1xOtec manipuluje dceru proti mě

Od: Datum: 01.09.13 16:34 odpovědí: 9 změna: 02.09.13 00:31

Mám dotaz,rozvádím se,soud o dítě už proběhl,mám dceru v péči a otec se může vidět s dcerou kdykoliv taková byla dohoda,ted nastal problém,Jeho mladičká přítelkyne nemuze mít děti,dceru mi zmanipulovali tak že jí řekli aby u nich bydlela,ukázali jí školu,O mě jí povídali samé špatnosti,dcera mi nakonec vše řekla,Nechci aby dcera jezdila k nim,nezakazuji aby se stýkala s otcem otec za ní může kdikoliv přijet,vzít ji na vylet nebo procházku,do cukrárny,ale otec se ted začal bouřit a chce na mě poslat sociálku,chce aby dcera jezdila k nim,vím že když jí tam pustím začne vše zase dokola,budu pak dávat dceru 14 dní dohromady,nakupujou jí drahé dárky,říkají jí o mě samé špatnosti,dali jí číst sms které jsem psala prostě dceru manipulujou,mám nějakou šanci u soudu pokud bych si zažádala o úpravu jak se bude otec navštěvovat s dcerou?a to kdykoliv bude otec chtít ale bez přítomnosti jeho přítelkyně která mě dokonce dala do blokace u dcery v telefonu abych se k ni nedovolala nebo ji vzala tel.a cetla moje sms a odepisovala za dceru


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.13 16:37
avatar

Rozhodně bych se proti takovému svinstvu bránila. Uchovejte veškeré sms, maily - pokud jsou, a obraťte se na soud. Kolik je dceři? Vzhledem k věku, pokud už je dostatečně zralé a schopné samostatné úvahy, soud přihlíží i k výpovědi dítěte, což může být ve Váš prospěch.

doplněno 01.09.13 16:39:

Doplním - určitě se před dcerou zdržte urážek, pomluv a negativních výroků na otce. To by mohlo jen uškodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jita*
Datum: 01.09.13 16:41

dceří je 10 let,nemam sms vse mazu aby dcera necetla co pise,dcera byla u psychologa at tam vše řekla,problém je že otec jí volá a slibuje drahe darky kdyz se k nim nastěhuje,Je to dítě,,,,co dodat,trvalo mi 14 dni nez se začala zase chovat normálně když byla u něho

Datum: 01.09.13 17:01
avatar

Nic nemažte! Uvědomte si, že každá taková sms hraje pro Vás. Možná by se takové sms daly ještě vytáhnout od operátora, to netuším. Soudu bych určitě dala kontakt i na onoho psychologa, může vypovídat coby svědek. Předpokládám, že dceru by měl vyslechnout soudní psycholog pro děti - sice to není úplně příjemné, ale obávám se, že nezbytné.

A řešte to co nejdříve. Čím déle budete čekat, tím to pro dceru bude horší. Pokud máte i daší svědky, jak se exmanžel a ta jeho chová, neváhejte je kontaktovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.13 16:55

možná by někdy neškodilo, kdyby dcera věděla co otec píše

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 01.09.13 17:16

Dobrý den,

hlavně zjistěte, proč chce dcera jezdit za otcem. Nemusí to být výsledek nějaké manipulace, ale tím, že se tam cítí z nějakého konkrétního důvodu lépe. Neměřte neustále, kolik hodin je u otce a kolik u Vás. Nemá to smysl. Když jí budete dobrou mámou, nemusíte se bát, že byste o ni přišla. Vysvětlujte ji, ale nebojujte s otcem a její přítelkyní. Ukazujte dceři, že jste její oporou a vzorem. Nedělejte z Vašeho okolí válečnou zónu.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jita*
Datum: 01.09.13 18:19

vy jste to nepochopil,dcera mi sama řekla že jí jeho přítelkyne vzala mobil a psala za ni sms mě,dcera mi sama řekla že otec jí říkal že jsem špatná a u něho bude mít vše,že jí koupí pc prostě vše když bude bydlet s ním,to považuju za manipulaci,u psycholožky mám velice dobrý posudek,o dceru se starám vzorně,Nebylo to poprvé co jí takhle navádeli proti mě,dcera vždy když se zhruba po 14 dnech uklidní tak mi to řekne.

Od: uska®
Datum: 01.09.13 22:12

Požádejte soud znovu o úpravu styku s tím, aby styk byl přesně dohodnut a ne neomezeně. Vše u soudu se bude projednávat a dcera zvládne vypovídat taky. Nebojte se, děti zvládnou kolikrát víc než dospěláci.

Napřed ex souhlasil s vaší péči o dceru a copak jste se tak změnila, že nyní chce dceru k sobě? Jen ať pěkně popovídá soudu, že jeho přítelkyně nemůže mít děti atd...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pinkulinka*
Datum: 01.09.13 17:40

Tady je každá rada drahá. Ale i na takové situace existují odborníci, kteří poradí dobře. Doporučuji vyhledat ve Vašem okolí poradnu pro vztahy dětí s rodiči při (a po) rozvodu. Takovou poradnu provozuje i Fond ohrožených dětí. Je dobré s nima v takovýchto případech navázat komunikaci. Může se to hodit i při případném řešení sporu u soudu. Zde se ukáže ochota, či neochota otce situaci skutečně řešit ve prospěch dítěte a ne ve prospěch jednoho z rodičů.

Přeji Vám mnoho štěstí. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.13 00:31
avatar

Dobrý večer, Jito, rozumím Vám, že Vás současná situace trápí, a že byste ji ráda změnila.

Neradila bych však poštět se do boje s otcem Vaší dcery.

Oba jste dospělí, oba máte dceru rádi a oba, ač se Vám to tak třeba momentálně nejeví, pro ni chcete to nejlepší. Podle mne se jenom lišíte v názoru na to, co pro ni je nejlepší.

Zkuste v zájmu své dcery "překousnout" vše, co se doposud odehrávalo při návštěvách u otce. Zkuste se s ním sejít, promluvit si s ním a na něčem se s ním i za cenu kompromisu dohodnout. (Podle mých zkušeností může dobře nebo uspokojivě fungovat jen to, na čem se rodiče dohodnou.)

doplněno 02.09.13 00:32:

Oprava: ... pouštět ...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.