Rodičovská dovolená-umístění dítěte do školky

Od: Datum: 04.08.13 18:47 odpovědí: 4 změna: 05.08.13 17:21

Pobírám rodičovský příspěvek podle staré varianty a to na 3 roky. Od září půjdu do práce, rodičák mi končí 1.2. Dceru chci umístit do soukromé školky na víc než 5 dní v měsíci. Nevím, jak je to u soukromých školek, tady také platí to, že mohu umístit dítě jen na 5 dní v měsíci, když nechci přijít o rodičovský příspěvek?Nebo si musím změnit na novou variantu rodičovský příspěvek,děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.13 19:43
avatar

Doporučila změnit na novou variantu. U staré byste musela každý měsíc dokládat potvrzení školky o návštěvě.

K RP a RD: Jestli nastupujete do původního zaměstnání, skončí automaticky RD (nelze souběžně pracovat a zároveň čerpat volno od zaměstnavatele). RP můžete pobírat i při práci.

doplněno 04.08.13 20:22:

Podle staré varianty nesmí dítě navštěvovat předškolní zařízení. Dítě od 3 let věku může navštěvovat předškolní zařízení na 4 hodiny denně nebo 5 celých dnů v měsíci.

Po skončení každého měsíce budete muset úřadu práce muset doložit potvrzení školky.

Až podle nové varianty může dítě od 2 let věku navštěvovat předškolní zařízení, nerozlišuje se, zda státní/obecní či soukromé, (státní dotace dostávají všechna zařízení).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lea296
Datum: 04.08.13 19:50

Nenastupuji, jdu pracovat do jiného zaměstnání. Jde mi o to, že když změním na novou variantu, tak přijdu asi o 14 tis, ted je ta částka 22O tis a dřív byla vyšší. Právě, že to bude soukromá školka, kterou si budu platit,tak nevím jestli se to vztahuje i na soukromou školku.

Datum: 05.08.13 15:59
avatar

Platí toto pro všechny typy školek. Nemůžete prostě pracovat, dítě mít ve školce a brát současně mateřskou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 05.08.13 17:21

Záleží na tom, jak která školka co hlásí. Před prázdninami mě ujišťovala ředitelka státní školky, do které má v září nastoupit můj dvouapůlletý syn, že dnes už nikdo nic nehlídá. To byla její odpověď na moji otázku, jak je to s docházkou, když budu pobírat rodičovský příspěvek. Stejně jediná sankce je vrácení příspěvku, který byl vyplacen neprávem, takže bych to se soukromou školkou klidně riskla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.