Odstoupení od smlouvy O2

Od: Datum: 11.09.13 19:43 odpovědí: 2 změna: 11.09.13 21:02

Dobrý den,nemáte někdo zkušenosti odstoupení od smlouvy u O2?Mám dva měsíce od nich internet optimal+,garantují až 20MBitů.Mám ovšem linku daleko od uzlu a mám maximální možnou 3 MBity.S tím bych se smířil,ale odpoledne a večer se dostanu max.na 1 Mbit,časté výpadky,skokové snížení a pod.Prostě nefunguje.Měl jsem tu techniky už 3x stále něco zkouší,no výsledek žádný.Ale proč sem píši.Včera jsem měl sáhodlouhý rozhovor z operátorkou O2 ohledně výpovědi poruchové služby,a ta trvala na tom,že mám u nich závazek (zvýhodněná cena na 12 měsíců) a musím tudíž doplatit smluvní pokutu za předčasné ukončení smlouvy.To že mi internet nefunguje,nebo jen částečně jí vůbec nezajímá!Nezaplatím pokutu, tak nezruší internet.Tečka.Nemám z tím zkušenosti a nevím jak se zachovat,ale přece nebudu platit za něco,co mi nefunguje?Ještě poznámku,internet byl sjednán telefonicky,písemná smlouva neexistuje.

Děkuji za každou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: oniel*
Datum: 11.09.13 20:30

DObrý večer pokud byl internet sjednán pouze telefonicky bez smlouvy tak by měla jít vypovědět bez smluvní pokuty

doplněno 11.09.13 20:31:

Tím pádem by po vás neměly chtít smluvní pokutu protože vy jste žádnou smlouvu neuzavřel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.13 21:02

to jsem jim taky tvrdil,ale oni tvrdí,že telefonický souhlas má plnou právní hodnotu,stejně jako písemná smlouva,samozřejmě vše nahrávají.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.