Bolesti po stentu, kolice, ledvinových kamenů

Od: Datum: 05.09.13 17:29 odpovědí: 5 změna: 06.09.13 12:21

Dobrý den, mám 26 let a před dvěma týdny mě z ničeho nic chytl záchvat "koliky". Po převozu sanitnou mi v nemocnici našli ledvinové kameny v obou lednvinách a ještě v nějakém dalším orgánu (nůmůžu si ale vzpomenout kde).

Týden na to mě chytla další kolika a při této hospitalizaci mi v nemocnici do mě nasadili nějakou hadičku, kterou nazývají STENT.

Pochopil jsem že hadička je nějak dovedena do ledviny. Po pár dnech mě pustili z nemocnice.

Proti bolesti mi předepsali ALGIFENOVÉ KAPKY.

Dnes je čtvrtý den co mám vsobě tu hadičku, pořád mě to při močení bolí jak čert, bolest je v ledvině.

Běru si ty algefinové kapky a pak i paralen. Obojí 3x denně.

Musím si velice dávat pozor na to co jím a piju jelikož mám skoro celý den bolesti v té ledvině.

NĚKDY TO ALE VŮBEC NEPOMÁHÁ, NEVÍM PROČ ALE BOLÍ TO. Na stupnici bolesti z 1 až 10 je to tak 4-5.

Má tu někdo zkušenosti s tímto? Co vám zabralo, jaký režim jste dodržovali? Jak moc jste jedli a pili?

Co NEJÍST A NEPÍT?

DĚKUJI ZA RADY

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.13 17:39

Kolik kapek algifenu berete? Je tam dost široké roznmezí,kapky jsou tu dobré a účinné, mně stačívalo 17 kapek, ale může se prát o dost víc (píší 20-50, čtyřicet klidně,ale není to samozřejmě léčba, je to proti bolesti. A co vám udělali s těmi kameny? nějak je rozpouštějí, nebo plánují operaci? Myslím, že pít yste měla dost, ale otázka je, co. To dost záleží na tom, jakého složení jsou ty kameny, abyste nepila něco (nějakou minerálku, z čeho by se vám dělaly ještě víc, To by vám byli měli poradit, nejspíš čaj, ale i to berte, ode mne, s rezervou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.13 17:49

S bolestí moc neporadím... ale doporučuji - pijte plzeňskou dvanáctku, aspoň dvě za večer. 12° je zásadité pivo, které doporučit tchánovi lékař právě při ledvinovém kamenu. Tchán o vzal důkladně, vypil basu za večer:D, za tři dny byl kamínek venku.

doplněno 06.09.13 13:24:

V tom případě o tom informuji primáře nemocnice OL:) Děkuji.

doplněno 06.09.13 13:25:

Pokud to ovšem není myšleno tak, jako u citronu - je kyselý, ale v těle vyvolá zásaditou reakci. I to je možná případ plzeňské 12°.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.13 18:29

Tento problém jsem před léty měl a tak pouze můj názor.Ten stent ta zavedli proto aby se močové cesty rozšířily a kamínek se posunul do míst odkud ho mohou vytáhnout. Mě ho vytáli pod narkozou a na druhý den jsem šel domu. Bolest nic moc.Tak jsem byl poučen.Bolest může být spůsobena tím že se kamínek posouvá nebo tam máte zánět. Doporučil bych znovu navštívit urologii.Ale určitě Vás poučili.co dělat.v případě problému.

Datum: 05.09.13 19:09

Mám trochu jiné ledvinové problémy, ale stent jsem měla 3x. Pokaždé ho bylo potřeba předčasně asi po 3 týdnech vytáhnout. Měla jsem celou dobu řezavku, nebo možná jen pocity jako při řezavce, ale stent šel ven. Tehdy jsem se dozvěděla, že někdo nemá problémy vůbec žádné a chodí se stentem i půl roku, jiný ho nesnese vůbec.

Dlouhodobě užívám proti zánětům brusinkové tablety s manosou (ta je velmi důležitá), ale v poslední době mám pocit, že lepší než brusinky je pivo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.