Trestní oznámení - jak se o něm dovím?

Od: Datum: 09.09.13 17:31 odpovědí: 6 změna: 09.09.13 20:49

Dobrý den,

doslechl jsem se, že na mě nějaká osoba podala trestní oznámení. Jak se dozvím, že tomu tak skutečně je.

Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 09.09.13 17:51

Zeptejte se na policejní služebně, kam spadáte. Jestli vám to však musejí říct netuším. S jistotou to nebudete vědět nikdy. Policie nejprve provádí tzv. prověřování a o tom nikoho nemusí informovat. Kdyby to posoudili jako že by to měl být trestný čin tak si vás pozvou k podání vysvětlení a tam se to dozvíte. Do té doby nemá cenu se stresovat. Trestní oznámení může podat kdokoliv a policie v rozporu se zákomen nikoho sama od sebe nestíhá za křivé obvinění.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.09.13 17:54

Váš okresní soud by to měl vědět. Tam se můžete zeptat. Aspoň tak mi to kdysi řekla advokátka.

Datum: 09.09.13 18:03

Na vašem okresním soudu jsou jasnovidci? jak by to mohli vědět když to řeší jen policie? K soudu se nic nedostanbe, dokud o tom neví podezřelý. Nejprve musí podat vysvětlení na policii to je podezřelý. Poté ja zahájeno trestní stíhání - musí mu být doručeno - stává se z něj obviněný, pak musí podat výpověď, potom je obžalován -stává se z něj obžalovaný a teprve pak se to posílá na soud.

Datum: 09.09.13 18:13

Advokátka zdvihla tlf. a zavolala na okresní soud, je-li na mne podáno TO. Řekli jí že ne a bylo vymalováno.

Od: buss®
Datum: 09.09.13 18:20

Soud se to dozví, až je podána obžaloba. Mohl by to vědět st. zástupce po zahájení tr. stíhání, obvinění, či v rámci dozoru. Může to být podáno kdekoli v republice, tudíž ani místní policisté při prověřování kdesik nikoli. Otázkou je, kdy se to zanese do systému.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.09.13 20:49

Jedině, že by měli na soudu, ale klidně taky na policii a státním zastupitelství nějakou počítačovou databázi, do které by to někdo zanesl jakmile by vás prověřovali kdekoliv v republice. Pak by bylo možné, že by advokátce dali informaci i po telefonu. Že ji dají přímo vám a ještě po telefonu bych pochyboval. Jako první krok bych se prostě zeptal na policii. Kdyby nic nevěděli nebo dělali že nic neví tak byhc teprve řešil další kroky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.