Hudba na svatbu - valčík, polka

Od: Datum: 06.09.13 22:00 odpovědí: 4 změna: 07.09.13 18:30
avatar

Ahoj, zítra pouštím kamarádce hudbu na svatební hostině a kromě toho co mám bych potřeboval pár tipů na nějaký vhodný valčík a polku. Pokud máte nějaké nápady, budu Vám vděčný :) díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.13 22:14
avatar

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.09.13 10:31
avatar

Zdravím Miki, vyberu lidovky z našeho repertoáru:).

Polky:

Ty falešná frajárko, Čtyři páry bílých koní, Jetelíček u vody, Javorinka šedivá, Jedna růža dvě růže, Proč ta sova tolik houkala, U našeho mlýna, Břeclavská kasárna, Co jste hasiči, Kdyby ty muziky nebyly, Škoda lásky, Ta naša kapela, V tom kyjově na rohu, Ale ne.

Valčíky:

Morava (krásná zem), Tulipány z Amsterodamu (waltz), Láska nehněvaná, Tuláček, Okolo Seče, Já jsem malý mysliveček, Na tý louce zelený, Černý cikán, Horo, horo, vysoká jsi, Když jsem k vám chodíval, Ta naše písnička česká,.

doplněno 07.09.13 11:02:

Aha:), děkuji, mám to zapsané pod valčíky. Oni na to všichni tancují valčík, i na ty Tulipány. Nikdo to neřeší:).

doplněno 07.09.13 11:26:

Aspoň mi to o Tulipánech celou dobu tvrdí kolega. Ať dělám, co dělám, moc rozílů valčík/waltz nevidím :D.

Ale že by všichni šlapali zelí, to bych netvrdila. Naopak, když hrajeme lidovky, je leckdy na parketu víc lidí, než na rokárny. Někteří to umí, zvlášť ti starší, jiní holt méně:) Ale hodně vidím mladé páry, jak se snaží, a vcelku jim to i přes leckdy šílenou topornost jde:)

Ne jako kamarádovi, kterému jsem dělala stárkovou, a který mi u sóla pod májou řekl "já polku neumím, tancuj to jako valčík":D No blbec:D.

doplněno 07.09.13 16:03:

Tož sice nevím, kam chodíte:), ale na svatbách tancují lidovky staří mladí. Jasně, že spousta lidí stojí u baru, ale také spousta lidí tancuje. A je také rozdíl, jestli je to právě nějaká svatba, nebo hraní v klubu. Pokud bychom zahráli v klubu, kde se schází zmalované paničky a frajírci, nějakou sambu, tak nás asi přístě nepozvou:)

Ale jen polku nebo valčík, nějaké foxtroty a čača dneska lidi moc nebere a z parketu spíše utíkají. A protože si nás platí, aby se na parketu bavili a co nejvíc si zatancovali, takovým tancům se vyhýbáme. Max. nějaký ten rokenrol, výjimečně si taneční fajnšmekři přidou říci o čaču, ale to tak jednou za rok.:) Jinak valí Jahody mražený, Kabáti a AC/DC:D.

doplněno 07.09.13 18:19:

Vůči poslednímu Vašemu příspěvku se musím ohradit. Možná to tak kdysi bylo, ale dnes se plesy Štraussovým valčíkem moc nezahajují, postačí k tomu i jiné valčíky a lidovky. Stejně jako se do tanečních už moc nenosí bílé rukavičky. A také máte druhy plesů - pokud hrajeme rockový ples, nebud cpát posluchačům polku, ale nacpu tam právě Kabáty nebo Teamy. Netřeba je nazývat negramoty, když neobdivují vážnou hudbu. Nehledě na to, že většina kapel má široký záběr sestávajíí se z mnoha žánrů a mnoha stylů, takže nehrozí, že budou Kabáti celý večer:) Teď nás například čeká taneční, takže pilujeme právě samby, foxtroty nebo čaču.

Nebudu tajit, že dua, tria i vícečlenné kapely jsou především komerční. Ano, hrají za peníze, a pokud si je pořadatel pozve, tak také čekává, že budou hrát i na přání, aby se hosté bavili a mohli si i zablbnout. Je rozdíl, když s pozvete dechovku, a když přijede normální kapela krající úplně všechno. Většina akcí je totiž různě po vesnicích (zvláště plesy, obecní i jiné), a tam si holt na honoraci nikdo nehraje a nikdo znechuceně neodejde jen proto, že jako první skladba nezazněl onen Štraussův valčík.

Také bych je nenazývala hudebníky šumaři jen proto, že hrají v jiném duchu, než máte rád.:)Sto lidí, sto přání na píseň. A pokud onu píseň hrajeme, proč ji nezajamovat:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.09.13 10:56

Ten poslední je taky waltz. Otázka je, že to nikdo netančí. Respektive tančí, ale nemáto s waltzem nic společného Ještě tak s bídou valčík. Ovšem křížený vlevo, bída. Navíc ani valčík nepoznají. Třeba "Čas růží"

doplněno 07.09.13 11:13:

Ty tulipány nevím nevím jako waltz. Takhle krásná je Neapol to ano. Záleží na hudbě. Jedna prasácká hrála i Ztrácím svou lásku ve 4/4 rytmu. A Ta naše písnička to by se Hašler divil jako valčík.

A že to nikdo neřeší, to je ono. Všichni slintají nad Stardenc a na parketu šlapou zelí.

doplněno 07.09.13 11:59:

Polka je jediný tanec co vymysleli češi. O ní nemluvím. Jde o čaču,jive i ten waltz.

Pochpitelně waltz i valčík je ve 3/4 rytmu, jde o rytmizaci. Waltz je tak okolo 32 a valčík okolo 60 taktů za minutu. Takový Čas růží je někde uprostřed a alespoň mně se blbě tancuje. Waltz nejde a na valčík to nemá švih.

doplněno 07.09.13 12:10:

A tam co chodím je víc lidí na parketu třeba na Šenkýřku než na parketu. Při tom to je všechno sedmá životní dekáda.Ovšem pokud hudba ohlásí Foxtrot, Ča ča tak se všicni leknou. Když ale bez ohlášení hrají Je nás jedenáct a Děti z Pirea tak to nikomu nevadí. Při tom to je Foxtrot a Čača.

doplněno 07.09.13 18:07:

Však to je ono. Netvrdím, že polku nikdo netancuje, musí to být vyvážené. A zrovna tak jako se nevyplnilo, že nekuřácké hospody budou prázdné, tak není, prázdný sál kde hudba hraje všechno. Své posluchače si najde a pořadatelé je zvou stovky kilometrů z daleka. Ovšem místní šumaři kteří podlehnou několika uřvaným negramotům a hrají pro ně především Kabáty, tak o čem se bavit. Hlavně, že jsou prachy. Kvalitní muzikant který ví, že Hašler napsal Písničku jako waltz se stydí za to co ho okolnosti nutí, aby hrál. Kolikrát to je tlak i od pořadatelů. A co proboha na ty Kabáty tancují. Jaký to je taneční styl. Má to vůbec nějaký název. Pokud hudba nezahájí ples vznostným valčíkem od Štrause tak většinou stojí za prd a jen napomáhá k poklesu společenské úrovně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 18:30
avatar

Vcelku vhodná polka je : "Já Ti ho tam našroubuju".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.