Konec rodičovské dovolené

Od: Datum: 31.08.13 23:28 odpovědí: 1 změna: 01.09.13 01:36

Dobrý den,

v březnu 2014 mi bude končit rodičovská dovolená. Práci jsem měla na dobu určitou. Jaké mám možnosti, když vím, že mi dítě do září 2014 do školky nevezmou. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.13 01:36

Vaše rodičovská dovolená (RD, volno od zaměstnavatele) skončila spolu se zaměstnáním. Po skončení zaměstnání a RD jste rodičem pečujícím celodenně o dítě a pobírajícím rodičovský příspěvek (RP, sociální dávka).

Já bych situaci řešila změnou rodičovského příspěvku, který můžete pobírat až do 4 let věku dítěte.

Případně můžete zůstat s dítětem doma i po skončení výplaty RP, jenom byste se musela na zdravotní pojišťovně nahlásit jako rodič pečující celodenně o jedno dítě do 7 let nebo o dvě děti do 15 let.

Na úřad práce se můžete zaregistrovat, až budete uchazečem o zaměstnání, tedy až budete mít vyřešeno hlídání, abyste mohla třeba hned další den nastoupit do zprostředkovaného zaměstnání.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.