Pojištovna chce po nezletilém náhradu škody

Od: Datum: 13.09.13 22:31 odpovědí: 22 změna: 15.09.13 17:01

Dobrý den, moji známé syn kterému ještě nebylo 15 let zřejmě zavinil dopravní nehodu na kole s os. Autem. Policie matce ani nepředala žádné výsledky šetření, jen ji řekli, že je nezletilí tak si s tím nemá dělat starosti. Teď přišel dopis doporučený adresován synovi od pojišťovny a ta po nezletilém chce 65000 Kč. Za způsobenou škodu. Nejsem si jist, zda je to možné. Poradíte prosím. Děkuji.

administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 13.09.13 22:33

V našem státě je možno vše. Jak si asi nezletilý může přebrat doporučený dopis, když není ještě povinnen mít doklad totožnosti? ;)

Datum: 13.09.13 22:52

Osoba mladší nez 15let by měla být na silnici pod dohledem osoby starší 15ti let. Těžko říct, zda odpovídají rodiče-dotaz na právníka. Ale je fakt,ze pokud nemá OP, těžko mu postacka vydá doporučený dopis. No ale při škodě 65tis může byt rád, ze přežil.

Datum: 13.09.13 23:24

Je nezletilý, odpovídají rodiče. Pojišťovna vyplatila plnění a uplatňuje regres proti viníkovi nehody.Pokud mají pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě (bývá i součástí pojištění domácnosti), škodu ať uplatní z této pojistky, jinak hradí ze svého.

Datum: 14.09.13 05:50

Štírečku, není to jen do 10 let? Já jezdila od 6. třídy na podzim, na jaře a v létě na kole přes les do vesnice vzdálené 4 km od nás. V zimě pak autobusem. Bylo mi 11 a je fakt, že nás jezdila celá parta, možná tak 8 - 15 dětí. Nikdy se nic nestalo, ti starší se snažili pomoci mladším a když došlo k nějaké závadě /upadla šlapka apod./ starší kluci to dokázali provizorně opravit. Dojeli jsme vždycky v pořádku. Ale vím, že byla jiná doba. Naši rodiče už byli dávno v práci a kdo jiný by nás doprovázel coby dospělý? Byli jsme vychováni k zodpovědnosti a k pomoci druhému. To už se dneska nenosí. Mladí často tráví celý den u počítače a když pak sednou na kolo, nevědí si v silničním provozu rady. Jaga.

doplněno 14.09.13 06:36:

A pokud chlapec skutečně někam vletěl a nehodu zavinil, bude ji muset /potažmo jeho rodičovští zástupci/ uhradit. Vím, je to nepříjemné, ale mohlo to dopadnout ještě daleko, daleko hůř. Dítě na kole je velice zranitelné. Tak buďte rádi, že se to nechá zaplatit ¨"jenom" penězi, zaplatit to životem by byla tragédie.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.09.13 12:50

Těžko říct, za našich mladých let jsme taky jezdili sami, je ale fakt,ze nebylo tolik aut. Dnes jezdí hlavně hodně kretenu a klidně vas vytlačí z cesty i profik v kamionu či autobusu. Na kole jezdim hodně a na silnici se bojím. Minulý měsíc mé vytlačil osobak v protisměru. Začal předjíždět a viděl ze jedu a ze se tam nevleze. Nezastaviloani jedno auto. Nutno ale říct, ze ti nactileti jsou taky mistři světa. Kdyz vidím jak klickuji mezi autama a po prechodech , běhá mi mráz po zádech. Holtdnes je jiná doba, ohled dnes nebere nikdo, jak píšete. Ta doba uz se nikdy nevrátí.

Od: loretta*
Datum: 14.09.13 16:15

jemu ne, ale matce nebo otci ano, jedná se přece o zákonného zástupce

Od: machturbo*
Datum: 13.09.13 23:25

Tady je dost podstatný výsledek šetření, ať ho tedy známá požaduje. Pokud je chlapec opravdu označen za viníka, je požadavek pojišťovny oprávnění a musí ho uhradit (popřípadě krýt z chlapcova pojištění). Pokud ne, je to argument pro zrušení platby pro pojišťovnu

Ohodnoceno: 2x

Od: ruze®
Datum: 14.09.13 12:41

Pokuď nehodu opravdu zavinil,tak škodu budete muset uhradit za něj vy,bohužel.Hlavně,že se synovi nic vážného nestalo a přežil.Výše škody se mi zdá docela velká,můj synovec taky jako nezletilý přeletěl s kolem přes auto,byla to jeho vina,nic se mu naštěstí kromě oděrek nestalo,ale škoda byla do 10 tis. a pokryla to pojistka domácnosti,kde jsou všichni členové výhodně připojištěni.Být vámi,chtěla bych vidět to auto po nehodě-fotky a kdo odhadl cenu škody,kde a za kolik ho opravdu opravili-faktury apod.Zdravím!

Datum: 14.09.13 12:58

Tak škoda 65tis není žádná hrůza. Mne kamion na osobaku lehce odrel blatnik , přední nárazník a utrhl zrcátko a hned bylo šedesát tis. za fakturu. To jsem měl ještě týden náhradní vůz a to byly další tisíce co pojišťovna viníka platila.
doplněno 14.09.13 14:39: Psal jsem lehce,šlo by to opravit i levně, ale proč, když to zaplatila pojišťovna. Auto za milion nemám . Taky chlapec, pokud vletěl před auto, řidič to mohl strhnout někam přes obrubník nebo do příkopu, pak mohl utrhnout neco na podvozku ,pak jsou škody mnohdy vyšší než jen odřené plechy.

Od: ruze®
Datum: 14.09.13 13:40

Střet s kolem a s kamionem-v tom vidím kapku rozdíl,ale máte pravdu a záleží také na tom,jaké má kdo auto.Může mít za 50 tis.,ale taky za milion a podle toho bude i výše škody.

Od: marfii*
Datum: 14.09.13 16:18

Děkuji všem, tohle nejsou rady ale kecárna. Žijte blaze a dlouho všichni dokonalí lidé, všichni přemoudřelí...

Upozornění od sys hejkal 15. 09. 2013 07:37:16
proč porušujete pravidla poradny? Už jste tu přes půl roku, Vašimi předcházejícími dotazy se tu zaobíralo více těch dokonalých a přemoudřelých lidí, aby vyhověli Vám, po informacích dychtícímu, zřejmě potom nedokonalému a přehloupému... jejich napadení je Vaším ocenením? No fuj!
Od: davidp*
Datum: 14.09.13 16:39

Dobrý den, možná je problém ten, že čekáte právní rozbor od právníka, co ve svém volnu zabloudil do poradny. Tady jsou ale většinou lidé, kteří se snaží poradit na základě svých životních zkušeností a je jisté, že odpovědi nejsou takové, jaké byste dostal od právníka. Není důvod, abyste si na lidech v diskusi, kteří se snaží pomoci, vybíjel své špatné nálady nebo frustrace.

David

Ohodnoceno: 4x

Od: buss®
Datum: 14.09.13 16:57

A proč nebyl žádán o pomoc právník?

Datum: 14.09.13 17:20

Sežeňte si právníka. Dovíte se v podstatě to samé, co tady, ale bude to dražší.

Datum: 14.09.13 18:10

Bussi rada od právníka by navýšila původní částku o hrozivých tisíc korun, tak proto

Od: buss®
Datum: 14.09.13 22:35

Já to vím, jen jsem to nechtěl napsat... tady ji chtěl zadarmiko, ale i od právníka to jde zadarmo, postačí se jen dotázat...

Datum: 14.09.13 19:55

Rekomando, adresované osobě mladší 15 let a není-li zvolena služba výhradně a jen do rukou adresáta, mohou převzít rodiče.

Datum: 14.09.13 20:14

Samozřejmě, pokud jsou rodiče doma - to je asi případ tazatelky, jinak by těžko věděla co v dopise je. Ale pokud se dopis vrátí na poštu, vydají ho pouze adresátovi...

Datum: 15.09.13 01:13

Asi to bude mířeno na Vás. Nebo máte dojem, že rádce v hodnosti "doktora" s trváním členství na poradně přes 500 dnů neví jak poradna funguje nebo komu reaguje na příspěvek?

*smich*
doplněno 15.09.13 01:24:

Není nad to brát podobné věci s nadhledem a humorem, jen mi nedá nezareagovat.

Pěkný zbytek noci.

Datum: 15.09.13 01:18

Aha, tak to jsem si neuvědomil patrně jsem "kolegu" podcenil, teď mi jen zbývá věřit, že mi své osočení mé osoby rozumně vysvětlí! :(

Ale život jde dál! :-D *palec*

doplněno 15.09.13 01:34:

...noc už je pryč, nastává ráno... :-D

Datum: 14.09.13 22:26

přesně proto platím pojistku cca 300,- ročně

Datum: 15.09.13 17:01

Přesto že tazatel nadává, dám jednu radu - ať šetří. Pokud je viník známý, byť nezletilý, zaplatí zákonný zástupce. Jsou známy případy, kdy dětský domov musel platit za děti, které jezdily metrem načerno a dopravní podnik to vymáhal. Mně jednou dva chlapci cestou ze školy rozbili okno. Bohužel jsem je nechytil (to měli štestí) ale ve sklenářství se nás sešlo víc - tehdy to čítalo 28rozbitých oken, někomu se je podařilo chytnout, skončili na městské policii a škodu platili rodiče. Mně došli peníze šekem.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.