Dluh za pobyt v nemocnici

Od: Datum: 04.09.13 17:32 odpovědí: 10 změna: 08.09.13 12:20
avatar

dobrý den, vždycky jsem poctivě vše platila, ale v téhle situaci... - na jaře si otec (87 let) zlomil nohu v krčku, odvezli ho do nemocnice, operovali, pak ho převezli do LDN, kde zemřel... zaplatila jsem účet z LDN, vyklidila byt, pohřeb splácím... ale když mi v LDN předali i účet z nemocnice předešlé, tak na to už prostě nemám - zatím se nic neděje, ale co s tím dluhem bude dál? vítě někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.13 17:57

nečekat a jednat s nemocnicí o splátkách.Pokud se začne ozývat ona sama,bude to podstatně dražší.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.09.13 18:07
avatar

Účty za otce platit nemusíte, ale měla byste věřiteli oznámit, až se bude konat dědické řizení. Neví ovšem, jestli je to vaše povinnost - sna to bude někdo vědět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.13 21:46
avatar

Já bych nečekal až dluh naroste. Nemáte-li právě peníze, řešil bych to s případnými dalšími dědici, vlastními dětmi, známými apod. Také byste mohla odmítnout celé dědictví, tím by na vás dluh nepřešel. Ale pochybuji, že by to bylo výhodné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.09.13 09:35

Já bych se zkusila zeptat na zdravotní pojišťovně Vašeho otce. Jinak mě tato otázka dost zaskočila, to je hrůza čeho jsme se to dočkali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 07.09.13 10:23
avatar

"mindo", rozhodně začněte jednat s nemocnicí. Domluvte se buď na splátkách nebo na dědickém řízení. Jde o to, aby nemocnece dluh neodprodala druhému subjektu, např. nějaké vymahačské firmě. Nedopusťte, aby byla uvalena exuce na majetek v dědictví po otci. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 17:27
avatar

Řekl bych, že kdyby nemocnice zkusila exekuční řízení, tak je každý soud odkáže na dědické řízení. Když na nás zkoušela něco podobného pojišťovna, tak byla odkázána na notáře, aby nechali znovu otevřít dědické řízení a vše vyšumělo. Pravda ovšem je, že v našem případě nebyl žádný majetek.

doplněno 07.09.13 21:14:

Aby začlo růst penále, museli by napřed doručit nebožtíkovi fakturu. A tady by těžko argumentovali fikcí doručení když prokazatelně nemá žádnou adresu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 18:37

Tady jde spíš o to zda může někomu zemřelému růst nějaké penále.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 12:20

tak faktura by měla být vystavena a předána nebožtíkovi při překladu z nemocnice do LDN, tedy v době, kdy ještě nebyl nebožtík. a myslím, že i kdyby vystavená nebyla, tak povinnost kdy a kolik platit vyplývá přímo ze zákona (pokud se jedná o regulační poplatky), takže by nejspíš vystavení - nevystavení faktury až takovou roli hrát nemuselo. ale jinak co se týká penále tak nevím, ale měla jsem za to, že obecně by penále by mělo být počítáno maximálně ke dni úmrtí? a dluh nebožtíka že by pak měl být součástí dědického řízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 07.09.13 20:36
Ja hlavne presne nechapu, za co vlastne nemocnice posila ucet? Je to ta 100,- za denni pobyt v nemocnici, nebo co to vlastne chteji zaplatit? *nevi*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 12:00
avatar

Hlavně nedělejte mrtvého brouka a nenechte to dojít do špatných konců. Pokud se s dotyčnou nemocnicí spojíte, vysvětlíte svou situaci a budete ochotná přistoupit na splátky, budou vidět, že máte zájem dluh uhradit. V opačném případě by to mohlo přijít až k vymahačům. A jinak - tatínek měl třeba víc dětí, které by se mohly podělit o ty poslední výdaje. Když vy splácíte pohřeb, což také není zanedbatelná částka, co kdyby si tu nemocnici vzal na starost bratr nebo sestra, pokud je máte? Ubylo by Vám výdajů i starostí. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.