Vypoved a nemocenska

Od: Datum: 13.09.13 18:22 odpovědí: 6 změna: 14.09.13 01:47

Dobrý den zajímalo by mně,jestli kdyz v dvoumesíční výpovědní lhůtě odejdu na neschopenku poslední týden této lhůty a budu marodit např dva týdny tudíž týden z toho už jakoby bez práce,jestli plynou z toho nějaké změny ve vyplácení dávek od uradu práce nebo změny v registraci na urade práce.A jestli to skýtá výhody nebo nevýhody.Děkuji Miklášová Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.13 18:33
avatar
Nevýhody. Akorat si tím pokazite poslední výplatu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 18:50
avatar

O výhodách nebo nevýhodách se nedá mluvit - když jste nemocná, máte neschopenku. Na ÚP se hlásíte až po ukončení nemoci. Dávku od ÚP dostanete při splnění zákonných podmínek (pojištěná doba atd.) ode dne přihlášení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janamiklasova*
Datum: 13.09.13 18:54

Chtela bych vedet,jestli kdyz budu z jednoho kalendarniho mesice tyden marodit,jestli se mi davka z uradu prace krati o tento tyden nebo je vyplacena za cely mesic.Dekuji.

Datum: 13.09.13 19:02
avatar

Dostanete dávku za odpovídající počet dnů, nemůžete dostat dávku za dny, za které berete nemocenskou. O ten týden dostanete dávku déle na konci čerpání, pokud budete na ÚP dostatečně dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 19:06
avatar
A pokud jste dostala odstupné, podpurci doba se o toto odkládá.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 01:47
avatar

Jde-li o výpověď ze strany zaměstnavatele, zastaví nemoc běh výpovědní doby a pracovní poměr skončí až odpracováním zbytku výpovědní doby po skončení nemoci. Po celou dobu nemoci byste měla nárok na náhradu mzdy za naplánované pracovní směny.

Pokud jde o výpověď ze strany zaměstnance, skončí pracovní poměr normálně uplynutím výpovědní doby. Nárok na náhradu mzdy byste měla jenom do konce zaměstnání. Pokud by nemoc trvala déle, měla byste od 22. dne nemoci nárok na nemocenské.

___ Podpora může být přiznána nejdříve od data registrace na ÚP, tzn., že pokud byste část měsíce byla nemocná, vyplatila by se podpora až za dobu od skončení nemoci a registrace.

Něco jiného je nemoc v době evidence na ÚP: Po uplynutí ochranné lhůty (7 kalendářních dnů) už nevznikne nárok na nemocenské. V takovém případě zůstává uchazeč o zaměstnání nadále v evidenci ÚP a pobírá podporu.

Pozor: Podpůrčí doba se o dobu nemoci neprodlužuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.