Je nebezpečné zveřejňovat číslo bank. účtu?

Od: Datum: 14.09.13 13:06 odpovědí: 4 změna: 14.09.13 19:31

Pokud někde na internetu zveřejním číslo svého účtu. Pak by to snad nemělo být nebezpečné. Lidé stejně mohou tak max. peníze poslat...nebo ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 14.09.13 13:12
avatar

Dobrý den, řekl bych, že číslo svého bankovního účtu běžně uvádějí instituce nebo firmy, tak by to (bez dalších přihlašovacích údajů) nemělo být nebezpečné. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bauer
Datum: 14.09.13 15:18

Bez bližších znalostí Vaší situace nelze nikdy správně odpovědět!

Záleží, zda se ptáte jako člověk (soukromá osoba), nebo jako podnikatel (živnostník, lékař...), nebo jako organizace (soukromá firma, občanské sdružení, škola...).

Pokud chcete, aby vám lidi posílali peníze (dary pro občanské sdružení a školy, platby za faktury u soukromých firem), tak většinou účet zveřejníte na své webové stránce, v podpisu emailu, na hlavičkovém dopisním papíru atd.

Já jako soukromá osoba bych ale účet nezveřejňoval, protože určité riziko to může představovat, pokud se na mě nějaký zlomyslný či škodolibý útočník zaměří, a bude vědět, u jaké banky mám účet, tak si dokážu představit, že může určité problémy způsobit. Samozřejmě peníze z účtu nevybere (to by musel padělat občanku), z internetového bankovnictví peníze nepřepošle (musel by prolomit či ukradnout heslo nebo certifikát), ale může se mu podařit účet zablokovat nebo způsobovat jiné nepříjemnosti (třeba pokud máte účet u velké banky typu RB, KB, ČS, kde platíte poplatky za příchozí platby, tak když vám budu škodolibě posílat stokrát denně 0,5 Kč - tak se na poplatcích nedoplatíte).

Takže moje odpověď zní - nezveřejňovat, utajovat, střežit, číslo bankovního účtu je osobní údaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hopŽ
Datum: 14.09.13 19:31
avatar

Nevím o tom, že u RB by byly poplatky za příchozí platbu! *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imbecilobijec
Datum: 14.09.13 17:24

Schopný socioinženýr dokáže i tuhle zdánlivě nevinou informaci zpracovat. Takže ne, číslo Vašeho os. účtu rozhodně neuveřejňujte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.