Kde sehnat svoje lekarske zpravy?

Od: Datum: 11.09.13 20:12 odpovědí: 6 změna: 12.09.13 13:12

dobry den

nechci to zde moc rozebirat takze strucne. kde dospela osoba ma sehnat svoje lekarske veci a informace z doby sveho mladi? (cca 8 let vek) treba zpravy od psycholozky...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.13 20:19
avatar

Musite nejdrive navstivit svou lekarku. Pokud jste jiz u dospelaka, on prevzal vase zaznamy z detstvi, pokud ne, zkuste detskeho lekare. Ono se spatne dohledava, skartace je myslim 20let u lekarskych zaznamu? A urcite navstivit dane poradny, ktere zminujete. Rodice si nedelali kopie? Me je nasi delali, slo o ledvinu. Mamka byla "neverici Tomas", takze pekne opsala a nakopirovala co se dalo :) Ale vypis z karty Vam udelaji i ted za poplatek, ale pozor, ja si vyzadala vypis od zubarky a nova zubarka ho vyhodila, protoze byl tak napsany, ze by to lepe napsalo male dite :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 11.09.13 20:22

Řelk bych, že u těch konkrétních lékařů či psychologů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imis*
Datum: 12.09.13 07:32

Vše by mělo být u vašeho obvodového lékaře. Ve Vaši zdravotní kartě.

Pokud ne, tak u odborného lékaře, kterého jste navštěvovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 12.09.13 07:44

Jestli máte pořád jednoho lékaře, bude vše u něj a on je povinný vám poskytnout kopie nebo výpis z dokumentace (za přiměřený poplatek). Jestli jste lékaře měnil, je to složitější. Pokud postupovali přesně podle zákona, nechal si originální dokumentaci původní lékař, novému poskytl výpis a po 10 letech od vašeho přechodu dokumentaci skartoval. Víme ale jaká bývá praxe: původní lékař předá kompletní dokumentaci novému. Takže jistá šance, že dokumentaci dohledáte, je.

V nemocnicích, u specialistů, je to zase trošku jinak, tam je skartační doba delší a vstupují tam další okolnosti. U léčby duševních poruch - tam by se dal zařadit ten psycholog, je to dokonce 100let od data narození. Ale pozor, je to současné znění zákona a netuším, jak to bylo dříve.

Takže jediná rada: zajít přímo za doktory a zeptat se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 12.09.13 12:13

Vše bylo uvedeno, praxe je jiná. Zprávy ambulantní léčby se ničí poměrně brzy, z r.1993 mám v počítači u ortopeda jen zmínku, že jsem tam byl.Z r.1986 se nenašlo nic ani v nemocnici - asi jsem byl jinde-, ale zprávy z dětství jsou skutečně u obvodního lékaře, protože jsem obvoďáky neměnil, sám jsem tam zprávy donesl. Jde o zažloutlou složku ve složce.

Ze zákona může každý pořizovat kopie lékařských zpráv, ale po mě chtěli 300 Kč a 14 dní čekání za výpis.Když jsem si chtěl zprávy ofotit mobilním telefonem, nebylo mi to umožněno, prý podle zákona o ochraně osobních údajů.

Hodně štěstí při hledání v socialistickém lékařství! *blee* *blee* *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 12.09.13 13:12

Jak jsem uváděl výše, doby skartace se liší podle typu zařízení. Specialista (a tedy i ortoped) může skartovat už po 5 letech, nemocnice po 10 letech. Samozřejmě po předání zprávy pro obvo´dáka, takže nějaký záznam z toho musí existovat. Těch 300K je asi plusmínus přiměřená cena, ovšem to ofocení telefonem vám za asistence sestry mohli povolit, nevím co jim na tom vadilo. Asi se jim nechtělo čekat.

Ale jak správně píšete, praxe je různá. Některý obvoďák vám bez problému strčí do ruky originály kompletní dokumentace, někdo jede striktně podle zákona a neudělá víc než musí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.