Krácení bodů z posudku o prac. úrazu

Od: Datum: 12.09.13 20:39 odpovědí: 7 změna: 13.09.13 13:46

Dobrý den, měl bych dotaz. Přítelkyni se stal pracovní úraz (popálenina) s pracovní neschopností cca 3 měsíce (léčení, následná infekce, rehabilitace). Lékařka to obodovala s přihlédnutím ke komplikacím při léčení. Tento posudek o bolestném zaslal zaměstnavatel na Kooperativu, která má vyplácet plnění. Po nějaké době (2 měsíce) přišlo z Kooperativy, že chtějí pracovní smlouvu, doplnit lékařské zprávy (všechny kopie), že nemohou něco přečíst ze záznamu o prac. úrazu a že nesouhlasí s výší bodů stanovenou lékařkou (ať počet bodů lékařka změní). Požadované dokladypřítelkyně poslala a lékařka nehodlala měnit stanovené body, o čemž byla pojišťovna informována. Nyní přišlo z pojišťovny, že upravili počet bodů (zřejmě dle nějakých obecných tabulek) na cca 20% z toho co napsala lékařka. Je možné se proti tomuto nějak bránit, nebo je nutné to dát k soudu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.13 20:52
avatar

Body se krati, napr. kdyz je zjisteno, ze zamestnanec nepouzil pracovni odev, obuv, ze prekrocil svevolne zlute pasky na zemi, ze v dobe urazu mu zamestnavatel rekl, aby delal neco jineho atd. Opravdu zalezi presne kde byla, co delala, kdo ji to bud prikazal, nebo jestli je to jeji cinnost vyplyvajici z pracovni smlouvy. Nejlepsi bude, zajit na pojistovnu a osobne se zeptat. kazdy pripad ma na starosti osoba, ktera zjistuje prave tyto okolnosti a podle toho krati..., nebo nekrati.

doplněno 12.09.13 20:54:

Pokud mela pritelkyne popaleniny, jiste zjistovali, zda to bylo napr. pri pozaru, nebo pri praci, zda dodrzela pracovni postup, nebo bezpecnost pri praci...atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkaking
Datum: 12.09.13 21:07

Pracuje jako kuchařka, a bylo to myslím od vroucí vody, která byla byla vylita na podlaze (někým jiným) a po ní uklouzla. Zaměstnavatel uznal nárok na prac úraz v plné výši, ale pojišťovna prostě nechce uznat výši bodů které napsala lékařka a prosazuje své body.

Datum: 12.09.13 21:15
avatar

Nwn zda na to mají právo,ale manželce se stalo něco podobného.nešlo sice o opaření ale pořezání s trvalými následky (poškozené šlachy na prstech s tím,že prsteník je nepohyblivý levé ruky,měla ochranné pomůcky co měla mít ,z hlavy co vím-rukavice,návleky na předloktí,pracovní obuv,prac oděv atd a nic neporušila,to bylo první co v magně zjištovali a taky to bylo v zápisu o úrazu).Nevím již sice o kolik procent zkrátili,(o 20 bodů) ale zdůvodnili tím,že nejde o ohrožení života,přesto že musela na reoperaci a marodila více jak 10měsíců!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 21:19
avatar

Pokud ma vase pani dostatecny zaznam z prace a bodove ohodnoceni od MUDr, v poradku, tak Vam nezbyde nic jineho nazli opravdu zajit na pojistovnu a zeptat se primo osoby, ktera mela pojistnou udalost na starosti. Tak hodne stesti a pani hodne zdravi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 23:34
avatar

Za pracovní úraz odpovídá zaměstnavatel, který je plátcem pojistného a pro pojišťovnu Kooperativa i jediným partnerem k řešení případu.

Doporučuji tedy obrátit se na zaměstnavatele. On platí povinné úrazové pojištění zaměstnanců, uznal pracovní úraz (neshledal žádné zavinění na straně zaměstnance) a měl by se postarat i o to, aby pojišťovna řádně plnila.

Bude-li pojišťovna svévolně odškodnění krátit, vymáhejte po zaměstnavateli.

doplněno 13.09.13 11:55:

Štírečku, podle mých zkušeností to Kooperativa zkouší poměrně často a bohužel se jí daří (některé) zaměstnavatele umluvit, že by se odškodnění mělo krátit...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.13 09:23
avatar
Přesně tak. Rozdíl můžete vymáhat jen po zaměstnavateli, který si to může u pojišťovny následně refundovat. Možná se zaměstnavatel částečně zbavil odpovědnosti, jinak nevidím důvod, proč by pojišťovna kratila.
doplněno 13.09.13 13:01:

Ivzez já vím, řešil jsem to skoro celý rok, však víte...ale za ten čas to stálo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 13.09.13 13:46

Právě řeším podobný problém, ale o hodně složitější. Mám několik úrazů v zaměstnání a zjišťuju, že např. za poškození sluchu nedostanu nic, protože se nejedná o středně těžké poškození- 13,9% jednostranně. Poškození páteře nemám v knize úrazů a svědci se nepamatují. Mám pouze bodové hodnocení jednoho kolena, i když byl úraz většího rozsahu a je z dřívějška.

Takže nastoupil jsem zdráv a odejdu z podniku zdráv, i když to není pravda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.