdete s nepojízdným vozem na diagnostiku ,a nedozvíte se závady ,které určitě musí být ,když vůz nejezdí ,tak pochopitelně jste připraven platit za to ,že vám napíšou ,proč nejezdí a podle toho se pak i závada odstranuje. A co když vám ty závady nenapíšou ,tak za co máte platit? chápete ten paradox?

Od: artik*
Datum: 14.09.13 21:03

chápu a postupoval bych stejně , jen říkám ,že vám nemusí dát službu na splatnost . Chce to jinej servis

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 21:06

ano ,do servisu s tím samozřejmě zase potáhnu ,o tom žádná ,asi budu reklamovat jeho službu za nedokončenou ,neb nemám písemný popis závad z diagnostiky

Od: artik*
Datum: 14.09.13 21:32

reklamovat nemáte co, dal vám službu zadarmo :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 14.09.13 21:07

Nechci Vam brat iluze, ale diagnostika mnohdy nefunguje tak jednodusse, jak si predstavujete (mysleno vypisou se zavady na voze a co se ma vymenit/opravit).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 21:17

aha ,tak to třeba nevím ,a neříkám ,že to nemůže být pravda ,ale tak v tom případě mně zájímá ,proč tedy mnohdy ta diagnostika nefunguje jak píšete ,jaký to má důvod a proč se teda ty nepojízdné vozy posílají na diagnozu ,když to nemá mnohdy efekt?

Od: buss
Datum: 14.09.13 21:30

U takových služeb zcela běžné, necháte si opravit třeba boty, pračku atd se splatností n dní? Že jste nepodepsala objednávku je váš problém, nežádala jste ji. Jak budete při sporu dokazovat,co jste chtěla opravit? Ale takto se chová dosti servismanů, takže nevíte co to bude stát, co kolik vlastně stálo, uvedou výslednou sumu. Podívejte se do OZ (oprava, úprava).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 14.09.13 21:58

ale já přece nebudu dokazovat ,že jsem chtěla opravit .CHTĚLA JSEM ZNÁT DIAGNOZU ,AŽ PODLE NÍ SE PŘECE MOHU ROZHODNOUT ,ZDA DO TÉ OPRAVY PŮJDU .a DIAGNOZU JSEM NEDOSTALA. JAK MI ON BUDE DOKAZOVAT ,ŽE JSEM PO NĚM TOTO ČI ONO CHTĚLA ČI NECHTĚLA? žádala jsem písemně zjištění závad ,a za to jsem byla připravena platit ,ale takhle nevím ,za co platím

Od: zabu
Datum: 16.09.13 14:13

Auto máte. Tak co řešíte. Neřešte splatnost faktury, ale reklamaci dodané služby. On Vám nedodal to, na čem jste se dohodli, vy jste mu za to správně nezaplatila. Nevím, proč by jste mu měla platit za něco, co nedodal. Teď je řada na něm. Buď se nějak dohodnete, nebo musí uplatnit náhradu škody u soudu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.