Rozvod a prodej bytu

Od: Datum: 12.09.13 10:56 odpovědí: 3 změna: 17.09.13 15:01

když se rozvádí manželé, vůlí obou je prodej společného bytu (OV vlastnictví každý 1/2), hrozí nějaké riziko, že se k jednomu z nich nedostane polovina peněz z prodeje bytu? rozvod je momentálně nesporný, nicméně je tu hrozba, že jedna ze stran si to rozmyslí, rozvést se chtít nebude, a přijde na řadu sporný rozvod? i v tomto případě by s prodejem bytu obě strany souhlasily.
díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 12.09.13 18:15

Pri prodeji si nechte sepsat smlouvu dobrým advokátem. Ve smlouvě to bude ošetřeno. Kde najít dobrého advokáta je těžší otázka. Nevím odkud jste, takže neporadím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 12.09.13 21:07

nejde o mě, ale je to rodina, a mělo by to být v Brně.

Od: pravnik
Datum: 17.09.13 15:01

Pokud dotyční manželé mají byt skutečně v podílovém spoluvlastnictví a nikoliv v SJM, nemusí jeho prodej na rozvod manželství vůbec vázat. V Kupní smlouvě bude uvedeno na jaký účet bude poukázána jaká částka z kupní ceny - a je to. Bude-li kupující hradit kupní cenu z úvěru, může být i v úvěrové smlouvě uvedeno na jaký účet přijde kolik peněz z úvěru. Obdobně lze řešit i při platbě prostřednictvím úschovy u třetí osoby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.