RC ovládání - co je vše potřeba?

Od: Datum: 02.09.13 19:56 odpovědí: 3 změna: 05.09.13 15:44

co musí obsahovat a jak funguje RC souprava pro Rc model. vim že vysílač, vhodný přijímač, aku, regulátor (může být jeden regulátor pro více serv), stabilizátor napětí. ale už nevím jak to velé v modelu zapojit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.13 20:09

Regulator je důležitý především pro motor. Velikost (kanálů) přijímače je důležitá na pošet ovládaných serv, popř. jiných věcí v modelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 20:39
avatar

No, nepíšete, jestli jde o letadlo, auto, či loď. To není nepodstatné, například vysílače 35Mhz je možné používat pouze pro modely letadel! Krom toho i ostatní komponenty bývají odlišné, třeba letecký regulátor nemá zpětný chod, což se u lodí či aut zase používá. Obecně - tato problematika je veeeelmi široká, není to na pár řádků odpovědi. Ale stejně je nejlepší zajít za nějakým modelářem a zkusit s ním dát řeč. Sám modelařím už spousty let, takže vím, že málokdo odmítne dát radu (pochopiteně ne v okamžiku, kdy jde na přistání s dvoumetrovou maketou )

Ale k VAšemu dotazu - zapojení RC soupravy je pěkně shrnuto na webu lodičkářů :

http://www.mo-na-ko.net/lode-sestava2.htm

Pochopitelně - stále se , předpokládám, bavíme o elektrách - pokud by mělo jít o motor se spalovacím motorem, je zapotřebí ještě další vybavení - zatím jsem v tom Vašem výčtu neviděl třeba nabíječ - nabíjet se musí jak vysílačové baterie, tak baterie v modelu. Ale těch věcí kolem toho je opravdu ,,něurékom´´ kdyžtak zkustě přesnější dotaz, rád odpovím, co budu vědět.

avatar
Upozornění od sys clayman 05. 09. 2013 15:45:03
neodkazujte prosím obecně na jiný server. Přesný článek, který pomůže je fajn, ale jinak ne. díky
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 15:44
avatar

regulátor řídí motor a zároveň dává napětí do zbylé elektroniky prostřednictvím přijímače, u benzínových motorů je to samostatná baterie. Do příjímače se tedy zapojí regulátor a všechna serva - podle toho se říká kolik má přijímač kanálů, kolik dokáže obsluhovat serv, ačkoliv to nemusí být vyloženě jen servo, ale třeba jen nějaký přepínač (rozsvěcení světel, troubení, atd).

Regulátor tedy NEMÁ na počet serv žádný vliv, pouze přijímač/vysílač resp počet kanálů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.