Expekt - výběr peněz - zvláštní požadavky

Od: Datum: 08.09.13 21:19 odpovědí: 14 změna: 10.09.13 12:37
avatar

Zdravím, milí rádcové.

Dostala se ke mě, alespoň pro mě, pomerně zajímavá věc. Jsou to pokyny sázkové kanceláře Expekt, které zaslali známému při žádosti o výběr peněz.

Zní takto:

Vážený *****,

rádi bychom Vás tímto požádali o zaslání barevné kopie vládou vydaného dokladu totožnosti (OP nebo pas), barevnou fotografii Vaší osoby, jak držíte tento dokument v ruce vedle Vaší tváře. Pro potvrzení Vaší poštovní adresy nám prosíme poskytněte barevnou kopii vyúčtování za zboží či služby, ne starší 3 měsíců (voda, plyn, nájemné, mobilní služby) a jako poslední dokument nám prosíme poskytněte důkaz o provedení vkladu, čímž může být barevná kopie Vašeho bankovního výpisu, nebo barevná kopie použitých kreditních/platebních karet pro ověření.

Vaše dokumenty mohou být zaslány na emailovou adresu support@expekt.com. Buďte tak laskav/á a ujistěte se, že kopie nejsou příliš tmavé, tak aby informace na dokumentech byly dobře čitelné. Pro Vaši bezpečnost při zasílání těchto dokumentů emailem, zazipujte Vaše soubory a jako heslo prosíme použijte Vaše Expekt uživatelské jméno, tím bude zajištěnou, že pouze oprváněný zaměstnanec bude mít přístup k Vašim dokumentům.

Na zaslání dokumentu máte lhůtu 7 dní od obdržení tohoto emailu.

Zdá se mi to trochu přehnané. Už kopie OP nebo pasu, je podle mě dost. Možná ještě fotografii osoby s dokladem, to už mi o moc "horší" nepříjde. Ale zbytek už se mi zdá jako nehorázné výmysly. Vyúčtování za zboží či služby? Co je jim do toho, kolik kdo platí třeba za telefon nebo nájem? A výpis z bankovního účtu? Proč má někdo poskytovat kompletní pohyb peněz na účtu? Nehledě na to, že někteří lidé, zejména třeba studenti, např. naplatí ani nájem, ani paušál za telefon.

Bohužel v podmínkách je uvedeno:

4. VAŠE IDENTIFIKACE

4.1. Když požádáte o zřízení Účtu a kdy jste držitelem účtu, vyhrazujeme sI právo:

4.1.1. požádat vás o předložení dokladu vaší totožnosti, věku a původu finančních prostředků a případně dle vlastního uvážení kdykoli zablokovat váš Účet, i kdyby byl již zřízen, pokud vámi poskytnuté informace neshledáme uspokojivými nebo pokud dojde k prodlevě v jejich poskytnutí;

4.1.2. požadovat fotografii, na které držíte svůj průkaz totožnosti, tak abychom neměli žádné pochybnosti o totožnosti držitele účtu.

4.1.3. v případě, že máme pochyby o Vaší identitě, máme právo si od Vás vyžádat identifikační dokumenty s Vaší fotografií.

4.1.4. uzavřít Váš účet s okamžitou účinností a zadržet veškeré finanční prostředky na účtu v případě, že existuje důvodné podezření z podvodné činnosti, včetně, ale nikoli výhradně, poskytování falešných osobních údajů, změněné nebo odcizené identity nebo účetních dokumentů, nebo registrace více účtů.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Zároveň bych i potřebovala poradit, co s tím dělat. Jestli opravdu tohle všechno sesumírovat a poslat jim to?! Ještě dodám, že na výběr tam má přes čtyři tisíce, což je hodně moc, na to, aby to tam třeba nechal ležet.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: imbecilobijec
Datum: 08.09.13 21:45

Jednoznačně a důrazně odmítnout! Nikdy neposílejte naskenovaný doklad totožnosti komukoliv. I kdyby se zaštiťoval jakoukoliv autoritou, úřadem či na první pohled důvěryhodnou firmou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 08.09.13 21:55

Rozhodně nedávat tito informace .A to i kdyby jste se nezučastil .S největší pravděpodobností se jedná o fišing (lovení soukromích dat) .Kopii dokladu potřebují na identiské dvojče ,a vyučtovaní na vykradení vašeho bytu,a bankovní učet na vysátí prostředků

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 22:03
avatar

A co s tím tedy dělat? Na účet na Expektu si vložil svých 1500, zbytek (přes 3000Kč) je výhra. Chtělo by to, aby alespoň těch 1500 se mu tedy vrátilo. Navíc není sám, jedna jemu blízká osoba tam má také 1500Kč, které vrátili po neúspěšném vsazení. Jak to řešit?

Od: imbecilobijec
Datum: 08.09.13 22:26

Nemá to řešení. Vy jim nic nepošlete, oni nic nevyplatí. To, že významná část jejich podmínek odporuje českému právu a společnost se navíc dožaduje vyúčtování, na které nemá žádný právní nárok, je celkem nezajímá, protože kdo by se soudil s firmou z Gibraltaru, že? Vlastně to má řešení: Troufám si tvrdit, že Váš známý vklad, natož výhru neoželí a pošle jim do mrtě vše, co po něm chtějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 22:35
avatar

Já si myslím, že nepošle, protože se mu to také celé nezdá, a řeší co s tím. Ale mluvit za něj nemůžu. Každopádně lidí, kteří pošlou všechno, bude nejspíš dost, vzhledem k tomu, že jich teď spousta sází na kvalifikaci MS 2014 ve fotbale. Pokud s tím ovšem má někdo stejný problém.

Od: ingdezogondolan*
Datum: 08.09.13 22:09

Jak to sázení proběhlo? Přes internet? Nejspíš dostal nějaký doklad, se kterým se prokáže, ne? To co požadují, ve mě vyvolává myšlenku navštívit policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 22:41
avatar

Sázení proběhlo přes internet, a peníze vkládal z účtu online převodem. První e-mail byl s předmětem "potvrzení vkladu", ovšem byl prázdný. V dalších e-mailech o přijetí sázky a výsledku sázky už údaje byly. S tou policií to zřejmě nebude špatný nápad.

Datum: 09.09.13 00:32
avatar

Podobné podmínky mají snad všechny sázkovky. Zdůvodňují to tím, že musí mít bezpodmínečně identifikované všechny hráče, že jim jde o licenci. A pokud se jim na dokladech něco nezdá (třeba když není všude stejné jméno), účet zruší a vrátí maximálně vklad. Žalovat nic nejde, protože všude na světě platí, že výhry ze sázek jsou nevymahatelné.

Tady se můžete podívat jak to ve světě sázek chodí http://sazkar.net/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.13 00:48
avatar

Takže myslíte, že jim má kopii OP poslat, a nezpůsobí to nějaké problémy do budoucna? Aby pak někde neběhal někdo se zfalšovaným dokladem totožnosti, a nedělal třeba dluhy.

Od: rnk*
Datum: 09.09.13 12:35

Pozoruhodné! Další důvod nesázet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.13 13:44
avatar

Tak já nevím. Ona je sice pravda, že když sázková kancelář pracuje s penězi , tak nějaké ověřování potřebuje, něco snad je i v zákoně, ale rozhodně tamnení žádná podmínka na zaslání kopie vyúčtování plynu, to je naprostá absurdita.. A jedne absurdní a zjevně protizákonný požadavek pro mne znamená nedůvěryudnost všeho. Solidní kanceláře postupují tak, že požadují potvrzení internetové registrace osobně na pobočřce, ještě před uzavřením registrace, a pak už nic dalšího nevyžadují. A výplatu provádějí buď na pobočce nebo na účet, který ovšem je třeba připojit , asociovat, v rámci toho osobního potvrzení-

doplněno 09.09.13 13:57:

Tahleta sázková kancelář ovšem zjevně funguje mimo naší republiku. Charakteristická věta z podmínek:

Všechny sázky, které provedete na Expektu jsou přijímány, tak jako kdyby byly uzavřeny na Gibraltaru. Jakákoliv smlouva mezi Expekt Gaming (Gibraltar) Limited a zákazníkem je uzavírána, tak jako kdyby byla na Gibraltaru.

Obávám se, že na Gibraltar se svými stížnostmi nedosáhnete.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trx
Datum: 09.09.13 21:05

No možné to je. Já když si jednou koupil za pár desítek tisíc CZK hodně prémiové měny do internetové hry, kterou vlastní obrovská Německá společnost, která má pod sebou desítky online-her a na trhu působí víc než 7 let, tak mi po čase zablokovali herní účet - mohli se domnívat, že kreditní karty byly k tomuto nákupu zneužity. No a pro nápravu situace jsem též musel posílat do Německa na platební podporu sken OP, výpis z účtu, výpis z PayPalu, vyúčtování za telefon, fotku kreditní karty (pouze přední stranu samozřejmě), a bůhví co dalšího...

Takže se naskýtá otázka, proč váš známý začal s uvedenou sázkovou kanceláří spolupracovat, když teď nechce poslat, co po něm požadují? To si nepřečetl při registraci jejich podmínky?

Někdo tu zmínil nějaké ověření na pobočce... no to je ale pěkná hovadina, s každou koninou se vláčet někde na pobočku. Nezapomenu, když po mě Vodafone chtěl při novém vytvoření admin hesla do samoobsluhy abych navštívil jejich pobočku kterou mám 40 km daleko. Tam člověk za pultem podíval na můj OP, nacvakal jsem nové heslo a mohl jet zase dalších 40 km domů. Ono by to šlo i telefonicky, jenže to chtěli po mě pro ověření datum zúčtovacího období, které nebylo nikde v papírech od nich uvedeno, protože jsem byl u nich pouze teprve 2 dny.

Dále nepochopím, proč u některé banky (např ČS) jde založit osobní účet čistě online, kdežto u jiných se musí člověk vláčet na pobočku? Ta je sice skoro všude, ale na druhou stranu je třeba si udělat čas a vystát frontu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.13 23:58

Ahoj. Na hlavní stránce Fake booku na její pravé straně bývá reklama na perfektní možnost výdělku. Mladej najatej vocas tam láká na hraní např. rulety systémem na barvy a zvyšování dalšího vkladu při neuhodnutí. Provozují to Expekt i Casino Hill. Asi je pořád dost lidí, kteří se nechají nalákat a pošlou jim nějaký prachy. Fór je v tom, že ti darbáci nedovolí donekonečna navyšovat sázku a tím se nakonec o vše příjde. Není pro ně problém nabízet velké částky do začátku jako bonusy.Stejně to nedopadne dobře.

Závěr je, odejít z toho dokud je čas, a pokud není ztráta moc velká, tak zase odejít. Policie, ani soudy nepomohou. Ať jim tam pošlete sesumírovaný cokoliv. Hodně štěstí v tom, se do tohodle nezapojovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.13 12:37
avatar

Děkuji Vám všem za rady, naštěstí se to už vyřešilo. Napsal jim mail, a oni nakonec od některých požadavků upustili. Pak už to bylo celkem přijatelné, navíc se domluvili na zamazání nepotřebných údajů. A peníze už má na účtě.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.