Provozovna v části místnosti

Od: Datum: 09.09.13 18:53 odpovědí: 5 změna: 11.09.13 02:12

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit, jak má vypadat provozovna pro výuku jazyků? Je možné mít provozovnu ve vymezené části místnosti, např. v kuchyni, v obýváku, v bytě v osobním vlastnictví? Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 09.09.13 19:49

Jakákoliv provozovna musí mít zvláštní sociální zařízení... to je jen jedna z mnoha podmínek. Co vás nutí zřizovat provozovnu? Vy můžete chodit vyučovat k lidem důmu, můžete si pronajmout třeba třídu ve škole, atd. Jaká bude skutečnost je jiná.

doplněno 09.09.13 21:59:

*vypadlo mi ...v RD (provozovna v rodinném domě).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.09.13 20:16

"Jakákoliv provozovna musí mít zvláštní sociální zařízení"Jakým zákonem je to podloženo?

doplněno 10.09.13 00:19:

"RD" není zákon!

Od: uska®
Datum: 10.09.13 11:55

Milý rádče Cyrile - přestaňte se navážet nejen do mne. Víte kolikrát jste za poslední dobu napsal vaši oblíbenou větu -

Jakým zákonem je to podloženo? Tato věta tazateli nepomůže, nebo vy se zde na poradně vzděláváte a neumíte si tohle najít? Místo toho, abyste poradil, tak čekáte na odpověď od rádců, abyste si mohl rýpnout. Ale teď na podzim bude na zahradách dost místa na rýpání, takže se vám asi uleví.

K dotazu - podmínky před časem na mou provozovnu mi sdělili na živňosťáku a měla jsem 2 archy A4 podmínek. Neznám zákon (jako vy), že by ke každé profesi byly podmínky ustanovené zákonem. Přeji lepší náladu a pěkný nejen dnešní den.

doplněno 11.09.13 09:36:

A vaše rada pro tazatele zní jak? Nic nenacházím.

Datum: 11.09.13 02:12

Nevím sice kolikrát, ale zcela jistě tak činím proto, aby tazatel na zadaný dotaz obdržel na "poradně skutečnou radu, která je podložena reálným základem (mnohdy právě v zákonech) a ne jen jakýmsi pokecem na podobné téma. Sám se touto zásadou řídím a pokud se jí budou řídit i ostatní, nebude třeba žádného navážení ani rýpání. Sám fakt, že neznáte ani zákonné podmínky pro vaši podnikatelskou činnost (jak je uvedeno), hovoří sám za sebe.

Jinak děkuji za přání, ale zlepšovat již dobrou náladu lze jen těžko. Zdraví cyril.

doplněno 11.09.13 14:36:

Moje rada pro tazatele zní: nevěřte bezmezně všemu, co se zde dozvíte.

Provozovnu je možné zřídit kdekoliv i doma, pokud to neodporuje platným předpisům. Jasnou odpověď získáte na stavebním úřadě, kde Vám sdělí podmínky pro změnu užíváním stavby a novou kolaudaci.

Od: aaaaaa*
Datum: 09.09.13 20:32

tak to si budu v každé trafice stěžovat, dodej zákon.

Ale k otázce - je to složité, pokud to není Tvoje, musíš mít souhlas, dokladádat spotřeby, rozpočítávat ... no myslím, že práce a běhání kolem je tolik, že se to nevyplatí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.