Styk otce s dětmi

Od: Datum: 04.09.13 20:52 odpovědí: 6 změna: 05.09.13 08:28
avatar

Prosím o radu...

S partnerem jsme se rozešli a on se chce přestěhovat do jiného města (cca 100 km)

Původně jsme byli dohodnutí, že bude moct dcery vídat bez omezení (máme oba nepravidelnou prac.dobu a tak bylo oboustranně výhodné neupravovat styk s dětmi soudně, ale pouze na základě ústní dohody, jak který z nás bude mít volno)

ale tím, že se rozhodl odstěhovat mimo město se situace mění, protože těžko bude dojíždět na odpoledne atd...

Ptám se proto, že se bojím, že mi navrhne variantu, že bude jezdit na víkendy do města kde bydlím a bude se mi chtít kvartýrovat do bytu, protože v mém městě nebude adekvátní bydlení mít.

Tomu ale chci zamezit! Jenže se bojím psychického teroru z jeho strany, že mu beru možnosti se s dcerami vídat atd..

Jsem ochotná je v pátek posadit na autobus, zaplatit cestu a on si je vyzvedne (cestu autobusem holky zvládnou) a v neděli si je vyzvednu já...

Napadají vás ještě jiné varianty? Nebo, jak mu mám vysvětlit, že je nepřípustné, aby u mě na víkendy bydlel?

Musím podotknout, že podobná situace už tu byla po rozvodu, kdy jsem měla dceru jednu, za kterou on skoro denně chodil, ovšem ve své podstatě chodil za mnou, měl dokonalou kontrolu a prostor pro manipulaci...Stejnou chybu nechci opakovat!

Jenže kde vzít sílu vzdorovat tomu, že bude ze mě dělat viníka, že mu zamezuju styk s dětmi?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.13 20:59
avatar

Zdravím, mám za to, že pokud nemá expartner u Vás v bytě přihlášené trvalé bydliště, tak tam nemá co dělat. Nemůže jen tak říct "já budu tady" a usádlit se Vám v obýváku. Vysvětlovat nemusíte vůbec nic, prostě řekněte jasné NE a diskuzi ukončete. Koho vpustíte do bytu, to je Vaše věc a pokud na Vá bude tlačit, musíte odolat. Už kvůli holkám. Krom ježdění busem vidím ještě přípustnou variantu, kdy on přijede autem a děti mu předáte rozhodně ne doma, ale na nějakém neutrálním místě - nádraží, park apod.

Pokud trvalé bydliště u Vás v bytě má, pak mu bohužel nemůžete bránit, aby do bytu vešel. Leda se obrátit na soud a prokázat, že Vás psychicky deptá apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.13 21:17
avatar

Ať si chlapec zaplatí hotel, nebo sedí v cukrárně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 04.09.13 21:46

Já bych holky do autobusu neposadila ani omylem. Cp když je na konečné ex nebude čekat? Nepíšete jejich věk - dovedou holky docestovat za světla zpět domů?

Děti si ex přebere ve stanovenou dobu třeba před vaším domem a nebo kdekoliv jinde a v určenou dobu je zase na smluvené místo dovede zpět. Je to jeho problém jak se dostane do svého bydliště a nebo ať víkend pobývá u vás ve městě v hotelu. To nechte na něm, neřešte to. Co je na tom nepochopitelné?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.13 23:25
avatar

Ex partner je třetinový vlastník bytu. Vyběhávám refinancování úvěru hypotékou abych odkoupila jeho třetinu. Tzn - zatím do bytu může kdykoli. Ale nejde ani tak o právo, jde o léta soužití s někým, kdo na vás hází vinu za všechno...tzn. bojuju se strachem, že ze mě udělá tu svini, která mu brání kontaktu s dětma...

Holkám je 10 a 6. Jsou hodně samostatné a šikovné. Představa, že je posadím na autobus, který je přímý, tak zvládnou dojet...o 100procentní spolehlivosti partnera, že je vždy vyzvedne včas přesvědčená nejsem.

Ale jak jinak to zařídit?

Datum: 05.09.13 08:15
avatar

Zdravím. Je to zase jen o domluvě mezi vámi dvěma. Já bych mu toto dala písemně (třeba i jen e-mailem a uložila si to) abyste měla případný doklad o tom, že mu ve styku s dětmi ani v nejmenším nadále nebráníte. Takže mu písemně navrhněte variantu, o které se zmiňujete zde _ buď děti posadíte na autobus a on Vám bude ručit za to, že si je vždy vyzvedne, nebo děti připravíte ke styku s ním u Vás a předáte mu je před barákem v domluvený čas a on Vám je zase v domluvený čas dovede a před barákem odevzdá. Klidně mu napište narovinu, že je pro Vás neakceptovatelné, aby kdykoli počítal s případným přespáním u Vás v bytě. Ubytování že si bude muset když tak řešit jinak. Že ho žádáte, aby respektoval i Váš soukromý život a nezasahoval do něho. Ale co se týče styku s dětmi, že jste ochotna vždy se domluvit a nebránit ani jemu, aby dětem. On by měl také počítat s tím, že se bude muset situaci podřídit a že chcete vést soukromý život, kde pro něho již není místo.

doplněno 05.09.13 08:38:

Není zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.09.13 08:28
avatar

Díky, hezky racionálně řečeno... Potřebuju jednat bez emocí (konkrétně strachu) a tahle rada mi nabízí řešení (jde opravdu především o psychiku, řešení znám - nechci ho dál ve svém osobním životě...ale někdy je strach z neúspěchu - tedy, že se nechám zmanipulovat k jeho podmínkám - paralizující)

díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.