Střevní viroza

Od: Datum: 02.09.13 18:57 odpovědí: 2 změna: 03.09.13 07:04

Dobrý den,potřebuji poradit a to s tímto problémem.Dnes v noci mě postihla střevní chřipka, zvracení, průjmy.Nebyla jsem schopna jít do práce, ale nemohla jsem dojít ani k lékařce.Nevíte, jak je to s tím, že když půjdu k lékařce až zítra, zda mi dá paragraf na ten 1 den nebo nemocenskou?Dovolenou si vzít nemůžu, poněvadž už žádnou nemám.Děkuji vám všem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 02.09.13 19:28

Dobrý den.

Lékařka Vám může zpětně vystavit doklad o pracovní neschopnosti. Bohužel tento den budete mít sice omluvený, ale neplacený. Prvních 21 kalendářních dní platí náhradu za nemoc zaměstnavatel, a to pouze za plánované směny, přičemž první tři dny (směny) jsou neplacené.

Řešením by bylo, jak říkáte, vystavení "propustky" - potvrzení o návštěvě lékaře (ošetření). Nevím, bude-li lékařka ochotna tento doklad vystavit a uzná-li Vám ho zaměstnavatel. Náhrada ve výši průměrného výdělku za návštěvu lékaře přísluší za dobu nezbytně nutnou. Už jsem se ale s celodenní propustkou setkala a problém to nebyl. V podstatě je to na domluvě mezi Vámi a lékařkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 07:04
avatar

V takovémhle případě vždycky zavolejte obvoďákovi a dohodněte se, jak máte postupovat. Jezte banány, ty zpomalují peristaltiku střev. A hodně čaje. Opravdu hoooodně. Vypláchnout střeva a čajem dezinfikovat a také pro dodání tekutin, které se ztratily se srajdou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.