Vrácení odstupného - jak provést

Od: Datum: 11.09.13 13:19 odpovědí: 2 změna: 12.09.13 06:04

Dobrý den. Mám odborný dotaz. V případě, že zaměstnanci bylo vyplaceno odstupné a zaměstnanec nastoupí zpět ke stejnému zaměstnavateli, dle § 68 ZP je povinen zaměstnanec poměrnou část odstupného vrátit. Jak ale postupovat? Bude mu poměrná část odstupného naúčtována v hrubém zápornou částkou a odvedená daň se mu vrátí až v rámci ročního zúčtování? Nebo je vhodnější srazit zaměstnanci čistou částku z poměrné části odstupného a odvedenou daň z této poměrné části naúčtovat správci daně jako přeplatek. Má-li s tímto někdo zkušenosti, uvítám jakoukoliv radu. Velice děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.13 21:44
avatar

Já bych srazila čistou částku a daň naúčtovala jako přeplatek. (Proč by měl zaměstnanec čekat až na roční zúčtování? Už takhle mu pravděpodobně v souvislosti se skončením PP vznikly nějaaké problémy).

doplněno 12.09.13 15:13:

Není zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 12.09.13 06:04

Děkuji, Ivzez, také se přikláním k této variantě. (Problémy zaměstnanci se skončení PP nevznikly, jen se po skončení PP přihlásil na výběrové řízení na jinou- novou pracovní pozici a výběrové řízení vyhrál. Musí tedy odstupné vrátit.) Ještě jednou děkuji. Ron.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.