Jak žalovat nemocnici

Od: Datum: 08.08.13 10:38 odpovědí: 15 změna: 14.08.13 22:40

dobry den chtela bych se zeptata jak postupovat v Plzenské nemocnici mi zemřel otec dne 25.6.2013 ale dali nam to vedet až za 21 dni takže 16.7.2013 dekuji za odpoved Strapkova

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janaa*
Datum: 08.08.13 10:47

Očividně jste tatínka často navštěvovali.. Uprímně nevím za co chcete žalovat, nebo si jen namastit kapsu :(

Ohodnoceno: 0x

Od: janaa*
Datum: 08.08.13 10:55

Promiňte, ale Vy máte jednoho otce, kvůli kterému jste skoro měsíc nezvedli ani telefon, nemocnice má stovky jiných povinností. Upřímnou soustrast.

Od: 12*
Datum: 08.08.13 12:19

bohužel tatínka jsme nenaštěvolali protože jsme si mysleli že je bud v umelem spanku nebo neco jinak jsme čekali že se nam brzo obeví ale za 21 dní se nam ozvali tak to meli udelat dříve matka je nemocna 16 teho nam to oznamili a 18 teho nam prisla na co umřel

Od: ifkali*
Datum: 08.08.13 14:26

Jako sanitářka vím, že umělý spánek, není důvod nenávštěvy...

Datum: 08.08.13 10:48

A vy jste nechodila otce navštěvovat a nezajímala jste se jak se mu daří?Divné ...

doplněno 08.08.13 13:58:

To rozhodně není omluva, že byl u umělém spánku ,abyste nemohli do nemocnice zajít ...promiňte ...zamyslete se nad svým chováním a pak teprve se rozhodněte jaké kroky učiníte. Věřte, že vy budete pak vypadat -jako ti co se provinili. Zdravím .

Datum: 08.08.13 10:48

V prvé řadě upřímnou soustrast.

K otázkce: Nejlépe si vzít právníka a poradit se sním. Problém, je že nevznikla žádná škoda, tak je otázka co chcete vysoudit. Doporučil bych nejpreve zažádat o vysvětlení nemocnice, tzn. proč to tak bylo. Nemocnice dnes už nezasílají telegramy ale posílají sms nebo použíají jiné služby a ty nejsou vždy 100%, bohužel pokud jste např zadali špatně kontaktní údaje nebo vás na nich nezastihli nedá se nic dělat, nemocnice nenajímají detektivní agentury. A když jste se 21 dní s otcem nepokoušeli nijak spojit nebo ho nvaštívit tak jste asi z daleka...předpokládám...

Takže si nechte zaslat vyjdření nemocnice popř. zřizovatele (kraj, ministerstvo?) a poté zvažte právní kroky, ušetříte tím čas i peníze pokud se zjistí že nedošlo k legislativnímu pochybení.

Datum: 08.08.13 11:18

Je to divné, opravdu, že Vám nedali vědět. Ale buď jste hodně zdaleka, nebo jste se o tatínka moc /či vůbec/ nezajímali. I kdybyste zdaleka byli, není na to omluva, to jste 21 dní nedokázali zvednout telefon, abyste se aspoň přeptali, jak se mu daří? Stálo by to pár korun za volání a 5 minut času. Myslím, že jste o něj valný zájem neměli. Co je ale divné - když dá někdo starého člověka do nemocnice či do nějakého sodiálního ústavu /LDN, důchoďák/, pokaždé s příbuznými sepíší, kdo se postará a hlavně ZAPLATÍ pohřeb v případě úmrtí. Aby to nezbylo na ně. Příbuzní to musí podepsat. To jste nedělali? Proto se nezlobte, ale být Vámi, někde v koutě bych se pořádně vystyděla. Kdo za Vás tatínkův pohřeb zaplatil? Už tím jste se dost zahojili a bylo by mi trapné žalovat nemocnici. Za to, že udělala něco, co povedení příbuzní neudělali, přestože to bylo jejich povinností. Kdybyste občas projevili kapku zájmu, věděli byste, jak to s tatínkem je a nyní byste nemuseli žalovat. Nehněvejte se, ale já bych Vám přidala navrch pořádnou pokutu. Vím, jak ti staří lidí bez zájmu nejbližších strádají, jak je to bolí. Máme totiž 88,5 letou babičku. A přála bych Vám, abyste nikdy nikde neskončila tak sama, jako stará nepotřebná jarmara, že by se o Vás 21 dnů nikdo z rodiny nezajímal. Jaga.

doplněno 08.08.13 13:45:

Čtu to znovu, vzpomínám a tečou mi slzy do klávesnice. Mně umřel můj milovaný táta v roce 1974, pouhý den po mé úspěšné maturitě. Měla jsem hlavu plnou plánů, bylo mi krásných 19 let. Tátovi bylo 49, první a také poslední infarkt. Šlo to hrozně rychle. Kromě mě zůstala 12 letá sestra, 42 letá matka, která se následně zhroutila. Z mých plánů nezbylo nic. Kéž bych se prima tátou mohla těšit ještě 20, ještě aspoń 10 let. I k oltáři mě pak vedl místo něho můj strýc. *plac*A proto nedokážu, nezlobte se na mě, pochopit takové lidi, které odloží někam člena svého rodiny jako rezavá propálená kamna a nikdy se nezeptají aspoň doktora na jeho zdravotní stav, když ten nemocný třeba sám nemůže mluvit. . Já bych tehdy dala za tátu vlastní život, kdyby to šlo a kdybych ho zachránila. A někdo čumí 3 neděle a neví o svém příbuzném zhola nic. A když se to konečně doví, ještě má tu drzost a chce žalovat nemocnici. Ano, je stále horší doba, jsou stále horší lidé. Kam až tohle povede, řekněte mi.

Datum: 08.08.13 14:32

Z předešlé praxe a práci sanitářky nám ve všem špitálu bylo vždycky jasno, kdo o dotyčného zájem jeví, či nikoliv.

Od té doby , kdy jsem viděla radost člověka, že ještě může třeba i pod sprchu, ačkoliv ho tam dovezeme a on se ani nemůže už hnout, jsem radikálně přehodnotila žebříček hodno žovotě a hodně mně to v životě posunulo vpřed, niukdy mně toubíjelo, ba naopka den co den, co vteřinu co vteřinu jsem si uvědomovala, jaké já mám štěstí , jaké já mám možnosti v životě, jak já můžu pomoct a jak za mnou a taky o mně moje rodina a moji nejbližší stojí.

doplněno 08.08.13 14:35:

Omlouvám se, ale taky mám slzy v očích, a neudělala jsem korekci příspěvku, než jsem ho odeslala, snad to přelouskáte...)), ale taky mně to dokáže nadzvednout ze židle, když se někdo chce soudit, ale xxx dní ví o dotyčném a jeho životě prd, až kde jde o chechtáky, tak dokáže psát na net a informovat se a být najednou časově ve střehu...

Takže jak žalovat nemocnici?Jak jinak, než ----přes právníka---, zbytek tady zde je veřejné mínění o tom všem.

Datum: 09.08.13 09:31

Ifkali je to jak píšete, zdravý si neumí představit co je to za radost nemuset na mísu ale dojít si na záchod, když mě prvně manžel zavezl do sprchy zvedlo se mi sebevědomí o 100%..

Datum: 08.08.13 13:25

Jak žalovat nemocnici?

Přes právníka.

doplněno 08.08.13 13:27:

Souhlasím se všema příspěvkama, kde bylo uvedeno, že byl projeven nezájem z Vaši strany, jak se mu daří, ale když jde o žalobu, tak to budete určitě dochvilná.

Datum: 08.08.13 16:03

Kdy má váš tatínek výplatní den důchodu? Že každého 15. v měsíci?

Od: ellen*
Datum: 08.08.13 16:47

V Plzeňské nemocnici nedávno zemřela moje babička. Pokud vím, tak prvních pár dní tam nechávají zemřelého zdarma, a pak, když nikdo nezařídí převoz, tak už je to docela drahé, možná až tisíc korun za den. Což je nejspíš důvod proč to tazatelku nakrko, že jí nedali vědět dřív a teď to musí zatáhnout.

Datum: 09.08.13 09:27

Vašeho otce je mi líto, když jsem v umělém spánku a na ventilaci byla já, proseděl mi manžel s dcerou mnoho hodin u postele (sestřičky říkaly neb já si to nepamatuji) vy jste za otcem nešli a asi ani nebylo nahlášené koho má špitál informovat, jinak by to jistě udělal, možná vám i volali a vy to nevzala a nenamáhala se zavolat zpět a informovat se na otcův stav. Za co je chcete žalovat, za vlastní nezájem?

Datum: 09.08.13 14:42

Zdravím, nezlobte se, ale zdá se mi, že byste rádi žalovali jen pro oklamání špatného svědomí. Odpovězte si tímto svědomím pravdivě na otázky:

Zajímali jste se o otce? Na vzdálenost se nevymlouvejte, jistě máte celá rodina telefony. Ani hluboké kóma není důvod k měsíčnímu nezájmu.

Měla nemocnice informace, koho v případě smrti kontaktovat? A pokud ano, ptali jste se, proč vám to sdělili až měsíc po smrti otce?

Od: hana*
Datum: 14.08.13 22:40

A byli jste tam uvedený na příjmu jako příbuzní,zajímali jste se o to, informuje se jen jeden člen ne celé příbuzenstvo,nemocnice léčí a mají spoustu jiných taky zbytečných papírovacích věcí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.