Jak pomoci dceři?

Od: Datum: 11.09.13 08:17 odpovědí: 15 změna: 12.09.13 13:43

S dcerou se před pěti měsíci rozešel přítel,měla se za ním stěhovat,koupil byt,ona dala výpověd v práci,aby se mohla přestěhovat,za ním.Ted nemá nic-vztah,práci,stává se,že mě v noci vzbudí její pláč,nemáme vyhledat odbornou péči.Spí do půl dvanácté,pak je celý den u počítače,nemá koníčky,nic jí nezajímá,co s tím?děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 11.09.13 08:45
avatar
Dobry den.Vase dcera evidentne zazila velike psychicke trauma,ktere se samo jen tak nezahoji,a muze se jeste prohloubit.Je nutne navstivit psychologa,a pokud ten nepomuze,tak i psychiatra,ktery by mohl nasadit vhodna antidepresiva.Jinak potrebuje byt permanentne zamestnana,prace a cinnost leci!Hodne stesti!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.13 08:50
avatar

Zdravím, můj příspěvek Vám možná bude lehce nepříjemný, ale píšu, co si myslím.

Zajímala se dcera o to, zda by ji vzali zpět do původní práce (teď je už samozřejmě pozdě)?

Každý rozchod je těžký, ale práce je pro život důležitá. Pět měsíců už je poměrně slušná doba na to, aby se člověk oklepal. Takže pokud se dcera nemíní hnout z místa sama, jen sedí jako pecka doma a užívá si mamahotelu, není to na odbornou péči, ale na pár facek. Pak se není čemu divit, že propadá sebelítosti. Ono je pohodlnější sedět doma a litovat se, než s tím něco udělat. Popravdě, neumím si představit, že bych takhle vysávala rodiče. I když jsem neměla práci, chodila jsem na brigády a snažila se.

Vy jste rodič, Vy jste majitel bytu (předpokládám). Tak nastavte pravidla - žádné vstávání v poledne, ale pěkně hledání práce (ne zasílání životopisů, to umí hlupák, ale pěkně potenciální zaměstnavatele obcházet a obvolávat. Pokud není práce ve Vašem městě, tak hledat prostě v jiném. Mnoho lidí odchází za prací jinam.

doplněno 11.09.13 10:16:

Souhlasím s Rnk, antidepresiva nic neřeší. Jen navodí stav, kdy jí bude všechno šumák a nic nebude řešit.

doplněno 11.09.13 10:31:

Gauner - ve své podstatě ano. Jen dát třeba tři, čtyři měsíce na sehnání práce, já ji sháněla 10 měsíců a to byl horor. Samozřejmě, i když bydlím stále u našich, přispívám dohodnutou částkou a všichni jsou tak spokojení:).

Nicméně během této hledací doby už může slečna klidně chodit na brigádu. Ať mi nikdo netvrdí, že mladá zdravá holka žádnou nesežene.

doplněno 11.09.13 20:19:

Lidus, myslela jsem obcházet firmy, co nabízejí místa. Prostě se jít osobně zeptat, zda je místo opravdu volné, i kdyby jen u sekretářky. Může se stát, že si Vás tato osoba zapamatuje a uvidí skutečný zájem.

To mi zase radil můj kamarád právník:) A samozřejmostí je průvodní dopis bez jediné chyby.

doplněno 11.09.13 20:19:

Wamp - kdyby měla slečna nějaké omezení, věřím, že by to paní napsala.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: gauner
Datum: 11.09.13 10:26

Souhlas. A dát pevný termín: do konce září si najdeš práci a začneš přispívat na domácnost, nebo letíš na ulici. Po 5 měsících asi domluvy soucit nepomůžou. A proč by se snažila, když má kde bydlet, najíst dostane a u netu se tak krásně zapomíná.

Počítač zaheslovat a vyhradit jí hodiny pouze na hledání práce. Internet zablokovat (platíte ho také vy ne?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 11:43
avatar

Martino celé dobré ale obcházet zaměstnavatele je podle mého muže co vedl personálku totální blbost, k personalistovi se ani nedostanete a když ano tak vás odkáže na jejich stránky a přihlašovat se do výběr. řízení co vypisují, rovněž žádný personalista nemá v kanceláři stohy starých přihlášek a nevybírá z nich když hledá nové lidi. Práce se dnes hledá přes známé a pokud je slečna nemá, nesežene víc jak noční inventůru v Kauflandu a i ta už se hledá přes známé. Ta poslední věta mi připomíná moji 75let starou matku, ta taky říká, že práce je dost, ano , a to pak synovec z chemickou průmyslovkou a 5ti lety praxe dělá helfra u zedníků, švagr öfsetový tiskař 25 let praxe dělá na 3 směny v jedné zahraniční firmě vydřiduchú u pásu a kdyby to nebylo přes známe tak nemá ani to a moje dcera s VŠ a 5ti lety praxe raděj čeká druhé děcko (což neřeší už vůbec nic a nejsem z toho nadšená). Práce není a já se té zoufalé holce zas tak moc nedivím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 11.09.13 17:05
avatar

Martino,a jak víš,že je zdravá?*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 11.09.13 09:49

Dobrý den. Na takové trauma pomáhá jen čas. Ten ale dcera měla, pět měsíců je opravdu celkem dlouhá doba, už bych očekávala nějakou změnu k lepšímu. Doporučuji proto opravdu vyhledat odbornou pomoc, vhodná antidepresiva můžou pomoci. Dceru bych nenechávala v nečinnosti. Pokud nechodí do práce, stanovte ji povinnosti v domácnosti. A co kamarádka, žádnou - třeba ze školy, nemá? To by také mohlo pomoci, potřebuje se dostat do společnosti, přijít na jiné myšlenky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 11.09.13 10:11

Zkuste ji motivovat,aby se nalezla práci. Antidepresiva nedoporučuji. S nimi buxe "happy" a nebude jí nic vadit. Ani to, že nemá práci, ani vaše výčitky. Potlačuje to svědomí. Pozoruji to na lidech co to začali brát. Je to takové regulované feťáctví. A na některých opravdu vzniká závislost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wert
Datum: 11.09.13 10:20
No nevim... ja jsem brala antidepresiva jeden rok a "happy" jsem teda rozhodne nebyla... jenom se mi uz tak moc nechtelo skakat z mostu. Spise nez stastna jsem se necitila nijak... nemela jsem tak velkou depku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 11.09.13 16:41
avatar

mk:A vy jste je bral,že takto jednoznačně odmítáte tuto léčbu?S nimi nejste "happy."/Vy zřejmě hledíte na tu těžkou formu depresí,kde lidé o sobě nevědí,a vlastně,už to ani nejsou ani lidě,nýbrž loutky/ *zed*A vůbec,jak se tak dívám,někteří zdraví lidé/psychicky/naprosto nepřipouští alternativu,že ta dívka může být opravdu psychicky nemocná,a kdo nezažil psychické problémy,tak ať si prosím laskavě nechá komentáře typu-"je líná,nechce se jí do práce!"Možná,že právě v tomto případě může jít o lenost,ale také nemusí *zed*Vy té dívce vidíte do hlavy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 11.09.13 18:43

Sám neberu nic, ale problémy jsem měl také. Pozoroval jsem to však na jiných dívkách co to braly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jklk
Datum: 11.09.13 10:51

Zaměstnejte jí - udělejte jí nějaký režim dne, např. ráno v 7 vstát, hodinová procházka nebo běh, pak hledání práce - inzerce, obvolávání atd., pak nějaká práce doma nebo brigáda, uvařit oběd, nakoupit, odpoledne něco kde přijde mezi lidi, ideálně kolektivní sport - volejbal, aerobic, kuličky atd. Chce to čas, hlavně nesmí sedět a užírat se. Musí začít znova žít, časem najde práci i lepšího přítele, ale samo to za ní nepřijde. Na "vyčištění hlavy" je super lezení, ve větších městech bývá umělá stěna tak může začít tam (kontakt na oddíl kde berou nováčky). Pokud tohle nezvládne sama tak jí k tomu musíte dokopat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 11.09.13 12:25

Dobrý den, na Vašem místě bych se ji snažil nějak pozitivně motivovat, aby za minulostí udělala tlustou čáru. Pomohl bych ji se sestavením dobře působícího životopisu a společně s ní hledal, jaké zaměstnance oslovit. Možná je to vodění za ručičku, ale kdo jiný, než rodič by měl pomoci v okamžiku, kdy v psychice dítěte (a je jedno jestli dospělého nebo ne) vznikla velká citová díra, kterou je potřeba alespoň dočasně vyplnit nebo něčím pozitivním zacelit.

Ukažte dceři naději, ukažte dceři, že okolo ní jsou lidé, kteří ji mají rádi, zkuste ji naladit na pozitivní vlnu a přimějte k aktivitě.

David

doplněno 11.09.13 12:27:

opr.: ... zaměstnavatele oslovit

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 11.09.13 14:42
avatar

David:naprostý souhlas *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 16:06
avatar

Mě zde chybí podstatná věc a to je zmíňka o věku dcery. Takže kolik je dceři let? Jinak se v takovéto situaci radí pokud jde např. o 18ti letou dcerou, jinak by člověk asi poradil, kdyby bylo dceři již třeba 35 či 40 let...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kivi*
Datum: 12.09.13 13:43

Děkuji všem,dceři je 22let

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.