Reklamace vs věk reklamujícího

Od: Datum: 09.09.13 20:00 odpovědí: 1 změna: 09.09.13 20:09
avatar
Dobrý den jak je to s reklamací od kolika let můžete v obchodě reklamovat zboží. Kamarád si koupil kopačky na fotbal ve Sportisimu. Kopačky se mu asi špatným sešitím po týdnu roztrhaly v obchodě mu řekli, že nemůže reklamovat, protože mu ještě nebylo 18let a že musí přijít s rodiči (je mu 16) poté co přišel s rodiči reklamaci normálně uznali chyba totiž nebyla na jeho straně byl to vadný kus. Má na tohle prodejce právo odbýt zákazníka, protože mu ještě nebylo 18let nebo to je jeden jejich pokus jak odkládat a předejít reklamacím? Jak to je?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.13 20:09
avatar

Obecně platí, že nezletilý je oprávněn jen k takovým právním úkonům, které jsou v souladu s jeho vyspělostí. Ale pokud obchod uznal nezletilého zákazníka dostatečně vyspělého k tomu, aby si mohl boty sám koupit, tak logicky ho měl uznat i dostatečně vyspělého k tomu, aby je i sám reklamoval. Ano, podle mě to byla zdržovací, resp. oddalovací a odrazovací taktika.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.