Kdy dát dítěti první botičky

Od: Datum: 31.08.13 10:36 odpovědí: 6 změna: 31.08.13 20:28
Dobrý den,myslíte že je správné dávat dítěti,10 měs.ještě samo nechodí,botičky.Chodí s pomocí,ale většinu času leze po čtyřech.Jaké by jste doporučili první botičky?moc děkuji za příspěvky
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 31.08.13 10:52

Rodiče dříve nebo později začnou řešit otázku, kdy by vlastně měli dítěti koupit jeho první botičky. "První obuv s klidem kupte dítěti až tehdy, když začíná trávit převážnou část dne na vlastních nohou a především, začíná-li chodit ven," radí odborníci od Bati. Dnešní maminky mají často sklon pořizovat obuv dětem příliš brzy _ možná z důvodu nezkušenosti či s ohledem na módu. - http://www.vitalia.cz/clanky/prvni-boty-pro-dite/

Ohodnoceno: 0x

Od: xixi*
Datum: 31.08.13 11:02

Botičky by mělo dítě dostat ve chvíli, kdy více chodí než leze. Kupujte kvalitní botky, v tom vám trochu pomůže Žirafka (více třeba zde), nekupujte boty nošené a nekvalitní (u vietnamců, na tržišti). Nespoléhejte na číslování bot, mám zkušenost že velikost 22 v jednom obchodě je jinde velikost 24, takže nutnost je zkoušet. A pozor, děti rádi krčí prstíky při zkoušení bot. První botky se nám vyplatili Essi, pak jsme přešli na Fare.

Datum: 31.08.13 11:26

Dobrý den. Je botička a botička. Lehké textilní bačkory s pevnou podrážkou rozhodně neuškodí - pomůžou při stabilitě, když už se prcek začíná stavět třeba o nábytek. Ale hlavně: zvyká si, že má něco na nohách a potom je mnohem lehčí přechod na botky pevnější - u každé botičky sledujte, jestli mají pevný opatek a noha je v nich upevněná a nelze je jen tak skopnout bez rozvázání či povolení suchých zipů.

Pokud ještě nemáte ani bačkorky, zkuste se v obchodě porozhlédnout nejen po našich českých, ale i po značce Befado. Jsou vyráběny v Polsku, ale certifikáty mají i naše české.

Přeji spoustu pevných krůčků... :)

Datum: 31.08.13 19:36

Já mám úplně opačný názor, než Mona. Dcera dělává přednášky ve Školičkách a Klubíčkách, je fyzioterapeutkou a pracuje s dětmi už mnoho let. Když jsem chtěla já koupit vnoučkovi botičky, papučky, zakázala to. Říkala, že když je pevná podrážka, dítě při lezení vytáčí špičky, v nepoddajné botě, naprosto nevhodným způsobem do stran až tak, že má kotníky na zemi. A mělo by mít správně nožky položené na nártu a odrážet se prstíky. Vždycky trvá na pevné patě a měkké podrážce. Dříve se takto vyráběly capačky. A je pravdou, že měly odrbané špičky, palečky. Botičky s pevnou podrážkou mají odrbané vnitřní strany svršků. A to je úplně špatně! Naučí se chodit i bosky, nepotřebuje pevnou podrážku.

doplněno 01.09.13 06:57:

Malému dítěti se také nemělo nic usnadňovat. Sezení tím, že podepřeme plštáři. Stání, tím, že ho budeme držet. Chození tím, že ho obujeme a přimějeme k ke kroku. Tím ho přimějeme k něčemu, k čemu ještě nedozrálo. Nesmírně trpí klouby a hlavně páteř! Pomáhejme mu hlavně tím, že bude v pezpečí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.08.13 20:24

A já jsem moc rád, že jak vnučka (9let), tak vnuk (2roky) zdědili po mě to, že rádi chodí bosi. Vůbec ten malej capart je bez bot ve svém živlu, nevadí mi kamínky apod. A dokud dítě leze po kolínkách, tak přesně - jedině bez bot. Není nic jednoduššího, než aby si to maminka zkusila sama. Nejdříve ať na sebe navlíkne kanady nebo pohorky a celý den ať v nich leze po zemi. Večer bude mít nohy jak lachtan ploutve...A pak ať to zkusí naboso, třeba jen v ponožkách. To je o něčem úplně jiném.

Od: pb®
Datum: 31.08.13 20:28

Souhlasím, synovi jsem koupila boty ve chvíli, kdy začal opravdu chodit. Žádné když se staví, ihned mu sešněrujte nohu. Protože chodit začal až hodně měsíců po tom, co se stavil a obcházel nábytek. Dát boty ihned, jakmile se postaví, mi poradila bývala dětská sestra, takže pozor na to, někdy i rada zdánlivě fundované osoby může být špatná, pokud se ona osoba již dále nevzdělávala. Prý celé tři měsíce po tom, co dítě začalo chodit, má doma chodit boso.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.