Aurko - oznámení o přestupku policii

Od: Datum: 13.09.13 17:28 odpovědí: 6 změna: 14.09.13 17:34

Dobrý den, dostal jsem se do jedné takové nemilé situace. Asi před měsícem jsem na aukru prodával použité kolo. V popisu aukce jsem uvedl pouze, že jde o použité kolo, více informací sem neuváděl, protože jsem doufal, že budou stačit přiložené dvě fotografie. Vydražila ho jedna paní za 870kč + poštovné (hodnota kola by mohla být alespoň dvojnásobná). Poté co kolo převzala, začal ten kolotoč. Začala mi psát ohledně toho, že kolo má škrábance a odřeniny, lehkou osmu (o které jsem bohužel nevěděl), a štětcem nabarvenou šlapku. Prostě samé drobnosti, které použité kolo prostě má. Paní bohužel chtěla kolo vrátit a trvala na tom celkem razantně. Takže to hnala zkrz nepěkné maily, přes dlouhý spor na aukru, až mi nakonec aukro zablokovali (předtím sem nikdy s kupujícím problém neměl). Nyní dostávám maily z aukra, že na mě dotyčná podala stížnost na policii. Zajímalo by mě kam až to může dojít? Jestli mi hrozí nějaké nebezpečí či pokuty? Samozřejmě jde o malou částku, ale jde tu i o princip. Té paní jsem žádné lživé informace nepodal. Dokonce jsem ochotně zaslal peníze na opravu kola, ale paní mi je vrátila.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: machturbo*
Datum: 13.09.13 18:01

Budtě úplně vklidu, na policii tu paní tak maximálně otočí ve dveřích a pošlou zase domů . Ono celý systém stížností na aukru je taková "kindergame". Pokud jste prodával použité kolo, ve stavu, jako je na foto, je vše vpořádku. Použité kolo není nové a tedy vše zmíněné mu nijak na funkčnosti neubírá. Tedy i po lidské stránce jste zcela z obliga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 13.09.13 18:44

Vy to tvrdíte, jako kdybyte byl u toho. Já ted reklamoval nové a zcela nepoužitelné zboží z ebay. Podle reakcí toho podvodníka by člověk řekl, že větší nevinňátko po světě ještě nechodilo. Nakonec z něho vypadlo, "vždyt to nebylo moc peněz". Asi předpokládal, že zboží vyhodím a nechám to být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 13.09.13 18:44

aukro se do toho vložilo. to je mi novina, nikdy na nic nereagují

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imbecilobijec
Datum: 13.09.13 19:13

Nic takového jako stížnost na policii neexistuje. Pokud podala trestní oznámení, tak Vám zhruba do měsíce zaklepe na dveře policista nebo dostanete písemné předvolání a na služebně pak prostě podáte vysvětlení (nebo podat vysvětlení odmítnete, to je na Vás). A tím to pak skončí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 19:34

Samozřejmě podala strestní oznámení. Prostřednictvím aukra formuláře. Ta paní je opravdu bojovník :)

Od: imbecilobijec
Datum: 14.09.13 17:34

Takže znova: trestní oznámení se rozhodně přes nějaký aukro formulář nepodává. Paní spíš než bojovník je žvanil, co dělá bububu, ale skutek utek. A i kdyby skutečně podala trestní oznámení, tak co? Přece se kvůli tomu nepředposerete!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.