Co na zažívací potíže ze stresu?

Od: Datum: 11.09.13 20:56 odpovědí: 22 změna: 20.09.13 17:41

Zdravíčko všem večerním rádcům:)

Ačkoli mě má práce baví, mám z ní stres - z maminek, z papírování, z možných chyb apod., a ačkoli si ho v hlavě nepřipustím, tělo na něj prostě reaguje. Po klidných prádznínách v montérkách, kdy snad nebyl žádný problém (leda špatná životospráva), jsem opět najela na střídání ranních a odpoledních směn a stejně jako loni téměř ihned začaly průjmy. Loni jsem ještě věřila, že je to ze stravy, letos už ne. Křeče mě budí v noci, otravují přes den, kdy mě to chytne, to prostě netuším:( V kombinaci s každotýdenním přejížděním autobusy je to velmi nepříjemná kombinace.

Nemá někdo nějaký tip, jak se uklidnit? Bylinky a různě? Občas beru Imodium (Endiaron ani živočišné uhlí není určené na stresový průjem, ale to se nedá douhodobě.

doplněno 11.09.13 20:59:

Děkuji *slunce*.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.13 21:01

Marti, zkus mátu. Ta je na zažívací potíže nejlepší.

Z ostatních babských rad doporučuji na stresy Bachovy Rescue kapky. Nosím je při sobě, pomáhají v krizových situacích. Nedají se sehnat všude, ale v lékárně by ti je objednali.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.13 21:03

Díky, Míšo:). Mátového čaje jsem z loňska přepitá:D, je fakt, že pomáhá, ale v určité míře.

Ty Rescue kapky neznám, zajímavé, mrknu na to.

Od: rnk*
Datum: 11.09.13 21:02

A co zajít ke gastroenterologovi? Mohl by to být Crohn nebo ulcerózní kolitida. U těch hraje stres významnou roli.

Datum: 11.09.13 21:05

Loni jsem byla na gastru, nedovírá se mi jakási záklopka, což ale nesouvisí se střevy a bolestmi břicha. A na kolonoskopii mě asi živou nedostanou:( Já, která se stydím jít na záchod před rodiči, před přítelem, bych to nedala. Crohnna mají dvě kamarádky a příznaky jsem s nimi naprosto laicky konzultovala, neodpovídám jim... ale čert tomu věř, že.

doplněno 11.09.13 21:13:

Děkuji, zkusím se na to zeptat doktora:).

Datum: 11.09.13 21:08

Tak kolonoskopii nechoďte a nechte si na zkoušku předepsat Salofalk nebo salazopyrin. Po cca měsíci by se to mělo projevit. Pokud jste trochu alternativní tak zkuste chloritan sodný (MMS).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.09.13 21:11

Zdravím. Martino, účinný je prý čaj z mleté skořice, který připravíme tak, že půl čajové lžičky skořice přelejeme 250ml vroucí vody, louhujeme 10 minut, přecedíme a co nejdříve vypijeme.

Mrkněte i do odkazu, je tam více typů. Přeji Vám, abyste se brzy potíží zbavila.

http://www.lecivapriroda.cz/nemoce/prujem/

Datum: 11.09.13 21:13

Děkuji, ježkovy voči, to ale bude humus:D.

Přemýšlím i nad homeopatií, chtěla bych odstranit spíše příčinu, než následek.

doplněno 11.09.13 21:39:

Mám pár známých, kteří užívají(užívali) homeopatika na celkové uklidnění. Ať tak nebo tak, zabíralo jim to.

Datum: 11.09.13 21:26

Homeopatie je moderní magie. Ta příčinu neodstraní zcela jistě.

doplněno 11.09.13 22:00:

Nepsal jsem, že magie (homeopatie) nefunguje. Psal jsem, že neodstraní příčinu.

Od: fribble*
Datum: 11.09.13 21:35

Nechci dělat chytráka, ale myslím si, že to jsou nervy. Soudím podle sebe, jsem silný astmatik a když jsem viděl v předpovědi počasí, že se chystá nějaká změna, potíže se mi dost podstatně zhoršily. Když jsem to na plicním povídal, dostal jsem Lexaurin 3, vezmu tak 1-2 za týden a skutečně to pomohlo. Prostě psychika dělá divy - třeba i u vás.

doplněno 11.09.13 21:50:

To martina - Lexaurin je údajně nejméně návykový, ale obvoďák ho nenapíše. Co zajít na gastro a vypovídat se?

Datum: 11.09.13 21:40

Já si to také myslím, ale teď jde o to, co s těmi nervy. Každodenní bolesti břicha, časté průjmy - to mě fakt moc nebaví:).

doplněno 12.09.13 09:23:

Na gastru jsem byla:).

Datum: 11.09.13 21:50

Mám stejný názor jako fribble. Je to jistě od nervů, se zažíváním to nebude mít nic společného. Lexaurin 1x denně by mohl pomoci.

doplněno 11.09.13 21:54:

rnk: Lexaurin se užívá na zklidnění. Ano psychika má centrum v hlavě.

doplněno 12.09.13 12:39:

To chápu, taky bych to bral až jako krajní řešení. Na psychology moc nevěřím, nevím jestli by dokázal pomoci jen terapií bez léků.

Datum: 11.09.13 22:16

Děkuji, ale abych byla upřímná, do nějakých prášků - jestli jsou ke všemu návykové - se moc neženu:(.

Datum: 11.09.13 21:51

Lexaurin je poměrně návykový prášek "na hlavu".

Datum: 11.09.13 22:12

tento problém mám cca 25let :( . Jediné co se s tím dá dělat je , že vám pomůže psycholog ( prášky ) .byl jsem na všech vyšetřeních a jsem zdravej :D , ale potíže trvají .Kolonoskopie je brnkačka , rozhodně lepší jak sonda vrchem

Datum: 11.09.13 22:18

Sonda vrchem mi nevadí:) Nebylo to nic úžasného, ale kolono prostě ne. Ne, že bych se bála, ale ten hrozný pocit studu... ještě mě budou nafukovat vzduchem a doprovodný orchestr si živě umím představit:D

Ačkoli s tebou soucítím, tak jsem na druhou stranu ráda, že nejsem sama "defektní". A bereš nějaké prášky? Do toho se mi vůbec nechce.

Od: hop®
Datum: 11.09.13 23:29

Martino, sama si uvědomuješ, že problémy máš s největší pravděpodobností ze stressu z práce. A sama bys nejraději odstranila příčinu, takže se musíš přestat stressovat, vím, že je to těžké, ale jinak to asi nepůjde.
Vím o čem mluvím, pracoval jsem na různých programátorských pozicích, kde člověk "pracuje" 24 hodin denně, protože když je nějaký problém (a to je stále), tak o něm podvědomě "přemýšlí" i ve spánku.
Vyřešil jsem to změnou zaměstnání, změnou typu práce, a jsem od té doby sice o něco finančně chudší, ale celkově podstatně spokojenější...

Ber to jako námět na zamyšlení...

doplněno 12.09.13 11:03:

Já jsem také do určité doby dělal "celý život" okolo počítačů, než jsem si uvědomil, že zdraví je přednější. Zrovna jsem v té době jako jeden z posledních dostal výpověď, což mé rozhodnutí urychlilo. Předtím bolavá záda, mizerná fyzička a stále unavený zrak. Teď dělám ve stavařině "rukama" , fyzička i celkové zdraví se zlepšilo, a i na téhle práci si umím najít věci, které mne baví...
Moje starší sestra je podobný "případ", vysokoškolačka, která je odbornice na vývoj bankovních informačních systémů, nyní se na anglické farmě stará o koně a pejsky...

Datum: 12.09.13 09:22

Hopíku, tak ještě finančně chudší bych být fakt nechtěla:D, už takhle nemám celý úvazek:D.

No, změna práce je jistě námět k zamyšlení, ale tento obor dělám v podstatě celý život, snad už ani nic jiného pořádně neumím.

Datum: 12.09.13 09:38

Martino, Hop má kus pravdy, co takhle zkusit něco jiného? Vždyť v té školce až tak dlouho neděláte, jak jste tady psala a myslím si, že Vás to moc nenaplňuje. Já jsem dělala ve školce a družině 20 let. Byla jsem spokojená, no určité výhrady byly, ale šlo to. Po 20 letech jsem o tu práci přišla. Z nouze jsem přijala post obchodní zástupkyně ve VO potravin. V té době to ještě bylo prima. Vesnické prodejničky, objednávky, řešení plateb a dobropisů. Služební auto a mobil. Začala jsem si připadat jak v jiném světě. Daleko lépe jsem se začala oblékat /mezi dětmi většinou jen sportovně, tady už jako žena/, začala jsem si lakovat nehty /mezi dětmi to nešlo, ty modelíny, lepidla, barvy, na hudebních nástrojích také dlouhé nehty být nemohly/ a hlavně - začala jsem jednat s dospělými lidmi, pro které jsem byla rovnocenným partnerem /žádné, Pepíčku, tytyty!/ Byla to pro mě velká změna k lepšímu. Přestala jsem utírat prdelky a ukládat děti k spánku po obědě /i když mi to nikdy nevadilo/ a začala jsem být člověk rovnocenný ostatním dospělým lidem. Fakt se mi to moc líbilo. A i když si dnes učitelek MŠ a všech, kteří se starají o drobotinu, vážím, myslím si, že jsem tím opravdu byla tak trochu poznamenaná a ta jiná práce mi dovolila se z těch všech zákazů, příkazů a ťuťuťu vymanit. A jsem za to ráda. Popřemýšlejte. Práce s dětmi je prima, ale není jen to. Zvláště, když Vám to přináší zdravotní problémy, neškodilo by přehodit vyhýbku. Vrátit se můžete vždycky. Držím palce - Jaga.

Datum: 12.09.13 11:10

Bez výhrad souhlasím. Za ty roky vás každá práce poznamená, takže situace se v cyklech opakuje. Nemusí se nutně jednat o vyhoření, ale přece jen to stereotyp a změna vnese do pracovního života zase nový náboj. Ostatně jsem udělal totéž a na konci října v současné práci končím. Uvidíme, co život přinese, i tak to bude změna - z pracovního poměru na volnou nohu.

Datum: 12.09.13 13:43

Jaguško, tak to je jen Váš dojem. Nedokážu zatím tvrdit, jak moc je to vysněná práce (předtím jsem pracovala jako průvodce a je to úplně jiné), ale ve školce mezi svišti se mi líbí, kolegyně mě chválí, rodiče jsou spokojení... a dnes už to není, jako před léty - nehty si lakuji snad každý týden jinou barvou, nosím veselé náušnice a sportovní typ jsem od přírody:) U nás je to kolegyně, kdo chodí za dámu v sukni a lodičkách:D.

Člověk je poznamenaná každou prací, jinak by to ani nešlo. Nicméně se přiznám, že nechápu tu poznámku o rovnocennosti - já s dospělými jednám úplně normálně. Zatím o změně neuvažuji a vzhledem ke své povaze si dokonce troufnu tvrdit, že rozhodně nejsem klasická učitelka:)

Od: mona241
Datum: 20.09.13 17:36

Dobrý den Martino, předem se omlouvám, že píšu mimo téma, ale chtěla jsem se zeptat, jestli jste našla pána a paní, kteří vyrábí skleněné naušnice ve tvaru zvířátek. Hledala jsem je na netu, až mne to zavedlo na vaši diskuzi z dubna, která je ale již zavřená a nemohu do ní vpisovat. Myslím, že jsem stejné manžele propásla letos na našich slavnostech a nemůžu na ně nikde sehnat odkaz. Budou až na vánočních trzích. Předem děkuji za odpověď

Datum: 20.09.13 17:41

Bohužel ne, a na letošní vinobraní před týdnem už nepřijeli:( Takže ani nevím, odkud a kdo to je, a bohužel ani to, zda je ještě uvidím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.