Hodinový manžel - co má umět?

Od: Datum: 09.09.13 11:05 odpovědí: 10 změna: 10.09.13 20:58
avatar

Pěkný den,přátelé *slunce* Prosím Vás,jaká kritéria a podmínky by měla splňovat tato profese?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.13 11:11
avatar
Nejlépe kdy umí všechno, očekává se ze to bude zručný manžel... Ne firma, která má odborné znalosti. Opravit kapajici kohoutek, posekat trávu, smontovat nábytek...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 09.09.13 11:22
avatar

Claymane,to já vímAle,chtěla bych vědět co má splňovat -v podstatě co ten člověk,aby tu práci mohl vykonávat potřebuje?Samozřejmě krom té zručnosti,chápete?

Od: madla*
Datum: 09.09.13 11:38

Ten co ho tu mám, je vyučený kuchař, pracuje pro firmu. Majitel firmy má několik zaměstanců, těm dává zakázky a bere si procenta z toho co oni vydělají. Je moc šikovný, stavařina je jeho koníček, ani nemluví, jen makají od 8smi hodin, ještě se nezastavili. Dnes prý budou dělat do 8 hodin do večera, zítra mu musím dát peníze zálohu, půjdou nakupovat materiál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.09.13 11:47
avatar

Dobrý den, něco si lze přečíst i v článku viz odkaz. Jinak bych předpokládal živnostenský list, pojištění, kontaktní telefon, auto, dobré zdraví a sílu, nápaditost a schopnost improvizace.

A ta zručnost a informovanost v různých řemeslech. Zřejmě bude dobrá i pečlivost a pochopení pro úklid (aby, se snažil moc "nenasvinit"). Jo, a asi by měl mít rád lidi, aby nebyl zamračený a drzý.

Zdravím!

http://www.novinky.cz/zena/vz…-zivnost-hodinovy-manzel.html

doplněno 09.09.13 11:48:

A měl by mít i nářadí .

Ohodnoceno: 3x
 
Od: madla*
Datum: 09.09.13 11:26

Zrovna tady jednoho mám, přivedl si i kamaráda, dělají rekonstrukci bytu na klíč i s úklidem, umí všechno. Umí i to co vy neznáte, bohužel zrovna nejsou levní, ted mi přišli sdělit, že PVC, které jsem chtěla zachovat je už špatné a chce to nové. Další výdaj navíc. Je stěrkování, štukování, malování, lakování dveří, dát sádrokarton na strop, otlouct vlhkou zed a dát sanační štuk, spravit zámky, dát nový parapet, doplnit upadané dlaždičky, pokácet strom, koupit nové baterie všude, vymněnit všechny vypínače, a zásuvky aby byly stejné, opravit odpad atd...jo a až to udělají, půjdou na zahrádku dát do pořádku na zimu, prostříhat stromy rýt atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 09.09.13 11:49

Jestli to chápu, potřebuješ vědět papírově, jak to ošetřit. Já si tím přivydělávám po odpolednách. Nevím, zda existuje nějaký speciální živnosťák, ale já má zámečnictví, opravy silničních vozidel, nákup - prodej a správu nemovitostí. Ta správa v podstatě zahrnuje skoro všechno kolem budov. Od sečení zahrady, po stavbu garáže a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 09.09.13 12:03

Pokud jsem zjistil,živnost hodinový manžel neexistuje a v podstatě legálně ji jeden člověk vykonávat nemůže.Obkladač,dlaždič-vázaná živnost,elektrikařina totéž,zedničina,vodo topo plyn to samé,atd.Nejlepší pokrytí má asi zednictví,všechny ostatní obory se různě obchází.Živím se tím,mám v ŽL spoustu volných živností a musím si dávat pozor,co píši na stvrzenkách a fakturách.Nemohu napsat "obklady v koupelně" ale "oprava koupelny".Živnost celkem na hraně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.13 15:56
avatar

Wamp u nás v Brně je to chlapík co vrtá díry na police, dělá jednoduché opravy všeho, vyčistí odpady, utáhne co je třeba, odveze do sběrného dvora staré věci, do žádné velké instalaterštiny, elektřiny,plynu se nepouští. Velký zájem o jeho služby není.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 09.09.13 17:05
avatar

Děkuji Vám všem

Od: hop®
Datum: 10.09.13 20:58
avatar

Ideální ŽL by byl asi "Provádění staveb, jejich změn a odstraňování", do toho se vejde hodně.
A prakticky to musí být takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu, se schopností přemýšlet a uměním někdy rozumně improvizovat. Rekonstrukce bytu do oboru této činnosti asi nespadá, spíše takové práce, které si šikovný kutil udělá sám.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.