Frekvence 1 - mystifikace vs zakony

Od: Datum: 05.09.13 09:11 odpovědí: 10 změna: 05.09.13 14:03

Zdravím,

chci se jen zeptat, jak je možné, že si může frekvence 1 dovolit celý loňský rok volat jakože "Karlu Gottovi", dělat že je to opravdu on a on odpovídal na různé i soukromé otázky a jak je možné, že za celý rok to nikde nikdo neuvedl, že se nejedné o Karla přímo ale jeho dvojníka? A letos to samé, co se týče Miloše Zemana? Vždyť Zeman je náš politik, v televizi a rádiu by mělo být z jeho úst řečeno jen to, co řekne opravdu, vždyť jen proto, že jeho dvojník řekne nějaký nesmysl, se kterým nemusí souhlasit třeba hned 5000 lidí, poťuká si na čelo a už ho nikdy nepodpoří. Ti co F1 poslouchají pravidelně, ví, ale ti, co si to pustí jen tak v autě jednou za týden, nemohou pochopit pravdu a realitu.

Na to není dneska žádný paragraf? Když se někdo bude vydávat za mě a mluvit mým hlasem a já budu slavná obobnost, nenadělám nic, ikdyž tam o sobě budu mluvit třeba jako že jsem něco uukradl atd? Děkuji za vysvětlením, právě teď to na F1 běží.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 05.09.13 09:28

Asi to těm dvěma nevadíí. Ti co si to poslechnou, si připomenou jejich existenci. Ale trestní oznámení může podat kdokoli.

Ohodnoceno: 0x

Od: imbecilobijec
Datum: 05.09.13 09:46

Právo na ochranu osobnosti a ochrana soukromí existuje, ale když se neozve daný člověk sám, tak to za něj asi těžko udělá někdo jiný.

Datum: 05.09.13 10:05

Je to možné především z toho důvodu, že většina lidí je schopna rozeznat vtip a nadsázku.

Ohodnoceno: 5x

Od: axus®
Datum: 05.09.13 10:33

Jak by asi rekla Jacintha Saldanha, nekteri toho ale schopni nejsou.

Datum: 05.09.13 10:16

Nemo iudex sine actore - bez žalobce není soudce

Od: nejsempravnize
Datum: 05.09.13 10:33

NESOUHLASÍM s vámi, že se neozvaly dané osoby, že není žalobce atd.

Loni jsem i slyšel něco o tom, že je chtěl Gott zažalovat, ale to mohou být i spekulace..

Každopádně bez spekulací, oni je mohli chtít zažalovat, ale tyto osoby mají své dobré právníky a ti jim třeba z nějakého důvodu řekli, že nemají šanci, tak k žalobě ani nedošlo.

Nesouhlasím ani s příspěvkem, že normální člověk rozpozná srandu a nadsázku. Kdyby to bylo mluvení jen tak o ničem, ok, ale jdou do detailů, dnes třeba Zemanovi volali do auta, jelikož má cestu do Zlína, opravdu tam jel, je to věrohodné. A opravdu nevím, jeslti by se Zemanovi líbila prezentace jeho rozhovoru, kde na sebe vyleje skleničku alkoholu v autě a hovor ukončí.

Kdo tohle slyšel a uvěřil, má ho za koko*a...

Od: k2
Datum: 05.09.13 10:39

Nevim, co jsou spekulace, ale co spekulace neni je to, ze Gott byl u nich v show hostem cca tyden zpet. Pokud mi neco vadi, popripade se chci s nekym soudit, tak urcite nepolezu do jeho poradu.

Od: buss®
Datum: 05.09.13 11:04

Tak se za ně bijte u soudu, nebo G a spol. napište, nebo to neposlouchejte, jako já. A pak se podívejte na rozsudek ohledně, noo, ten, Paroubek, v jeho postavení že to musí unést. Jinak ať sedí v kuchyni a neukazuje se národu. Pro ně je to reklama, byť negativní. Není problém si přečíst v tr. zákoníku, OZ a poradit jim.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.13 13:21

I odpověď, se kterou nesouhlasíš, může být věcná a snad i správná.

Ohodnoceno: 2x

Od: davidp*
Datum: 05.09.13 14:03

Dobrý den, politici a "celebrity" jsou takto parodováni na celém světě a jen nějaký jejich fanatický příznivec v tom může vidět problém. Jsou to tzv. osoby veřejného zájmu, na které se vztahují jiná pravidla osobnostní ochrany. Takové osoby vědomě vstupují do veřejného prostoru a musí se smířit s pravidly, které pro tento veřejný prostor platí.

David

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.