Mam uhradit pojistný, který jsem ale platil

Od: Datum: 06.09.13 20:46 odpovědí: 3 změna: 06.09.13 21:49

Dobrý den,

dneska jsem si vyzvedl dopis z VZP, kde stojí, že od dubna minulého roku si neplatím zdravotní pojištění a mám ho tak uhradit společně s penále.

Problém je však, že od toho dubna jsem veden na úřadu práce. Dalším problémem je, že doba splatnosti je 9.9.2013. Nikoho nezajímá, že mi pošťačky nehází dopisy do mého kaslíku a tak si musim dopisy vyzvedávat sám. Nikoho nezajímá, že jsem neměl ani potuchy, že k tomuto nedorozumění mohlo dojít.

V pondělí musím na ÚP, mam ji tam předložit to vyúčtování s tím, aby na VZP rovnou potvrdila, že od dubna minulého roku jsem v evidenci ÚP?

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.13 21:32
Nech sí od pracáku vyjet potvrzení že jsi byl v dané době evidovaný a že to za tebe platili oni nebo trvej na tom ať sí to úřady vyřídí mezi sebou. Jsou za to placený.
Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 06.09.13 21:36

S těmi dopisy se nediv, kdyby se mělo čekat na potvrzení, že dotyčný převzal dopis, často by se nic nevyřešilo, protože by hříšníci schválně dopisy nepřebírali. Proto platí to pravidlo o doručení. Dopisy teď neřeš, stěžovat si na doručovatelky můžeš, až vyřešíš pojistné.

Jestli to stihneš, určitě se pokus vše dohodnout hned v pondělí. Jeden z papírů pro VZP by mohl být nějaký protokol o zařazení do evidence ÚP, jestli něco takového máš. Ovšem z něj se nepozná, že jsi v evidenci stále. Takže asi opravdu bude nutné zajít na ÚP pro potvrzení. Ale spíš bych ho chtěl dostat do ruky a osobně s ním do VZP zajít, než aby ho ÚP posílal sám. Aspoň budeš moci na VZP vše projednat osobně a dohodnout se s nimi na dalším postupu.

Každopádně až to skončí, chtěl bych potvrzení z VZP, že je veškeré pojistné uhrazeno.

doplněno 06.09.13 21:40:

Jo a taky osobní doručení do VZP bude určitě rychlejší a zřejmě by navíc šlo požadovat potvrzení o převzetí, aby se nemohli ohánět nějakými nedodrženými lhůtami apod.

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 06.09.13 21:49

Probém vidím v tom, že jsi v dubnu min. roku zdr. pojišťovně nenahlásil tvou evidenci na ÚP. Takže ústní jednání bude na ZP nutné.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.