Jak to udelat aby nebyl uveden v RL

Od: Datum: 12.09.13 11:43 odpovědí: 10 změna: 21.09.13 21:12

Dobry den,jsem tehotna nechci uvest otce sveho ditete do RL ma jeho otec narok na dite muze mi ho vzit dekuji Chci se o dite starat sama nechci od nej nic


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.13 12:25

Dítě má právo na oba rodiče.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asiasi*
Datum: 12.09.13 12:55

V příbuzenstvu máme dívčinu, o kterou po tom, co se to dozvěděl její přítel, že je těhotná, se přestal zajímat. Děcko porodila, příjmení má po ní, otec v RL není uveden - otec neznámý. Přihodilo se jí to asi před pěti lety. Nevím jak to funguje dnes, ale řekla bych, že otcovství se hodně mužů brání a neuvedení jejich jména do RL je možné. Ale učiňte třeba i anonymní dotaz na některé matrice městského úřadu.

doplněno 12.09.13 12:56:

doplnění - na matrice některého městského úřadu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 13:45
avatar

I pokud otce neuvedete, může se potom on soudní cestou přes testy otcovství domáhat práva na své dítě. "Vzít" si ho (alespoň zatím) nemůže, kojenec a batole jsou většinou závislí na matce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.13 14:18

Přesně jak je uvedené, pokud otec bude chtít, dá proti tomu žalobu na určení otcovství, na základě soudu se vykonají testy DNA a při shodě, pokud soud uzná za vhodné mu budete muset dítě dávat. Jinak pokud máte plat alespoň 40.000,-/měs, tak jako samoživitelka klidně nechte dítěti v RL bez otce. Pokud ne, jste blázen a sebevrah. Navíc Vás dítě v budoucnu bude nenávidět a bude chtít znát svého otce, takhle by jste navíc měla nárok na výživně vyjma pro dítě i pro sebe, jako neprovdaná matka (za určitých splněných okolností). Více se ptejte svého právníka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 16:42

Přesně tak. Neprovdaná matka nemusí otce uvést. O to stát nemá zájem, takže návrh může podat i opatrovník. Z dotazu skoro vyplývá, že otec by měl být znám jen nesmí být uveden v RL. Řádný otec se může otcoství i domáhat jak je již zde psáno. Taky se může stát, že si to matka za pár let rozmyslí, otec zaplatí alimenty zpětně, ale citové vazby nenaváže, protože je "matka" přetrhala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 15:45
avatar

Dobrý den. Je třeba si uvědomit, že na početí dítěte jste byli dva a tudíž je to záležitost vás obou. Nemůžete otce svého dítěte z otcovství vynechat jen ze svého vlastního rozhodnutí, jestli-že on má o dítě stejný zájem jako Vy a chce se podílet na jeho výchově. Nestačí jen Vaše jednostranné rozhodnutí, otec dítěte si své právo může zajistit soudní cestou. Bude mít sice povinnost podílet se na výživném, ale též právo zajistit si styk s dítětem a podílet se na jeho výchově. Výživné je jedna věc (i kdybyste po otci dítěte žádné nechtěla) a právo na styk s dítětem je věc druhá. A pokud otec s dítětem ve styku bude chtít být, toto právo si jistě zajistí. Vy nemáte právo v tom bránit ani otci svého dítěte, ani toto právo upírat samotnému dítěti. Promluvte si o tomto s otcem dítěte a zjistěte si jeho postoj k Vašemu názoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 16:23
avatar

a co takhle alimenty ty chtít nebudeš tos tak bohatá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 21:58
avatar

Jste sama proti sobe, pokud otce neuvedete. Pravo na to samozrejme mate, ale otec je jednou otec a mel by nest take odpovednost. Nehlede na financni stranku. Ono hrat si na hrdinku je obdivuhodne, ale jen pokud jste opravdu velmi zajistena, ale stejne si myslim, ze pokud penize nepotrebujete, zalozte fond pro dite a otec at prispiva. Nejde o to, ze vy nic nechcete, ale kdyz jste ho delali, taky jste byli dva... a jednou prijde otazka, kdo je jeho tata...

doplněno 12.09.13 21:59:

..a pokud ma otec rozum, bude chtit byt zapsany v RL. Jednou treba bude chtit byt vic, nezli papirovy tata.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicky*
Datum: 21.09.13 19:55

Moje matka mě vychovala a stále vychovává sama , před těmi 17lety to bylo horší uživit dítě jako samoživitelka a ještě se na ni dívalo skrze prsty, dnes muži o svoje děti zájem nemají a taky společnost už samoživitelky nekritizuje.

Svého otce neznám a uvedeného v RL ho nemám nikdy jsme nebyli bohatí a nikdo nám nepomáhal,nevidím důvod proč by jste to nezvládla a pokud dítě dobře vychováte tak určitě pochopí proč jste tak učinila a nebude vás kritizovat.

Nárok na vaše dítě mít nebude pokud ho neuvedete a je to tak lepší, kdyby měl dluhy tak se to vašeho dítěte netýká a on nebude povinnen platit alimenty.

Držím vám palce a věřím že se rozhodnete správně at to bude jakákoliv volba :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 21.09.13 21:12

Dobrý den, podle mě je to sobecké rozhodnutí. Víte, kdo je otec a zapřete to jen proto, že dítě chcete jen a jen pro sebe. Upíráte jednomu člověku být otcem a druhému člověku mít otce. Není to nic jiného, než lež a zneužití vaší pozice rodičky.

David

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.