Ukončení zaměstnání - dokumenty

Od: Datum: 09.09.13 20:34 odpovědí: 4 změna: 10.09.13 16:41

Ahoj, jaké dokumenty mám požadovat od zaměstnavatele při ukončení pracovního poměru, u kterého jsem byl zaměstnán na hlavní pracovní poměr a u dalšího zaměstnavataele na Dohodu o pracovní činnosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.13 21:20
avatar

Stačí jen dohoda o rozvázání pracovního poměru k tomu a k tomu dni. Pak dá zaměstnavatel, kvůli duchodu nějaký listek, který si musis uschovat, duchodové pojisteni ci co :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.13 22:20
avatar

Zaměstnavatel je povinen v poslední den pracovního poměru vystavit potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list), potvrzení můžete požadovat i v případě ukončení PDČ.

Do měsíce po skončení zaměstnání by měl zaměstnavatel zaslat ELDP (evidenční list důchodového pojištění) na OSSZ a Vám by měl zaslat kopii.

Pozor, potvrzení o zaměstnání musí zaměstnavatel vystavit, ale nemusí je zasílat poštou. Takže Vám je buď předá na pracovišti, nebo se s ním budete muset o předání/převzetí dohodnout.

doplněno 10.09.13 17:20:

S potvrzením o příjmech bych nespěchala. Jde-li o posledního zaměstnavatele v kalendářním roce, využila bych spíše možnosti požádat jej o roční zúčtování daně z příjmu.

Žádost musí být písemná a musí být zaměstnavateli doručena do 15. února příštího roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 10.09.13 06:02

Jen doplním. Kromě Potvrzení o zaměstnání a ELDP, je zaměstnavatel na požádání povinen vystavit po zúčtování poslední mzdy či platu i Potvrzení o zdanitelných příjmech za poslední zdaňovací období. Budete-li se evidovat na Úřadu práce, chtějte ještě vystavit Potvrzení posledního zaměstnavatele - formulář, který úřad práce vyžaduje. Pokud jste při nástupu odevzdal originály "zápočtových listů" z minulých zaměstnání, vyžádejte si je nyní zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trafo
Datum: 10.09.13 16:41

U HPP doplním, že si můžete vyžádat i hodnocení zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.