Jak se naučit co nejdříve tancovat

Od: Datum: 07.09.13 14:22 odpovědí: 8 změna: 07.09.13 18:14

Nemám hudební sluch a jsem ,jak se říká velké dřevo.Potřebuji se , ale velmi nutně do maturitního plesu naučit tancovat základní tance.Kamarádkám se o to stydím říct, vím, že by se mi hodně smály a nikoho jiného nemám.Já se to prostě chci a musím naučit.Kdyby mi někdo mohl poradit, namalovala bych si na podlahu třeba kruh, nebo čtverec a tak se to učila.Ukázky a info. z netu jsou na mě moc rychlé,než stačím zkouknout všechny pohyby, je to pryč a já mám v hlavě jen guláž.Moc prosím-(polka valčík tango, waltz).anajisek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lolaa*
Datum: 07.09.13 14:25

teď probíhá spostu tanečních, většinou se jedná o druhé ročníky středních škol ale chodí zde i starší, tak se zkus podívat nebo poptat u nižších ročníků a uvidíš :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 14:25
avatar

Za chvilku začíná doba tanečních kurzů, tak se do jednoho přihlaš a rozhodně tě naučí :)

doplněno 07.09.13 14:26:

lolaa byla rychlejší :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anajisek*
Datum: 07.09.13 14:41

Tak to já právě ty taneční nechci.

Od: vlasatec*
Datum: 07.09.13 14:46
Kamarádku nechceš, taneční nechceš, zkus ještě soukromého lektora. Ale to předpokládám taky nechceš.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 15:12
avatar

Zdravím,
i "dřevo" se může naučit tančit. Ale sama se to budeš učit poměrně těžko. Ono není ani tak problém naučit se kroky, ale pak to uvést do praxe.
V podstatě jsou 2 typy partnerek:
1) partnerka se nechá "vést" partnerem - ideální stav, parnerka vůbec nemusí umět tančit, dobrý tanečník si ji povede (zjednodušeně se dá říct, že tlakem ruk v klasikém držení) tak, jak bude chtít a potřebovat a ona bude dělat správné kroky ani nebude vědět jak - předpokladem je tanečník, který umí "vést"
2) parnerka se nechce nechat "vést" - pak musí umět kroky. Pomůže dobře vedoucí tanečník (partner).

Doporučil bych pokusit se najít dobře tančícího (a dobře vedoucího) muže (zkusil bych třeba navštívit nějaký klub závodního tance) a zkusit si s ním, jaký jste typ. Pokud první, máte vyhráno - nic se učit nemusíte, stačí pak na plese nemít smůlu na partnera, co neumí tančit.

Na závěr si dovolím jedno moudro, které jsem si kdysi dávno odnesl jako poučení od jednoho tanečního profesionála (kromě jiného dělal porotce na tanečních soutěžích) - "Partnerka je pouze doplňující element páru" - přeloženo: "když nebude partner umět tančit a hlavně partnerku vést, sebelepší partnerka s tím nic neudělá".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.09.13 18:14

Taky nás učili, že každý tancuje sám za sebe. Pokud se neznalá partnerka nenechá vést a táhnu ji jak pytel brambor tak vypadnu z krokových variací i já.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.09.13 17:45

Sežeň si DVD Taneční desatero. Perfektní i pro naprosté tupce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 07.09.13 18:01
avatar

Sama bez partnera se naučíš těžko, je to stále jen teorie.
Zkus poprosit nějakého chlapa, který tancovat umí, ať Ti dá pár základních lekcí, pak už kroky nezapomeneš. Taťka, bráška, děda, soused, kamarád...

doplněno 07.09.13 18:06:

@ronyx: sorry, ale s tím závěrečným moudrem moc nesouhlasím.
Moje o pět let starší ségra vedla se svým bývalým manželem taneční kurzy a pokud "pan mistr" nemohl, ségra "použila" mne. V té době jsem uměl jen základní kroky k základním tancům, ale tím že jsem se nechal ségrou vést a do správných kroků "nacpat", mohli jsme spolu bez větší přípravy předvádet i složité figury celému tanečnímu kurzu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.